Wpis z mikrobloga

Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

Często w takiej sytuacji słyszę "po co kierunkowskaz, jedziesz z pierwszeństwem" i pasażerowie zachowują się jakbym im kota przejechał ¯\(ツ)/¯

#prawojazdy
o__0 - Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz k...

źródło: 000FURKC1HB6X63V-C122-F4

Pobierz

Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

  • Tak 93.4% (5668)
  • Nie 6.6% (401)

Oddanych głosów: 6069

  • 226
  • Odpowiedz
@C5314

Wykaż to w prawie.


@Wredna_pomarancza to zrobiła, nie mam nic więcej do dodania.

Nie spotkałem się z czymś takim jak "zasada ograniczonego zaufania" w PoRD.


O #!$%@?.

A z zawracaniem się spotkałeś? Dawaj, gdzie jest w uprd definicja zawracania. Czekam.

@Wredna_pomarancza ja chyba nie mam więcej pytań. W sumie gość sam przyznał, że żadna szkoła go tego nie nauczyła więc albo coś gdzieś usłyszał, albo sobie wbił do głowy, że on
  • Odpowiedz
@C5314

Co w tym dziwnego? Nie znalazłem w PoRD definicji zmiany kierunku jazdy, więc bardziej uznaję taką: "Zmiana kierunku jazdy następuje wówczas, gdy skręcasz w inną drogę lub jezdnię na skrzyżowaniu lub poza nim."


Czyli jazda prosto to dla ciebie skręcanie?

Pod jakim kątem odchylasz się jadąc prosto?
Krupier - @C5314
 Co w tym dziwnego? Nie znalazłem w PoRD definicji zmiany kierunku j...

źródło: temp_file1617520049696319796

Pobierz
  • Odpowiedz
@C5314

@Krupier:


Nic nie wykazała.

To nie ze mną jest problem, tylko z Wami. Ja nie uznaję włączania kierunkowskazu w lewo za błąd, Wy niewłączenie już tak.


Dobra bo już tracę cierpliwość. Krótka piłka - dawaj definicję zawracania z uprd czy jakiegokolwiek innego aktu prawnego.
  • Odpowiedz
ale pytanie jest czy ja zmieniam kierunek jazdy skoro jadę drogą z pierwszeństwem. Bo pasa ruchu nie zmieniam


@G06DbT: oczywiście że zmieniasz kierunek jazdy, obowiązek włączania kierunkowazku przy zmianie kierunku jazdy nie ma nic wspólnego z pierwszeństwem, są to zupełnie osobne zagadnienia i przepisy mówiące o konieczności sygnalizowania skrętu nic nie mówią o tym czy jedziesz drogą z pierwszeństwem czy nie.

Tak z ciekawości gdy masz skrzyżowanie z możliwością skrętu w
  • Odpowiedz
@C5314 no to jak to? Jak ty sobie radzisz w ruchu drogowym bez definicji zawracania?

Zresztą, po co ja się produkuję. Ty nawet nie wiesz czym jest zasada ograniczonego zaufania, a za dyskusję nt. przepisów się wziąłeś. Niepoważny jesteś.
  • Odpowiedz
@Krupier:

no to jak to? Jak ty sobie radzisz w ruchu drogowym bez definicji zawracania?

normalnie

Ty nawet nie wiesz czym jest zasada ograniczonego zaufania

Czym jest zasada ograniczonego zaufania?
  • Odpowiedz