Wpis z mikrobloga

Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

Często w takiej sytuacji słyszę "po co kierunkowskaz, jedziesz z pierwszeństwem" i pasażerowie zachowują się jakbym im kota przejechał ¯\(ツ)/¯

#prawojazdy
o__0 - Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz k...

źródło: 000FURKC1HB6X63V-C122-F4

Pobierz

Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

  • Tak 93.3% (5944)
  • Nie 6.7% (425)

Oddanych głosów: 6369

  • 230
  • Odpowiedz
@C5314

@Krupier:

>Ty no nie wiem. Może to, że zmieniasz na nim kierunek jazdy?

W jaki sposób jadąc drogą z pierwszeństwem zmieniam kierunek jazdy?


Jeśli zadajesz takie pytanie to ja chyba niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć tak żebyś zrozumiał. Nie mam do tego cierpliwości już.
  • Odpowiedz
@o__0: Teoretycznie nie trzeba włączać, ale lepiej dla pewności włączyć i upewnić się, czy chłop, który nie ma pierwszeństwa nie ma zamiaru wjechać przed Tobą. Mój instruktor od prawka mówił: cmentarze są pełne ludzi, którzy mieli pierwszeństwo xD.
  • Odpowiedz
@proud2bpolish: ja bym Cię jednak prosiła jako drugi użytkownik ruchu, żebyś poprawnie sygnalizował kierunek jazdy. a ten z tyłu, to co, pomyśli że zjeżdżasz na parking, pobocze gdyby takie było? w jaki sposób jesteś kulturalny wobec niego? bo może być, czemu nie, albo równie dobrze może być inna droga podporządkowana, nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
@assninja:

normalne skrzyżowanie

Daj jakiś rysunek, żebym zrozumiał o co Ci chodzi.

Czemu włączenie kierunkowskazu uzależniasz od tego jak przebiega pierwszeństwo?

Ponieważ nie znalazłem w PoRD definicji zmiany kierunku jazdy, więc bardziej uznaję taką: "Zmiana kierunku jazdy następuje wówczas, gdy skręcasz w inną drogę lub jezdnię na skrzyżowaniu lub poza nim."
  • Odpowiedz
@C5314: ale czego ty nie rozumiesz? Nie wiesz jak wygląda skrzyżowanie? Góra dół lewo prawo

Skręcając w lewo włączysz kierunek, no chyba że będzie znak o pierwszeństwie to wtedy nie? Tylko co wtedy zrobisz jadąc prosto
assninja - @C5314: ale czego ty nie rozumiesz? Nie wiesz jak wygląda skrzyżowanie? Gó...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wredna_pomarancza nie zgodzę się. Dla przykładu takie skrzyżowanie w Bieruniu. https://maps.app.goo.gl/7NBM1o6dYpRpCxFZ6?g_st=ic autobus tutaj jadąc prosto włączy kierunkowskaz i 99% kierowców z tej okolicy tak zrobi. Aby ten "z góry" wiedział, że może się sprawnie włączyć. Tak jest to dziwne rondo, ale jednak rondo. Przybliżając jednak tylko ten fragment ronda wygląda jak zdjęcie z omawianego obrazka. Więc każdy po drugiej stronie Ci podziękuję za taką informację.
proud2bpolish - @Wrednapomarancza nie zgodzę się. Dla przykładu takie skrzyżowanie w ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krupier:
Jeszcze nic ciekawego nie napisałeś i już się zmęczyłeś.

@Rustyyyy

Zresztą Dworak temat wałkował milion razy, następnym razem użyj opcji szukaj.

Z Dworakiem raz się zgadam, raz nie. Nie traktuje jego jako osobę nieomylną.
  • Odpowiedz
@kidi1: @Ranger @sezamki Pytanie do ekspertów o łamane pierwszeństwo, bo są dwa rodaje znaków gdzie droga z pierwszeństwem skręca o 90st, pierwszy ze znaków to jak na przykładzie OPa gdzie kąt jest zaokrąglony i drugi gdzie kąt jest ostry jak w przykładzie poniżej. I teraz słyszałem opinie, że w przypadku OPa nie trzeba włączać kierunku (ja i tak włączam bo jest czytelniej i wprowadza mniej zamieszania w mojej ocenie) a w
MatPL1122 - @kidi1: @Ranger @sezamki Pytanie do ekspertów o łamane pierwszeństwo, bo ...

źródło: skrzyzowanie-z-pierwszenstwem-lamanym-autobaza

Pobierz
  • Odpowiedz