Wpis z mikrobloga

Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

Często w takiej sytuacji słyszę "po co kierunkowskaz, jedziesz z pierwszeństwem" i pasażerowie zachowują się jakbym im kota przejechał ¯\(ツ)/¯

#prawojazdy
o__0 - Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz k...

źródło: 000FURKC1HB6X63V-C122-F4

Pobierz

Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

  • Tak 93.3% (5944)
  • Nie 6.7% (425)

Oddanych głosów: 6369

  • 230
  • Odpowiedz
@Krupier:

A kto prócz ciebie powiedział, że zawsze?

Wywnioskowałem po tym, że wiele osób się powołuje na kształt drogi z pierwszeństwem i obracaniem kierownicy.
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że to bait. Przecież jak nie sygnalizujesz kierunkowskazem, to sygnalizujesz jazdę na wprost. Kierowca na drodze bez pierwszeństwa może wtedy ruszyć i łatwo o stłuczkę.


@sezamki: Nie, kierowca z podporządkowanej nie może ruszyć bo dopóki na skrzyżowaniu są pojazdy na drodze z pierwszeństwem on nie ma żadnego uzasadnionego prawa opuścić to skrzyżowanie przed nimi. Niewłączenie kierunkowskazu oznacza intencję poruszania się w dalszym ciągu drogą z pierwszeństwem. Jakbyś chciał pojechać
  • Odpowiedz
najbardziej mnie bawią ci, którzy w takiej sytuacji, kiedy są na takiej drodze z pierwszeństwem włączają lewy kierunek i jadą na wprost xD


@kogut_20: no nie wiem co Cię bawi bo oni po prostu poruszają się zgodnie z przepisami.
  • Odpowiedz
@Krupier:

Ty no nie wiem. Może to, że zmieniasz na nim kierunek jazdy?

W jaki sposób jadąc drogą z pierwszeństwem zmieniam kierunek jazdy?
  • Odpowiedz
wrzucam, nikogo w błąd nie wprowadzam, w takich wypadkach lepiej być nadmiarowym, z drugiej strony czy jak jadę na wprost to mam kierunek w prawo dawać jak przy zjeżdżaniu z ronda?:D
  • Odpowiedz
Jeżeli jazda po jezdni, która ma kształt łuku, oznacza zawsze zmianę kierunku jazdy, to włączacie kierunkowskazy na autostradach, gdy jezdnia ma kształt łuku? Prawda?


@C5314: a skąd wziąłeś taki debilny wniosek? Zmiana kierunku może nastąpić tylko w miejscu przecięcia się dróg.
  • Odpowiedz
@o__0: to zależy od sytuacji. Przy takim skrzyżowaniu jak z obrazka to zapewne bym włączył dla formalności bo jednak zmieniam kierunek jazdy, ale jeśli ta droga w lewo (z pierwszeństwem) przebiegałaby po lekkim łuku, a nie prostopadle jak na tej sytuacji z obrazka to zapewne bym nie sygnalizował tego kierunkowskazem.
  • Odpowiedz
@C5314: okay a jakby to nie była droga z pierwszeństwem łamanym tylko szła prosto to byś włączał kierunkowskaz? A jak jest łamane to co robisz jadąc prosto?
  • Odpowiedz
@radziol88:

a skąd wziąłeś taki debilny wniosek?

Wywnioskowałem po tym, że wiele osób się powołuje na kształt drogi z pierwszeństwem i obracaniem kierownicy.
  • Odpowiedz
@sezamki Od sygnalizowania są kierunkowskazy, jeżeli ich nie włączysz, znaczy jedziesz z pierwszeństwem. Pewnie jesteś z tych, co jadąc na rondzie w lewo, włączają lewy kierunkowskaz.
  • Odpowiedz
nie, bo to droga z pierwszeństwem.


@G06DbT: no i? Kierunkowskaz według przepisów mamy włączyć, kiedy zmieniamy pas ruchu lub kierunek jazdy. Droga z pierwszeństwem skręcająca w lewo jest taką zmianą kierunku jazdy.
  • Odpowiedz
jeżeli ich nie włączysz, znaczy jedziesz z pierwszeństwem.


@zpue: nie, to znaczy że jedziesz prosto. Bo niestety nikt nie wynalazł kierunkowskazu do przodu
  • Odpowiedz