Wpis z mikrobloga

Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

Często w takiej sytuacji słyszę "po co kierunkowskaz, jedziesz z pierwszeństwem" i pasażerowie zachowują się jakbym im kota przejechał ¯\(ツ)/¯

#prawojazdy
o__0 - Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz k...

źródło: 000FURKC1HB6X63V-C122-F4

Pobierz

Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

  • Tak 93.3% (5949)
  • Nie 6.7% (425)

Oddanych głosów: 6374

  • 230
  • Odpowiedz
@o__0: wlaczam zawsze. Nawet w przypadku, gdzie sytuacja nie jest tak oczywista jak tutaj - bo w sumie lepiej dmuchac na zimne. Co mi szkodzi pyknac migacz, skoro moge ulatwic zycie innym kierowcom?
  • Odpowiedz
@Ranger dokładnie tak robię w takich sytuacjach, na wszelki wypadek mignę raz prawym jak zamierzam jechać prosto żeby właśnie ten z naprzeciwka miał pewność że może ruszyć i we mnie nie wjedzie.
  • Odpowiedz
@o__0: prawda jest taka, że niektórzy instruktorzy też mieszają człowiekowi w głowie, szczególnie jak się jest nastolatkiem który podchodzi do kursu, a potem mało kto weryfikuje wiedzę z ustawą. Robiłem prawko już ponad 10 lat temu i też wtedy się nasłuchałem, że w sytuacji jak na zdjęciu nie muszę wrzucać lewego bo poruszam się po "swojej" drodze z pierwszeństwem, i żebym tylko wrzucał kierunek jak z niej zjeżdżam (czyli na tym
  • Odpowiedz
@o__0 jadąc czerwonym z pierwszeństwem(po łuku, w lewo) nie włączam, gdybym jechał prosto to bym włączył prawy. Żółtym, włączyłbym jadąc i prosto i w prawo bo się włączam z podporządkowanej.
  • Odpowiedz
Jeżeli jazda po jezdni, która ma kształt łuku, oznacza zawsze zmianę kierunku jazdy, to włączacie kierunkowskazy na autostradach, gdy jezdnia ma kształt łuku? Prawda?

@C5314

A kto prócz ciebie powiedział, że zawsze?
  • Odpowiedz
@Mave @assninja @sberatel @Wredna_pomarancza
I co zmienia obecność lub nieobecność skrzyżowania? O jezdni mającej kształt łuku wspomniałem nie bez powodu, ponieważ zwolennicy włączania lewego kierunkowskazu uzasadniają jego włączanie kształtem drogi z pierwszeństwem, która w tym przypadku ma kształt łuku.
  • Odpowiedz
@o__0: swego czasu, mój ojciec był przekonany, że w sytuacji ze screena, należy włączyć kierunek w prawo, jeśli chce się jechać prosto xD
  • Odpowiedz