Wpis z mikrobloga

Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

Często w takiej sytuacji słyszę "po co kierunkowskaz, jedziesz z pierwszeństwem" i pasażerowie zachowują się jakbym im kota przejechał ¯\(ツ)/¯

#prawojazdy
o__0 - Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz k...

źródło: 000FURKC1HB6X63V-C122-F4

Pobierz

Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

  • Tak 93.3% (5944)
  • Nie 6.7% (425)

Oddanych głosów: 6369

  • 230
  • Odpowiedz
@assninja:

ale nie ma kierunkowskazów "jadę do przodu"

To twoje zdanie. Do mnie przemawia taka definicja zmiany kierunku jazdy, choć nie znajduje dla niej uzasadnienia w prawie: "Zmiana kierunku jazdy następuje wówczas, gdy skręcasz w inną drogę lub jezdnię na skrzyżowaniu lub poza nim."
  • Odpowiedz
@Wredna_pomarancza:

a może Ty przedstawisz opinię eksperta, biegłego, przykład wyroku sądowego, który potwierdzałby, że ktoś jeszcze ma takie wątpliwości jak Ty i uzasadniał to jakimiś lukami w przepisach? bo wątpliwości kierującego nie upoważniają go do niestosowania się do obowiązującego stanu prawnego, a tym bardziej do żądań uszczegółowienia przepisów, które dla większości sprawnych intelektualnie są jasne i klarowne.

Biegły nie jest nieomylny. Skoro wszystko jest takie jasne i klarowne to po co
  • Odpowiedz
@C5314: wszyscy eksperci prawa drogowego są w tym kraju są omylni oprócz @C5314

a masz definicję czegoś takiego jest normalne warunki przejrzystości powietrza, albo jazdę od zmierzchu do świtu. o której jest świt? to pojęcia w upord, nie wyjaśnione a jakoś sobie radzimy. nie ma nawet definicji skrzyżowania o ruchu okrężnym.

ojej, jak my dajemy radę bez tego jeździć? ()
  • Odpowiedz
@C5314

@Krupier:

>nawet napisałem czym jest zmiana kierunku jazdy.




Zgadza się, teraz uzasadnij to jakimś przepisem.


Ale ty zdajesz sobie sprawę z tego, że nie każda definicja czego musi być stricte w przepisach czy nie bardzo sobie zdajesz z tego sprawę?

Do mnie przemawia taka definicja zmiany kierunku jazdy, choć nie znajduje dla niej uzasadnienia w prawie: "Zmiana kierunku jazdy następuje wówczas, gdy skręcasz w inną drogę lub jezdnię na skrzyżowaniu
  • Odpowiedz
@assninja:

weź mi proszę zrób zdjęcie kierunkowskazów u siebie, ja mam tylko w lewo i prawo

Ja też i co?

@Krupier

Te twoje punkciki to tylko punktują twój brak wiedzy i umiejętności. Ładne samozaoranie, postarałeś się.

Fajnie, fajnie, jakieś argumenty? Wymiękasz?
  • Odpowiedz
Ja też i co?


@C5314: no to jak wrzucasz kierunkowskaz "do przodu" bo tego nie ogarniam, i czemu mówisz że to tylko moje zdanie gdy twierdzę że on nie istnieje?
  • Odpowiedz
@Wredna_pomarancza:

wszyscy eksperci prawa drogowego są w tym kraju są omylni oprócz @C5314

Ty zachowujesz się jak małpka powtarzająca to co powie osoba, którą uznajesz za eksperta.

@assninja

no to jak wrzucasz kierunkowskaz "do przodu" bo tego nie ogarniam

U mnie nie ma kierunkowskazu do przodu, dalej nie wiem o co Ci chodzi.
  • Odpowiedz
@C5314

Fajnie, fajnie, jakieś argumenty? Wymiękasz?


Ja #!$%@?ę, gościu. Dostajesz argumenty ode mnie i od innych osób, ty w ogóle czytasz co do ciebie piszemy?

Nie zastanawiało cię to nawet przez chwilę, że każdy mówi ci, że robisz manewr źle? Wszyscy się mylą tylko ty masz rację, co nie?

Daj namiar do szkoły, która rzekomo cię tego nauczyła. Napiszę do niej z zapytaniem i zobaczymy czy rzeczywiście taką "wiedzę" przekazują.

BTW, jak
  • Odpowiedz
@C5314: muszę Cię zmartwić, bo lubię się uczyć, ostatnio na wykopie dowiedziałam się o tym, że podwyższenie prędkości w obszarze zabudowanym nie dotyczy wszystkich pojazdów - sprawdziłam, potwierdziłam i super. nie każdy wie wszystko i potrafię się do tego przyznać.

dlatego prosiłam o Twoje źródła wątpliwości, bo chłopski rozum to dla mnie za mało. jak zgłębiam problem medyczny, sięgam po odpowiednie publikacje, jak problem prawny - sprawdzam co mówią na ten
  • Odpowiedz
@Krupier:

Ja #!$%@?ę, gościu. Dostajesz argumenty ode mnie i od innych osób, ty w ogóle czytasz co do ciebie piszemy?

Te argumenty to coś więcej niż interpretacja, którą uznajesz za jedyną słuszną?

Nie zastanawiało cię to nawet przez chwilę, że każdy mówi ci, że robisz manewr źle? Wszyscy się mylą tylko ty masz rację, co nie?

Większość powtarza to co usłyszy, często bez weryfikacji.

Daj namiar do szkoły, która rzekomo cię
  • Odpowiedz
@C5314

Te argumenty to coś więcej niż interpretacja, którą uznajesz za jedyną słuszną?


Nie ja ją uznaję za słuszną tylko jest ona słuszna.

Większość powtarza to co usłyszy, często bez weryfikacji


I ty to potwierdzasz, ale na szczęście jesteś w mniejszości.

To nie jest zasługa szkoły.


Super. Właśnie przyznałeś, że te twoje teorie są z dupy wzięte, gdzieś je usłyszałeś, ktoś ci powiedział, ale na pewno nie nauczyła cie tego szkoła jazdy.
  • Odpowiedz
@C5314: tylko gdybyś miał z tego tytułu problemy prawne, to ciężko byłoby się na cokolwiek powołać, to już mówię z troski o Ciebie, nie złośliwie. ja z reguły nie jestem wredna, tylko dość empatyczna, po co sobie robić kłopoty. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Krupier:

Nie ja ją uznaję za słuszną tylko jest ona słuszna.

Wykaż to w prawie.

BTW, niech zgadnę - jesteś jednym z tych kierowców, którzy są świecie przekonani, że zasada ograniczonego zaufania polega na tym by zawsze nie ufać innym uczestnikom ruchu?

Nie spotkałem się z czymś takim jak "zasada ograniczonego zaufania" w PoRD.
  • Odpowiedz
@assninja:

żeby pojechać prosto? Co jest z tobą nie tak

Co w tym dziwnego? Nie znalazłem w PoRD definicji zmiany kierunku jazdy, więc bardziej uznaję taką: "Zmiana kierunku jazdy następuje wówczas, gdy skręcasz w inną drogę lub jezdnię na skrzyżowaniu lub poza nim."
  • Odpowiedz