Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens miałaby obowiązkowa służba wojskowa dla młodego człowieka xD? Mówię młodego człowieka chociaż sam mam prawie 30 lat to już nie taki młody ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale do rzeczy.. że tak zabrzmie brutalnie.. co mnie obchodzi obrona granic? Czuje przywiązanie do kraju, języka i kultury ale gdybym musiał emigrować do Niemiec/Francji/Norwegii/USA to też by było spoko. Po prostu nie rozumiem konceptu, że obywatel musi bronić państwa. Rozumiem żeby był ład i porządek na świecie ale niech to będzie pilnowanie odgórnie, przez większe siły. Ja jako zwykły obywatel pracownik na etatcie, co mnie to obchodzi? Bardziej czuje się jako obywatel świata, niż konkretnego państwa. Obstawiam, że gdyby była przymusowa mobilizacja to znając naszą buntowniczą polską mentalność musielibyśmy dać upust swojej frustracji i na 100% byłaby fala w wojsku. Sam bym pewnie działał jako impostor żeby tylko nie trafić na front nawet gdybym miał być skazany przez sąd polowy a co dopiero taki młodzik 20 lat tiktoker z vifonem na głowie oderwany nagle od smartfona xD

#wojna #polska #wojsko #armia #obowiazkowecwiczeniawojskowe #rojsa #ukraina



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens miałaby ob...

źródło: 1615949757-6f4a1a2086b4ed0ff9f9873b8a2a0791c77c2376de78a606d8ec88f7f8343c40-d_750x421

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@toresh: pewnie są tacy ludzie, ale to nie zmienia faktu, że obecne przepisy robią z ludzi mięso w przypadku konfliktu. Przeciętny żołnierz dostaje 6 - 8k na łapę, powinien 15k i dożywotnia służba w kraju. Misje zagraniczne obowiązkowe, brak możliwości opuszczenia kraju na dłużej niż 3 miesiące i kara śmierci w przypadku konfliktu i ucieczki. Taka lojalka, coś za coś. Przy takiej kasie mielibyśmy komplet żołnierzy.
  • Odpowiedz
@danieldan poza tym wojna wyglądała kiedyś trochę inaczej. Obecnie poborowy trafiający na front przeżywa w najlepszym razie kilka tygodni a szansa że wyjdzie cało z konfliktu gdzie cały czas jest narażony na ataki artylerii, lotnictwa i dronów używanych na masową skalę ew. używany jako mięso armatnie w szturmach na wrogie pozycje jest bliska zeru. Tak że udział we wojnie to w tym wypadku gra gdzie tak naprawdę nie ma nic do wygrania,
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 3
Anonim (nie OP): @s-a-m: ale ja mam stabilną pracę, dom, itp. W razie wojny i tak jestem skłonny rzucić to wszystko i dlaczego miałbym o to walczyć? Przecież jak zginę to tym bardziej to stracę.
@eduardo-garcia: znam angielski, niemiecki i trochę hiszpańskeigo. Co mnie to obchodzi że będę obcy w państwie? zresztą jaki obcy skoro państwa zachodnie to multi-kulti i obcy to tam jest każdy :) nadal wolałbym czyścić
  • Odpowiedz
Jak zamkną granicę i odbiorą Ci paszport to przestaniesz już czuć się jak obywatel świata. Wy macie nasrane w bani po ostatnich kilkunastu latach, Wam się wydaje że tak było od zawsze ze możesz zamieszkać gdzie chcesz.


@Mathas @djtartini1 @WH40K @eduardo-garcia: Wykopki myślą, że 10 milionów Polaków sobie ot tak wyjedzie. Ukraińska granica jest nieszczelna przez łapówkarstwo, ale nawet tam prawo jest jasne: wypuszczane są tylko wyjątki - albo osoby przydatne
  • Odpowiedz
@s-a-m brawo.
Psycholodzy, socjolodzy, politolodzy zastanawiają się jak to możliwe że młodzi nie chcą bronić kraju.
A czego mają bronić jak nic nie mają.
Niech korporacje i fliperzy walczą, oni mają o co.
  • Odpowiedz
ale gdybym musiał emigrować do Niemiec/Francji/Norwegii/USA to też by było spoko. Po prostu nie rozumiem konceptu, że obywatel musi bronić państwa


@mirko_anonim: Bo zyjesz w takich czasach, gdzie kraje są w miare przyjazne i otwarte, a my mowimy w kilku jezykach. Ale nie zawsze tak było. Jeszcze 30 lat temu nie mogles sobie "emigrowac do Niemiec/Francji/Norwegii/USA". Emigrowales i byles nielegalem, nie znales jezyka, miales gorszy standard zycia niz w swoim kraju,
  • Odpowiedz
znam angielski, niemiecki i trochę hiszpańskeigo. Co mnie to obchodzi że będę obcy w państwie?


będziesz w obcym państwie z milionami innych, którzy też znają angielski, niemiecki, a może i trochę hiszpańskiego. W państwie, które przed takimi jak Ty będzie musiało bronić komfortu życia swoich obywateli, bo nagle okaże się, że na rynku jest zbyt mało mieszkań, a zbyt dużo rąk do pracy.

@mirko_anonim:
  • Odpowiedz
@Sratatatatatata:

Żyjesz w cywilizowanym państwie, które zostało zbudowane na pracy i poświęceniu setek pokoleń. Nasi przodkowie wypracowali i wywalczyli nam wolność i względny dobrobyt. Codziennie korzystasz z tego dorobku podczas dosłownie każdej jednej czynności jaką wykonujesz.

Z tego dobrobytu to głównie korzystają nieliczni (Politycy i ich ziomeczki oraz pewne grupy interesów jak górnicy czy stare baby).
Przeciętny 20-30 latek to jak nie dostał w spadku czegokolwiek to #!$%@? ma, #!$%@?, tylko
  • Odpowiedz
@callver34

trochę się z Tobą zgadzam, trochę nie. Masz rację, co do krytyki pogodnej wizji rodem z wykopowej bańki "cheche, najwyżej kupię sobie domek na przedmieściach Bremen i będę żył jak dawniej". Nie przerzucałbym jednak tej godnej pożałowania postawy na ogół społeczeństwa. Poruszenie widać i często jest tak, że jednostki nie mają zwyczajnie wakatów. Czy wynika to z niedostatecznego ich finansowania lub jakichś innych "odgórnych" obstrukcji? Pewnie tak. Niemniej, potencjał jakiś jest.
  • Odpowiedz
albo głupie inwestycje typu przekop mierzei czy cpk


gdybyś nie był totalnym ignorantem z mentalnym kluczem partyjnym w ręku, pewnie umiałbyś ocenić, że akurat obydwie te inwestycje nie są pozbawione znaczenia militarnego. Nie wspominając kompletnie, o gospodarczym. Niemniej jesteś, więc nie wiem po co w ogóle się produkuję.

@yuio:
  • Odpowiedz
@eduardo-garcia: w ogole jestem apolityczna osoba, uwazam, ze wiekszosc kandydatow kazdej partii to osoby ktore pchaja sie do polityki dla kasy itd, czesto punktuje czy to lewo czy prawo czy centro, do tego znam sporo historii, nie tylko z ksiazek czy yt, ale uczylem sie historii i mam z tego dyplom no wiec

co ty wiesz na temat historii, lub cpk, ze nie jestes ignorantem. Wiesz jaki jest budzet inwestycji, albo
  • Odpowiedz
Z tego dobrobytu to głównie korzystają nieliczni (Politycy i ich ziomeczki oraz pewne grupy interesów jak górnicy czy stare baby).

Przeciętny 20-30 latek to jak nie dostał w spadku czegokolwiek to #!$%@? ma, #!$%@?, tylko podatki.


@LegendarnyOdkurzacz: Masz dostęp do edukacji, służby zdrowia, infrastruktury drogowej, informacji itd. Ponadto korzystasz z dorobku rozwoju technologicznego i etycznego - masz wolność słowa, wyznania, poglądów etc. Wiem, że to wszystko wydaje się oczywiste, ale z
  • Odpowiedz
i tak jestem w szoku ze osoba z twoim jak mniemam podstawowym wyksztalceniem potrafi sie skladnie wypowiedziec


jak na osobę, która publicznie chwali się dyplomem z humanistycznego kierunku, zaskakująco słabo radzisz sobie z zasadami interpunkcji. Niech to posłuży za najlepszy komentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@yuio:
eduardo-garcia - >i tak jestem w szoku ze osoba z twoim jak mniemam podstawowym wyksz...

źródło: Port w gdyni

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sratatatatatata: "Żyjesz w cywilizowanym państwie, które zostało zbudowane na pracy i poświęceniu setek pokoleń. Nasi przodkowie wypracowali i wywalczyli nam wolność i względny dobrobyt. Codziennie korzystasz z tego dorobku podczas dosłownie każdej jednej czynności jaką wykonujesz. Uważasz, że to wszystko Ci się należy tak po prostu, za darmo? Nie, jesteś częścią tego systemu i masz wobec niego również pewne obowiązki. Możesz oczywiście np. nie płacić podatków, albo zdezerterować w czasie wojny,
  • Odpowiedz
Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens miałaby obowiązkowa służba wojskowa dla młodego człowieka xD?


@mirko_anonim: nie ma. kiedyś to miało sens, gdy jako rycerz czy szlachcic miałeś w zamian zajebiste przywileje i pozycje. ewentualnie jeszcze jako przydupas mogłeś być zabrany na wojne, ale wtedy to była jakby twoja praca.

niestety później ktoś wymyślił, że można też wykorzystywać zwykłych ludzi, a przez to inne państwa musiały zrobić to samo aby nie być
  • Odpowiedz
@Sratatatatatata:

Masz dostęp do edukacji, służby zdrowia, infrastruktury drogowej,

Ja za to płacę w podatkach, nawet przepłacam patrząc na jakość tego.

Ponadto korzystasz z dorobku rozwoju technologicznego i etycznego

To nie jest zasługa naszego rządu.

masz wolność słowa, wyznania, poglądów etc. Wiem, że to wszystko wydaje się oczywiste, ale z powietrza się to nie wzięło.

To jest powoli odbierane, u to nie kiedyś przez tych tam na wschodzie a zabierają to
  • Odpowiedz