Wpis z mikrobloga

W Słowińskim Parku Narodowym znajduje się jedna z najpiękniejszych wydm ruchomych w Europie. Pojechaliśmy zobaczyć, co w niej takiego ciekawego i byliśmy bardzo pozytywnie zdziwieni tym, jak się prezentuje w promieniach zachodzącego słońca.

Trasa, którą szliśmy do wydmy prowadziła początkowo przez podmokły las, w którym specjalnie przygotowano drewniane pomosty dla turystów. Gdy już zobaczyliśmy wydmę, ruszyliśmy dalej dziką plażą i szlak zaprowadził nas do latarni morskiej z XIX wieku, a później do osady latarników, w której dzisiaj mieści się bardzo ciekawe muzeum.

Zajrzyjcie do naszego tekstu https://wykop.pl/link/7401079/jedna-z-najpiekniejszych-wydm-ruchomych-w-europie i poznajcie bliżej szlak przez Wydmę Czołpińską.

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka #polska #atrakcyjnapolska #morze #przyroda #natura #pomorze #ciekawostki
PrzekraczajacGranice - W Słowińskim Parku Narodowym znajduje się jedna z najpiękniejs...

źródło: wydma-czolpinska

Pobierz
  • 16
Piękna jest, rzeczywiście. Ale zapamiętałem ją z innego powodu. Jak w kreskówkach, wchodziłem na jedna górkę, a za nią następna. Za następną jeszcze jedna, a potem jeszcze i jeszcze. O, ta już będzie ostatnia. A gdzie tam, za nią kolejna:)

Wydmę ładnie widać z latarni morskiej, wydaje się niewielka, ot, górki z piasku. Pozory mylą;)
Wychowałem się tu i mieszkam, gmina Smołdzino jest piękna ale nie przyjezdzajcie tu na wakacje... jedzicie gdzie indziej do Łeby, Ustki, nie zostawiajcie swoich śmieci, nie robcie kolejek do lekarza czy w sklepie.

MAM PROŚBĘ BYŁEŚ W CZOŁPINIE SUPER ALE NIE WRZUCAJ TEGO DO INTERNETU.
Byłem, widziałem ale zapomniałem i nic nie pamiętam a że było to ponad 20 lat temu to nawet zdjęć nie mam, pamiętam tylko że było fajnie ;)
Na co dzień mieszka tu niecałe 4 tysiące ludzi. A latem nawet w lesie ciężko nie spotkać turysty. Nie po to człowiek zyje na takim zadu**u. W Łebie są ładniejsze wieksze wydmy. Hotele jedz tam :-)