Wpis z mikrobloga

@sprynek: Przecież on nie pisze nic, że mu się należy. Wypisał trudności rynku.
Tak w sumie z rynkiem pracy dzieją się dziwne rzeczy, jedni do drugich nie mogą dotrzeć. Pomimo wielu lat doświadczenia czegoś im brak i nie można liczyć na feedback pomimo starań (tyczy się to również obu stron).
  • Odpowiedz
@miszczu90: @sprynek Trafiłem na ten post na likedinie 3 dni temu, polecam w komentarze wejść. Jak ktoś z HR mu odpisywał to od razu atakował xD

Widać że toksyczny typ i na rozmowach to łatwo wyłapać xD
  • Odpowiedz
@sprynek: "Jeśłi masz dziesięc lat doświadczenia, przygotuj się na bycie "przesłuchiwanym" przez osoby ze stażem krótszym o połowę "

W ogóle to jest tak "xD" że nie mogę xd Czyli co mogą tylko przepytywać w firmie osoby z większym doświadczenie, jak takiej osoby w firmie nie ma to od razu chłop idzie do zatrudnienia?
  • Odpowiedz
@miszczu90: Ludziom z 10 letnim doświadczeniem niczego nie brak. Są najczęściej specjalistami w swojej działce (chyba, że ich 10 lat doświadczenia to 10 razy po 1 rok). Problem jest taki, że chcą dużo kasy, a jako, że programowanie teraz jest naprawdę bardzo proste i wybacza mnóstwo błędów. Dlatego taka sama wartość dla firmy mogą dostarczyć programiści o połowę tańsi z dużo mniejszym doświadczeniem. W 99% przypadków nie potrzeba rocket science, a
  • Odpowiedz
@BreathDeath: nie zgodzę się z tym, że ci co siedzą po x lat w firmie to są lepsi. Już nieraz trafiłem asa który miał 7 czy 8 lat expa i to wszystko w jednej firmie i jedyne co umiał to działać według schematu z jednej firmy.

Dostawał pytanie i on nie wie bo u niego w firmie tego nie miał.

UX czy UI designer to nie jest czysty programista. Jak firma
  • Odpowiedz
@sprynek: jak pisałeś, ego się wylewa, też się może rozchodzić o stawkę. Z UX/UI kluczowe jest wyczucie i common sense, a nie sam exp. Moim zdaniem takiemu stanowisku bliżej do grafika, niż programisty, chyba że są tacy, którzy robią za front enda w jakimś frameworku UI typu react.
  • Odpowiedz
Przecież on nie pisze nic, że mu się należy. Wypisał trudności rynku.


@miszczu90: przecież on nie pisze nic o trudnościach rynku. Wypisał okres zatrudnienia na stanowisku i kompletnie pominął czy chociaż z jednym zadaniem sobie poradził, stąd zakładam że jest typową plagą IT w dzisiejszych czasach, mianowicie chłopem który pracuje na jednym stanowisku dziesiąty rok bez żadnego rozwoju i uważa że za sam staż powinien być traktowany jak senior mimo że
  • Odpowiedz
@frow UX nie powinien nawet stać koło grafika, ale nazewnictwo się w sumie już zatarło, jak z testerem i qa.

@sprynek @BreathDeath Pisałem już o tym tutaj, na rynku nie brakuje 'specjalistów' którzy chcą duuuuużej kasy bo mają mnóstwo lat doświadczenia. Tylko wiedzę mają słabą ;P Za nic w świecie nie dopuszczą do siebie informacji, że wiedzy im brakuje. Podobnie może być tutaj.

@BreathDeath znacznie, znacznie wolałbym zatrudnić kogoś, kto ma 10
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Ja nie mówię właśnie, że ci ludzie są lepsi. Nawet jakby byli to nie potrzeba ich wiedzy, bo tak samo dodają endpoints jak człowiek z 3 letnim doświadczeniem.

@diarrhoea Właśnie mi o to chodzi chcą dużo kasy, a ich umiejętności nie są potrzebne albo mają je słabe. 10 razy 1 to nie chodzi o to, że pracował w wielu firmach tylko o to, że wszędzie robił to samo.
  • Odpowiedz
@sprynek: mialem na rozmowie SENIOR !!! React developer - koles sie chwalil ze od poczatku istnienia reacta w nim dzialal. Myslalem ze mnie zmiazdzy na rozmowie a typ nie radzil sobie z petla w js. a w reakcie zatrzymal sie na class components ... ehhh
  • Odpowiedz
@BreathDeath
Ja nie mówię, że ich umiejętności nie są potrzebne, tylko, że tych umiejętności nie ma. Ty pisałeś, ze im zazwyczaj niczego nie brak i są specjalistami. A to gówno prawda, na rynku jest mnóstwo ludzi z wieloma latami doświadczenia i wiedzą, która dziś by im nie pozwoliła zostać juniorem w swojej dziedzinie. Cholera wie, czy podobnie nie jest tutaj bo wiemy tylko, że chłop ma 10 lat expa i na tym
  • Odpowiedz