Wpis z mikrobloga

Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

Często w takiej sytuacji słyszę "po co kierunkowskaz, jedziesz z pierwszeństwem" i pasażerowie zachowują się jakbym im kota przejechał ¯\(ツ)/¯

#prawojazdy
o__0 - Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz k...

źródło: 000FURKC1HB6X63V-C122-F4

Pobierz

Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

  • Tak 93.3% (5944)
  • Nie 6.7% (425)

Oddanych głosów: 6369

  • 230
  • Odpowiedz
@o__0: jak nie włączysz kierunkowskazu to jesteś winny kolizji. Przecież jazda w lewo w tym przypadku to zmiana kierunku jazdy. Gość ma ustąpić pierwszeństwa przed tymi, którzy jadą w kolizyjnym kierunku. Jeśli ktoś sygnalizuje jazdę na wprost to nikt nie musi się nawet zatrzymywać.
  • Odpowiedz
@assninja:
Na skrzyżowaniu z rysunku, gdy będę skręcał w lewo lub prawo to włączę kierunkowskaz, gdy będę jechał prosto to żadnego nie włączę.
  • Odpowiedz
@C5314

Jeszcze nic ciekawego nie napisałeś i już się zmęczyłeś.


Napisałem już dużo mądrych rzeczy, nawet napisałem czym jest zmiana kierunku jazdy.

Póki co to ty, osoba rzekomo mająca prawo jazdy, nie wie w jaki sposób zmienia się kierunek jazdy na takiej drodze z pierwszeństwem.

Ty zadajesz takie pytanie i ja nie mam więcej pytań.
  • Odpowiedz
@C5314: zgodnie z rozporządzeniem, kierowcą może zostać osoba sprawna pod względem fizycznym i psychicznym. więc osoby z deficytami, pewnie wiążącymi się też z trudnościami w rozróżnianiu kierunków, kierowcami być nie powinny.

ponadto powinna zdać egzamin państwowy, na którym takie nie włączenie kierunkowskazu dwa razy skutkować będzie wynikiem negatywnym.
Wredna_pomarancza - @C5314: zgodnie z rozporządzeniem, kierowcą może zostać osoba spr...

źródło: Screenshot_20240524-143731~2

Pobierz
  • Odpowiedz
@assninja:
1. Gdy będę jechał drogą z pierwszeństwem, to nie włączę kierunkowskazu.
2. Gdy będę zjeżdżał z drogi z pierwszeństwem w dowolną podporządkowaną, to włączę kierunkowskaz.
3. Gdy będę jechał z drogi podporządkowanej w drogę podporządkowaną, to włączę kierunkowskaz.
4. Gdy będę jechał z drogi podporządkowanej "pionowej" w prawo, to włączę kierunkowskaz, jak prosto to nie będę włączał.
5. Gdy będę jechał z drogi podporządkowanej "poziomej" w lewo, to włączę kierunkowskaz,
  • Odpowiedz
@C5314 zgasiła cie jak peta i to jedyny tekst, na który cie stać? :D

Te twoje punkciki to tylko punktują twój brak wiedzy i umiejętności. Ładne samozaoranie, postarałeś się.
  • Odpowiedz
@C5314: a może Ty przedstawisz opinię eksperta, biegłego, przykład wyroku sądowego, który potwierdzałby, że ktoś jeszcze ma takie wątpliwości jak Ty i uzasadniał to jakimiś lukami w przepisach? bo wątpliwości kierującego nie upoważniają go do niestosowania się do obowiązującego stanu prawnego, a tym bardziej do żądań uszczegółowienia przepisów, które dla większości sprawnych intelektualnie są jasne i klarowne.
  • Odpowiedz
2. Gdy będę zjeżdżał z drogi z pierwszeństwem w dowolną podporządkowaną, to włączę kierunkowskaz.


@C5314: ale nie ma kierunkowskazów "jadę do przodu"
  • Odpowiedz
@Krupier:

nawet napisałem czym jest zmiana kierunku jazdy.

Zgadza się, teraz uzasadnij to jakimś przepisem.
Do mnie przemawia taka definicja zmiany kierunku jazdy, choć nie znajduje dla niej uzasadnienia w prawie: "Zmiana kierunku jazdy następuje wówczas, gdy skręcasz w inną drogę lub jezdnię na skrzyżowaniu lub poza nim."
  • Odpowiedz