Wpis z mikrobloga

Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

Często w takiej sytuacji słyszę "po co kierunkowskaz, jedziesz z pierwszeństwem" i pasażerowie zachowują się jakbym im kota przejechał ¯\(ツ)/¯

#prawojazdy
o__0 - Poruszasz się drogą z pierwszeństwem łamanym. Czy w takiej sytuacji włączasz k...

źródło: 000FURKC1HB6X63V-C122-F4

Pobierz

Czy w takiej sytuacji włączasz kierunkowskaz?

  • Tak 93.3% (5949)
  • Nie 6.7% (425)

Oddanych głosów: 6374

  • 230
  • Odpowiedz
  • 515
@o__0: U mnie włączanie kierunkowskazu jest nawykiem i każdy kierowca powinien taki zdrowy nawyk mieć. Zawsze warto informować wszystkich o swoich zamiarach na drodze. Tak mnie uczono w dwóch szkołach jazdy i ja się z tym zgadzam.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 12
@kidi1: ja też uważam to za dobrą praktykę żeby poinformować innych uczestników ruchu co zamierzam zrobić, a nie być januszem który każe innym czekać i obserwować gdzie pojadę
  • Odpowiedz
@o__0: Mam nadzieję, że to bait. Przecież jak nie sygnalizujesz kierunkowskazem, to sygnalizujesz jazdę na wprost. Kierowca na drodze bez pierwszeństwa może wtedy ruszyć i łatwo o stłuczkę.
  • Odpowiedz
nie, bo to droga z pierwszeństwem.


@G06DbT: I zielona trawa jest jeszcze, też bym nie włączył. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. Polecam zapoznać się z art. 22 ust. 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym

Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.


Edit. A tak poza tym to pewnie bait. ( ͡°
  • Odpowiedz
@o__0 ja nawet włączam jak jadę prosto, a ktoś tak jak ten żółty czekać. Mimo, że nie ma potrzeby, bo nie zmieniam kierunku, to tamtemu daje wyraźnie znać, że może wjeżdżać ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
zmiany kierunku jazd


@saviola7: ale pytanie jest czy ja zmieniam kierunek jazdy skoro jadę drogą z pierwszeństwem. Bo pasa ruchu nie zmieniam. Jak zjeżdżam z drogi (z drogi z pierwszeństwem na podporządkowaną), to wtedy migam.

Jeżdżę kupę lat tak, i ani razu się nikt nie przyczepił, ani mandatu nie dostałem.
  • Odpowiedz
@o__0: kierunkowskaz wrzucasz, gdy zmieniasz kierunek jazdy. W tej sytuacji, jadąc prosto nie wrzucasz kierunku, ale chłop i tak tam będzie czekać, aż przejedziesz, bo wie, że polactwo nie zna przepisów i może w tej sytuacji skręcać w lewo bez kierunku - dlatego uprzejmym jest, jadąc prosto, kliknąć prawy kierunek (mimo, że nie ma to uzasadnienia prawnego).
  • Odpowiedz
ale pytanie jest czy ja zmieniam kierunek jazdy skoro jadę drogą z pierwszeństwem


@G06DbT: i mijasz takie skrzyżowanie bez dotknięcia kierownicy i skrętu kół?
  • Odpowiedz