Wpis z mikrobloga

@kinson: rozumiem, że lata lecą, a ten mirek nadal czeka na spadki? ( ͡º ͜ʖ͡º) kilka lat tu nie zaglądałam, ale chyba nic się nie zmieniło, prócz wartości mojego mieszkania ;p
  • Odpowiedz
@Pandillero: nie, nie uważam tak. Po prostu nie wierzę w spektakularne spadki - może się to zatrzyma na jakiś czas, może będzie jakaś korekta, ale zwyczajnie nie sądzę, że za rok, dwa czy pięć byłabym w stanie kupić mieszkanie w cenie za mkw, w jakiej kupiliśmy własne. W perspektywie długoterminowej, wg mnie, ceny będą rosnąć, jak wszystko inne. Pozostaje pytanie, jak szybki będzie to proces.
  • Odpowiedz
@Bord jakby miało być tak jak mówisz, to banki bez problemu podpisywalyby umowy kredytowe z zapisami, że w przypadku braku możliwości do spłaty kredytu przejmą nieruchomość i dług znika. Tymczasem banki wiedzą, że bańka nie będzie trwała w nieskończoność, dlatego takich kredytów nie dają.
  • Odpowiedz
@Pandillero: może nie 100k z metra, ale z cenami sprzed 2020 można się pożegnać raz na zawsze. Śmiem twierdzić, że jak ktoś kupował na przełomie 2017/2018 to wygrał w życie. To jest tylko moje osobiste przemyślenie, nie popieram wzrostów, bo to patologia, ale tak wygląda smutna rzeczywistość.
  • Odpowiedz
@Czoso: nie martw się moimi finansami i zajrzyj w swoje i tych pilnuj. Stać mnie, co nie znaczy, że skoro mogę płacić mniej to oleję i zapłacę więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@uniQuee Jezeli jest to Twoje drugie mieszkanie kupione pod inwestycje to gratuluje. Jezeli masz jedno mieszkanie to nie ma zbytnio sensu bo wraz z cena twojego cena innych tez wzrosla. Przy ewentualniej zmianie wychodzisz na to samo (no chyba ze planujesz emigracje lub podlasie)
  • Odpowiedz
czyli według ciebie prędzej przyjdzie druga denominacja złotówki niż koniec neofeudalnych cen? xD


@Pandillero: "neofeudalne" xD cena mieszkania do średnich zarobków jest dokładnie taka sama jak 10 lat temu. Wy serio jesteście tacy głupi że wam się wydaje że ceny mieszkan będą stały w miejscu kiedy średnie zarobki się podwajają a inflacja jest dwucyfrowa? xD
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.