Wpis z mikrobloga

Mam odłożone 150k i ciągle rośnie. Nie wiem w co zainwestować. Przyszłościowo chcemy z różową się postawić (działka teścia ale najbardziej opłacalne będzie przepisanie jej dopiero po naszym ślubie ze względu na podatki) i najchętniej to bym zaczął działać już, teść budowlaniec, szwagier dekarz, więc koszt robocizny mi odpada (chyba że będę czekał długo i nie będzie miał siły już, żeby pomóc, o co też się boję) a nie chcę żeby ta kasa nie traciła ciągle na wartości, no ale jeszcze nie jesteśmy po ślubie, więc na nie swojej ziemi to chyba słaby pomysł? No i zastanawiam się co działać najlepiej, bo na termin ślubu czeka się z reguły 2-3lata a po tym czasie ta kasa to będzie pewnie warta połowę mniej.

Co byście doradzili miraski? Najbardziej mi się uśmiecha zacząć budowę bo i tak to jest nasz cel życiowy a z czasem jak kasa będzie leżeć "w szufladzie" to pewnie kupię sobie za to worek cementu...

Ewentualnie mógłbym z ojcem zainwestować i kupić jakieś mieszkanie 50/50 i wynająć lub coś w tym stylu.

Bardzo proszę o porady.

#nieruchomosci #mieszkanie #budujzwykopem #budowadomu #kupnomieszkania #inwestycje #ekonomia #pytaniedoeksperta

Co zrobić z odłożoną kasą?

  • Liczyć że przepisze po ślubie i działać z budową 25.6% (297)
  • Kupić 50/50 mieszkanie z ojcem i wynająć 48.4% (562)
  • Inna opcja (napisz komentarz, proszę). 25.9% (301)

Oddanych głosów: 1160

  • 83
To fajnego masz ojca xD


@RuchOporu: Ludzi się poznaje dopiero gdy zaczyna się spór o pieniądze, pierwsze 30 lat mieliśmy wzorowe - myślisz że się spodziewałem tego jak mieliśmy dżentelmeńską umowę i zaczynałem prace?( ͡° ͜ʖ ͡°) Mało kto żeniąc się jest pewien że dojdzie do rozwodu, a jednak one są powszechne i co chwile słychać o tym jak to najbliższa osoba nasyła policję na drugą czy
@Analny_Madafaka: Idziesz do urzędu stanu cywilnego i za miesiąc masz ślub, a jak ładnie uargumentujesz, to i przyspieszyć można. Wesele zrobicie w innym terminie. Zresztą jaki problem tak naprawdę. Teść przepisuje działkę na córkę już, jutro i sobie ogarniacie pozwolenie. Minie pół roku to akurat będziecie po cywilnym ślubie i można się budować. Przecież nie planujecie się rozwodzić, prawda? :)
@Wynoszony: po co polecasz korporacyjne obligacje, jeśli op prawdopodobnie się na tym nie zna. Korporacyjne obligacje to dno, to już bezpieczniej kupić jakiekolwiek akcje z GPW które są w trendzie wzrostowym. A najlepsze dla kogoś kto nie wie w co zainwestować będą lokaty.
Korporacyjne obligacje to dno, to już bezpieczniej kupić jakiekolwiek akcje z GPW które są w trendzie wzrostowym.


@Yenn_z-Wyspy7Slonc: Nie jest to prawda, np. obligacje PZU są bezpieczniejsze od akcji PZU.
https://obligacje.pl/pl/obligacja/PZU0727

- jeśli kurs akcji spadnie, to tracisz, a na obligacjach tylko zyskujesz.
- w przypadku bankructwa PZU, pieniądze dostają najpierw właściciele obligacji, potem wszyscy inni
@Wynoszony:

jeśli kurs akcji spadnie, to tracisz, a na obligacjach tylko zyskujesz.


@Wynoszony: xd nie tracisz dopóki nie sprzedasz, ale jak inwestujesz 100 tys to bym nawet nie myślała o sprzedaniu na minusie tylko o dokupieniu kolejnych akcji - uśrednianie. Generalnie w tym momencie i tak nie polecam ładować się pod korek.

na obligacjach tylko zyskujesz.

Jasne ( ͡º ͜ʖ͡º)