Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens miałaby obowiązkowa służba wojskowa dla młodego człowieka xD? Mówię młodego człowieka chociaż sam mam prawie 30 lat to już nie taki młody ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale do rzeczy.. że tak zabrzmie brutalnie.. co mnie obchodzi obrona granic? Czuje przywiązanie do kraju, języka i kultury ale gdybym musiał emigrować do Niemiec/Francji/Norwegii/USA to też by było spoko. Po prostu nie rozumiem konceptu, że obywatel musi bronić państwa. Rozumiem żeby był ład i porządek na świecie ale niech to będzie pilnowanie odgórnie, przez większe siły. Ja jako zwykły obywatel pracownik na etatcie, co mnie to obchodzi? Bardziej czuje się jako obywatel świata, niż konkretnego państwa. Obstawiam, że gdyby była przymusowa mobilizacja to znając naszą buntowniczą polską mentalność musielibyśmy dać upust swojej frustracji i na 100% byłaby fala w wojsku. Sam bym pewnie działał jako impostor żeby tylko nie trafić na front nawet gdybym miał być skazany przez sąd polowy a co dopiero taki młodzik 20 lat tiktoker z vifonem na głowie oderwany nagle od smartfona xD

#wojna #polska #wojsko #armia #obowiazkowecwiczeniawojskowe #rojsa #ukraina



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens miałaby ob...

źródło: 1615949757-6f4a1a2086b4ed0ff9f9873b8a2a0791c77c2376de78a606d8ec88f7f8343c40-d_750x421

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): @Sratatatatatata: Nie mam żadnych obowiązków wobec państwa i systemu. To nie ono mi daje prawo egzystencji, tylko ja się dokładam do niego i buduje, nie dostając nic w zamian więc mam prawo decydować czy przetrwa czy nie. Państwo jako takie nie istnieje, to my dajemy miejsca pracy, to my płacimy podatki a tylko nieliczni decydenci kierują je dalej w inne sektory. Ja nawet z publicznych dóbr nie
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): @Sratatatatatata ale argumenty z d00py zapodałeś. Prawie wszystko co podałeś było dostarczone przez osoby prywatne a nie żadne państwo a poza tym to że ktoś kiedyś zginął żebym teraz miał dobrze to nadal nie zmienia faktu że mam to w d00pie, 0 sentymentów typie


· Akcje: Odpowiedz
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 3
Anonim (nie OP): Ukraina idealnie pokazała co czeka biednych i niezaradnych w razie wojny.
Zostaną ginąć po to, żeby nasze witaminki oraz oskariat i bogole spokojnie wyjechali.
A tym co zostaną to w nagrodę wręczą wielkiego #!$%@?.

Życie ma się jedno i nie ma najmniejszego sensu walczyć.
A teksty, że ''ruskie wjadą ci na chatę i zgwałcą matkę, psa i ojca'' to po prostu jedno wielkie xD, bo nie żyjemy w
  • Odpowiedz
@LegendarnyOdkurzacz:

Ja za to płacę w podatkach, nawet przepłacam patrząc na jakość tego.


Oczywiście, że pieniądze z podatków są źle zarządzane przez państwo i jakość usług publicznych jest dość niska w porównaniu do sektora prywatnego, ale trzeba na to też spojrzeć z perspektywy dziejowej. Ile np. kosztuje ratujący życie antybiotyk w aptece? 20-100 zł? Ile taki antybiotyk kosztuje w środku amazońskiej dżungli? Jest bezcenny i człowiek, który go potrzebuje wyda na
  • Odpowiedz
Oczywiście, że pieniądze z podatków są źle zarządzane przez państwo i jakość usług publicznych jest dość niska w porównaniu do sektora prywatnego, ale trzeba na to też spojrzeć z perspektywy dziejowej. Ile np. kosztuje ratujący życie antybiotyk w aptece? 20-100 zł? Ile taki antybiotyk kosztuje w środku amazońskiej dżungli? Jest bezcenny i człowiek, który go potrzebuje wyda na niego wszystko co ma. Mamy dookoła nas miliony relatywnie tanich i łatwo dostępnych rozwiązań,
  • Odpowiedz
@LegendarnyOdkurzacz:

Wiele z tego działa nie tylko w Polsce ale w prawie całej europie, azji i ameryce północnej, lepiej lub gorzej, poza tym z tych benefitów korzystają między innymi kobiety które no nie mają obowiązków wobec ojczyzny oraz imigranci którzy też nie będą brani w kamasze. Powiem wiécej kobiety cieszą sié przywilejami, obcokrajowcy także.


Tak, działa w cywilizowanych krajach i jest to naszym skarbem, że możemy żyć w cywilizowanej Polsce a
  • Odpowiedz
@Sratatatatatata:
Dobra to w sumie można wszystko podsumowac tak:
W przypadku ryzyka ataku ze strony rosji to należy najpierw zrobić porządek z rządem a potem przygotować się porządnie na atak rosji.

Jeśli jednak ludzie nie zamierzają wstać, wywieźć to całe skorumpowane guano na taczkach do śmietnika, pokazać faka shwabowi i sorosowi i zadbać o to by Polska miała realne szanse się obronić. To trzeba uznać, że ten naród nie jest zainteresowany
  • Odpowiedz
Ptysiu, po prostu nie rozumiesz konsekwencji nieposiadania własnego państwa. To nie jest tak, że nagle wszyscy wyjadą jak gdyby nigdy nic i rozpoczn


@eduardo-garcia: leming co kibicuje ludziom, którzy niszczyli naszą państwowość, poucza innych o konsekwencjach nie posiadania własnego państwa. O panie! Idę to rozchodzić XD.
  • Odpowiedz
@LegendarnyOdkurzacz: I tak i nie, w kwestii tego, że mamy spore problemy z klasą polityczną, oraz wpływem obcych sił przyznaję Ci rację. Uważam jednak, że nadal mamy o co walczyć. Już pomijając nasz standard cywilizacyjny i względnie wysoki poziom wolności osobistej, pomyśl nawet o jednej kwestii, że w Polsce mamy np. kilka milionów dzieci. W razie wojny nie wszystkim im uda się uciec, a same się nie obronią. Scenariusz potencjalnej wojny
  • Odpowiedz
Co do salwy w plecy to dosłownie tydzień temu zabito tak chłopaczka na Ukrainie przez wojsko, który uciekał przed rzekę


Tak, normalne polskie chłopaki z przyjaciółmi i rodzinami będą mordować bez mrugnięcia powieką cywilów.

Iks #!$%@? de.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): @LegendarnyOdkurzacz
@Sratatatatatata
za jaki dorobek przodków mam walczyć xD? ty nie rozumiesz że ja mam to gdzieś? stary jakbym ja miał iść do wojska to pierwszy bym kolaborował. W razie wojny to ja stawiam moje życie na pierwszym miejscu a nie jakiś dorobek przodków czy nawet moją ziemie czy dom. Zostawiam wszystko i daje dyla, a nie martwie się bo rodzina została czy coś (tak na pewno jak
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Uuuuu, ruska onuca.

Nie chcę bronić przywileju bycia dymanym na 50 groszy z każdej złotówki, możliwości wzięcia kredytu mieszkaniowego na 30 lat przez jedną czwartą społeczeństwa, opresyjnej administracji, skorumpowanych polityków wszystkich szczebli, interesów sektora bankowego, coraz bardziej zgranularyzowanej kontroli na coraz mniejszymi obszarami życia, drogich rachunków za media i energię wieprzy z molochów skarbu państwa...

Weź jedź do moskwy obrabiać pręta putlera albo na białoruś do łukaszenki jak
  • Odpowiedz