Wpis z mikrobloga

Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

Często w takiej sytuacji słyszę "po co kierunkowskaz, jedziesz z pierwszeństwem" i pasażerowie zachowują się jakbym im kota przejechał ¯\(ツ)/¯

#prawojazdy
o__0 - Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz k...

źródło: 000FURKC1HB6X63V-C122-F4

Pobierz

Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

  • Tak 93.3% (5942)
  • Nie 6.7% (425)

Oddanych głosów: 6367

  • 230
  • Odpowiedz
Przecież jak nie sygnalizujesz kierunkowskazem, to sygnalizujesz jazdę na wprost. Kierowca na drodze bez pierwszeństwa może wtedy ruszyć i łatwo o stłuczkę.


@sezamki: nie do końca, bo jedzie drogą główną cały czas, sygnalizuje jazdę na wprost drogą z pierwszeństwem (a że droga prowadzi w lewo to już inna historia). Ja bym włączyła lewy kierunkowskaz żeby tamten się nie zastanawiał albo jakby nie wiedział co zrobić to widzi, że jak ruszy to
  • Odpowiedz
Jak się czyta komentarze, to widać kto wylosował prawo jazdy z laysów a kto w miarę kuma. Zabije mnie kiedyś taki niedzielny kierowca. (,)
  • Odpowiedz
@aegypius

Zdjęcie skrzyżowania, które wrzuciłeś wygląda inaczej niż to z posta OPa i rzeczywiście wrzucenie kierunku tutaj jest bez sensu i nigdy bym tak nie zrobił.


No widzisz, a jest to dokładnie takie samo skrzyżowanie z takimi samymi zasadami.
  • Odpowiedz
@o__0 niemal codziennie od 8 lat jeżdżę dokładnie taką drogą dwa razy dziennie, raz z jednej raz z drugiej strony. Nie widziałem jeszcze, żeby ktoś nie wrzucił kierunkowskazu jadąc z pierwszeństwem xDD
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że to bait. Przecież jak nie sygnalizujesz kierunkowskazem, to sygnalizujesz jazdę na wprost. Kierowca na drodze bez pierwszeństwa może wtedy ruszyć i łatwo o stłuczkę.


@sezamki: mialem taki skrzyzowanie w okolicy (teraz w koncu jest rondem), przy czym po pierszenstwie nie bylo ostrym skretem a ciasnym lukiem. i jadac tak jak czerwony to prawie nikt nie wlaczal migacza (nawet policja). jak ktos bedac czerwonym i chechal na wprost to
  • Odpowiedz
Jeśli udowodni, że skręcający nie zasygnalizował swojego manewru. Tak jak mówiłem - trudne do obrobienia, ale nie niemożliwe.


@Krupier: to dostanie mandat 200zl za nieprawidlowe uzywanie kierunkowskazu. Winny zawsze bedzie ten z podporzadkowanej. Nie chce mi sie przekonywac na sile ale po tym co piszesz raczej nie znasz przepisow ruchu drogowego tylko stosujesz jakis swoj wewnetrzny kodeks
  • Odpowiedz
@pilkarskiswir serio nie znasz przypadków, w których sąd orzekł winę kierowcy będącego na drodze z pierwszeństwem? Nawet ostatnio jeden był bardzo głośny, gość 11 lat dostał. Oczywiście w tym przypadku chodziło głównie o prędkość, ale to nie jest tak, że jak jedziesz drogą z pierwszeństwem to zawsze będziesz niewinny kolizji.

Nie chce mi sie przekonywac na sile ale po tym co piszesz raczej nie znasz przepisow ruchu drogowego tylko stosujesz jakis swoj
  • Odpowiedz
serio nie znasz przypadków, w których sąd orzekł winę kierowcy będącego na drodze z pierwszeństwem?


@Krupier: nie znam przypadku zeby sad orzekl wine kierowcy bedacego na drodze z pierszenstwem za bledne uzycie kierunkowskazu. Nie zmieniaj tematu. Jakie praktyczne znaczenie ma czy wlaczam sie do ruchu czy wyjezdzam z ulicy podporzadkowanej? Kwestia nazewnictwa
  • Odpowiedz
@o__0: to gdzie jedziesz (o czym ty wiesz) oraz to, czy droga jest z pierwszeństwem, nie ma znaczenia. Zmieniasz kierunek jazdy= kierunkowskaz
  • Odpowiedz
@pilkarskiswir

>serio nie znasz przypadków, w których sąd orzekł winę kierowcy będącego na drodze z pierwszeństwem?


@Krupier: nie znam przypadku zeby sad orzekl wine kierowcy bedacego na drodze z pierszenstwem za bledne uzycie kierunkowskazu.


Co nie znaczy, że nie może tak być.

Nie zmieniaj tematu. Jakie praktyczne znaczenie ma czy wlaczam sie do ruchu czy wyjezdzam z ulicy podporzadkowanej? Kwestia nazewnictwa


Znaczenie jest zasadnicze bo określa pierwszeństwo, to nie tylko kwestia
  • Odpowiedz
@sezamki: ogólnie to nie masz racji, bo na egzaminach uczą że droga z pierwszeństwem to jazda prosto i nie wolno włączac kierunkowskazu. Tak samo jakbyś jechał na egzaminie i egzaminator powiedział że na następnym skrzyżowaniu prosto to chodzi mu o to że masz pojechać drogą z pierwszeństwem czyli w lewo. a jak prawo to miałbyś jechać prosto.

Dla mnie to głupota i włączam bo tamten kierowca wie że będę skręcał. tak
  • Odpowiedz