Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens miałaby obowiązkowa służba wojskowa dla młodego człowieka xD? Mówię młodego człowieka chociaż sam mam prawie 30 lat to już nie taki młody ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale do rzeczy.. że tak zabrzmie brutalnie.. co mnie obchodzi obrona granic? Czuje przywiązanie do kraju, języka i kultury ale gdybym musiał emigrować do Niemiec/Francji/Norwegii/USA to też by było spoko. Po prostu nie rozumiem konceptu, że obywatel musi bronić państwa. Rozumiem żeby był ład i porządek na świecie ale niech to będzie pilnowanie odgórnie, przez większe siły. Ja jako zwykły obywatel pracownik na etatcie, co mnie to obchodzi? Bardziej czuje się jako obywatel świata, niż konkretnego państwa. Obstawiam, że gdyby była przymusowa mobilizacja to znając naszą buntowniczą polską mentalność musielibyśmy dać upust swojej frustracji i na 100% byłaby fala w wojsku. Sam bym pewnie działał jako impostor żeby tylko nie trafić na front nawet gdybym miał być skazany przez sąd polowy a co dopiero taki młodzik 20 lat tiktoker z vifonem na głowie oderwany nagle od smartfona xD

#wojna #polska #wojsko #armia #obowiazkowecwiczeniawojskowe #rojsa #ukraina



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens miałaby ob...

źródło: 1615949757-6f4a1a2086b4ed0ff9f9873b8a2a0791c77c2376de78a606d8ec88f7f8343c40-d_750x421

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • 112
@mirko_anonim: Nie czujesz potrzeby obrony bo nic nie masz taka prawda, gdybyś miał tu poukładane życie, rodzinę, wnuki, dom, swój kawałek ziemi gdzie czujesz się doskonale sam z siebie byś o to walczył nawet bez namowy innych. Osoby które pracują za minimalną, ledwo wiążą koniec z końcem mają w d...ten kraj. Ktoś kiedyś powiedział, że zanim zaczniemy inwestować w armię musimy stworzyć ludziom tak dobre warunki do życia aby sami byli
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ale kogo to obchodzi, poza tobą rzecz jasna, że czujesz sie obywatelem swiata? Generalnie jak nie chcesz walczyć, to wyjedz z Polski juz teraz, bo potem bedzie ciezko. Sa pewne przeslanki, ze w ciagu roku front sie zalamie. A wtedy profilaktycznie młodziki dostaja zakaz wyjazdu z kraju. Juz ostaynionpisalem, ze ostatni dobry moment na wyjazd jest teraz, bo potem to niewiele bedziesz mial do gadania
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Nie rozumiem tego wpisu. W pierwszym zdaniu pytasz jaki sens miałby pobór (co sugeruje, że pytasz o sens z punktu widzenia obronności kraju, wojskowości) a następnie 99% wpisu jest o tym, że ty osobiście nie chcesz iść do wojska. Więc możesz wytłumaczyć czy celem tego wpisu było poznanie uzasadnienia powszechnego poboru czy opisanie swojego kosmopolitycznego nastawienia?
  • Odpowiedz
@s-a-m tylko ze pierwsza idzie walczyc wlasnie biedota ktora nie ma wiele do stracenia, stad teraz ten ból dupy na ukrainie bo zaczeli mobilizowac "pracujacych ojcow ktorzy czegos sie dorobili, maja kredyty itp" poziom zycia jest odwrotnie sprzeżony z checia wojowania, dlatego ruscy zawsze trzymali swoich w syfie a zachod jest dekadencki i pacyfistyczny ¯_(ツ)_/¯
@mirko_anonim wyjdziesz, i tam tez zostaniesz zmobilizowany ale bedziesz walczyl za czyjas sprawe :p
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Ptysiu, po prostu nie rozumiesz konsekwencji nieposiadania własnego państwa. To nie jest tak, że nagle wszyscy wyjadą jak gdyby nigdy nic i rozpoczną nowe życie gdzie indziej. Udałoby się niewielu. Większość trafiłaby zupełnie nieprzygotowana w nowe środowisko, gdzie od nowa musiałaby się uczyć żyć, pracować znacznie poniżej kwalifikacji, mieszkać po jakichś obozach lub w urągających warunkach. To krótkoterminowo. Długoterminowo stałoby się z nami dokładnie to, co z Ukraińcami w Polsce.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jak zamkną granicę i odbiorą Ci paszport to przestaniesz już czuć się jak obywatel świata. Wy macie nasrane w bani po ostatnich kilkunastu latach, Wam się wydaje że tak było od zawsze ze możesz zamieszkać gdzie chcesz.
  • Odpowiedz
Czuje przywiązanie do kraju, języka i kultury ale gdybym musiał emigrować do Niemiec/Francji/Norwegii/USA to też by było spoko.


@mirko_anonim: Nie byloby spoko barani lbie, bylbys wyrzutkiem i odpadem, tak jak Ukraincy sa traktowani obecnie w Polsce jak zydzi w Niemczech przed 2 wojna, tak ty bys byl traktowany na zachodzie.
Witamy w erze propagandy internetowej napedzanej przez Chiny i Rosje.
  • Odpowiedz
tak, tak, do tego salwa w plecy podczas ucieczki. Skończ już te swoje urojenia.


@Yuri_Yslin: ale przecież Ukraińcom dosłownie tak zrobiono- zamknięto granice, a i paszportu nie mogą teraz wyrobić (bezprawnie zresztą).
  • Odpowiedz
Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens miałaby obowiązkowa służba wojskowa dla młodego człowieka xD? Mówię młodego człowieka chociaż sam mam prawie 30 lat to już nie taki młody ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale do rzeczy.. że tak zabrzmie brutalnie.. co mnie obchodzi obrona granic? Czuje przywiązanie do kraju, języka i kultury ale gdybym musiał emigrować do Niemiec/Francji/Norwegii/USA to też by było spoko. Po prostu nie rozumiem konceptu, że
WH40K - >Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens miałaby obowiązkowa służba wojskowa dla m...

źródło: 1B0B42ED-BA27-4C2F-9270-732B1A8847A9_w1080_h608_s

Pobierz
  • Odpowiedz
tak, tak, do tego salwa w plecy podczas ucieczki. Skończ już te swoje urojenia.


@Yuri_Yslin: W sensie nie wierzysz że Polska w razie W zamknie granice dla mężczyzn czy o ci chodzi xD

Co do salwy w plecy to dosłownie tydzień temu zabito tak chłopaczka na Ukrainie przez wojsko, który uciekał przed rzekę
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jak co to kraje NATO będą deportować na front tak jak zaraz to zacznie robić Polska z Ukraińcami chociaż oni w NATO nie są. Proponuje #!$%@?ć gdzieś na południe Afryki, może Maroko czy coś. Tam powinno być bezpieczniej.
  • Odpowiedz
@Nedkelly2:

Nie byloby spoko barani lbie, bylbys wyrzutkiem i odpadem,


A w Polsce młodzi polacy nie są wykluczani społecznie, nie są pozbawieni rzeczy które dla ich ojców były czymś oczywistym (żona i dom), nie są traktowani jako tania siła robocza w Polskim kołhozie.
  • Odpowiedz
Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens miałaby obowiązkowa służba wojskowa dla młodego człowieka xD?


@mirko_anonim: nie ma. Płacisz podatki, one idą na armię zawodową i rakiety. Jak armia zawodowa nie daje rady i rakiety się kończą, to następuje przejęcie. Jak ktoś ginie za kawałek ziemi to źle robi.

I nie że jestem za tym by ruskie się panoszyły. Uważam, że 90% majątków oddanych kościołowi powinno się zabrać i przeznaczyć na wojsko.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ten koncept obrony ojczyzny wywodzi się ze starych czasów, które wyglądały mniej więcej tak:

1. Nie mogłeś wyjechać na Zachód w czasie pokoju, granice były zamknięte

2. Nawet jeśli byś uciekł z kraju, na Zachodzie zostałbyś zamknięty w obozie czy więzieniu i traktowany jako ktoś zły

3. Nawet jeśli byś uciekł z kraju na Zachód i nie został zamknięty, praca była nielegalna

4. Nawet gdybyś miał nielegalną pracę, nie znałeś
  • Odpowiedz
Jak armia zawodowa nie daje rady


@yuio: no co Ty, przecież zawodowa armia jest żeby pierdzieć w koszarach do wojskowej emeryturki. Wojna? Zagrożenie? Trzeba jeździć na granicę coś robić? Mam takiego dalszego znajomego - od razu niesamowite kwękanie i ból dupska wojaków szwejków oraz rozglądanie się na boki czy może da się wcześniejszą emeryturkę bo trzeba coś robić
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Żyjesz w cywilizowanym państwie, które zostało zbudowane na pracy i poświęceniu setek pokoleń. Nasi przodkowie wypracowali i wywalczyli nam wolność i względny dobrobyt. Codziennie korzystasz z tego dorobku podczas dosłownie każdej jednej czynności jaką wykonujesz. Uważasz, że to wszystko Ci się należy tak po prostu, za darmo? Nie, jesteś częścią tego systemu i masz wobec niego również pewne obowiązki. Możesz oczywiście np. nie płacić podatków, albo zdezerterować w czasie wojny,
  • Odpowiedz