Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam 29 lat. Nie szukałam nikogo na siłę bo też nie czułam takiej potrzeby. Z przypadku wyszło, że poznałam obecnego chłopaka. Od około roku jesteśmy razem i jest ok. On ma 35 lat.
Pojawił się już pierwszy większy problem. Zaczął coś mówić o dziecku. Wcześniej stanowisko mieliśmy takie samo tzn lubimy swoje życie i nie chcemy go skrajnie utrudniać. Dla mnie ten pomysł jest szalony. Nie mam mieszkania, może w okolicy 40 albo później uda się kupić.
Zmieniam też zawód, jestem w trakcie pierwszego roku studiów a po studiach nauka będzie trwać jeszcze dalej.
Obecna praca doprowadziła do wypalenia zawodowego i musiałam to zmieniać.
W takich warunkach robienie dzieci byłoby chyba najgorszym pomysłem tym bardziej, że proces zmiany zawodu będzie też bardzo kosztowny.
Ja tej sytuacji nie rozumiem, po co on zawracał mi głowę na samym początku skoro znał moje zdanie a swoje ukrył... Smutne no i bardzo mi przykro.
Z drugiej strony przeraziła mnie jego informacja w tym temacie tzn nie ma warunków, ja nie mam komfortowej, bezpiecznej sytuacji a on wesoło wpada na pomysł robienia dziecka. Jeszcze po roku związku...
#zwiazki #zalesie #praca #rodzina



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 134
  • Odpowiedz
  • 264
@mirko_anonim: niekoniecznie ukrył, ale mógł zmienić zdanie, trzeba porozmawiać, jeśli on będzie stał twardo przy swoim, a tobie to nie odpowiada, to trzeba pomyśleć o rozstaniu, bo macie inne priorytety
  • Odpowiedz
  • 375
@mirko_anonim: Facet ma 35 lat. Oczekujesz ze w jakim wieku zostanie tata, 40? 45? Jak chce dziecko to kiedy jak nie teraz.
Z drugiej strony ty też młodsza nie będziesz :)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dlatego warto o takich rzeczach rozmawiać od początku. Mój znajomy się rozwiódł po 10 latach, bo jego żonie sie zmienilo zdanie i chciala potomstwo - a on od poczatku byl wprost, ze zdecydowanie nie chce i nie bedzie chcial miec dzieci. Nie przeskoczysz tego, to za duza roznica, jesli sie roznicie w tych potrzebach - będą tylko spięcia. Przykro mi. Powiedz mu to, co powiedziałaś nam.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
Jak w tobie zobaczył matkę waszego dziecka to chyba dobrze?

Nie będzie w stanie was utrzymać? A matki studentki źle nie mają, wszyscy im idą na rękę i uczelnia funduje sporo rzeczy.
  • Odpowiedz
lubimy swoje życie i nie chcemy go skrajnie utrudniać


@mirko_anonim: skrajnie. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Myślę, że są wspaniałe czasy, ludzie mogą swobodnie decydować co ich uszczęśliwi... bądź unieszczęśliwi.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: twój chłopak wydaje się być nieodpowiedzialny i egoistyczny. Nie patrzy na to ile musisz włożyć pracy w utrzymanie swojego zawodu, naukę na uczelni i przygotowaniu się do nowej pracy a jeszcze chce ci dzieciaka dołożyć xd
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Czyli też jesteś już sporo po 30 i zakładanie rodziny planujesz gdy się ustatkujesz czyli w wieku 40 lat? Ciekawe. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy w ogóle chcesz dzieci i rodzinę bo jak nie to wprost mu to powiedz i się rozstancie. Ale po tym wpisie widać, że w dzieci w ogóle nie chcesz, więc musisz tylko mu to powiedzieć i zerwać.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: czyli masz pracę której nie lubisz, jesteś w trakcie nauki która zajmie wiele lat i w perspektywie masz duże wydatki i brak zabezpieczenia a twój facet proponuje ci dziecko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Brzmi jak idealny pomysł na patolke
  • Odpowiedz