Wpis z mikrobloga

Mam odłożone 150k i ciągle rośnie. Nie wiem w co zainwestować. Przyszłościowo chcemy z różową się postawić (działka teścia ale najbardziej opłacalne będzie przepisanie jej dopiero po naszym ślubie ze względu na podatki) i najchętniej to bym zaczął działać już, teść budowlaniec, szwagier dekarz, więc koszt robocizny mi odpada (chyba że będę czekał długo i nie będzie miał siły już, żeby pomóc, o co też się boję) a nie chcę żeby ta kasa nie traciła ciągle na wartości, no ale jeszcze nie jesteśmy po ślubie, więc na nie swojej ziemi to chyba słaby pomysł? No i zastanawiam się co działać najlepiej, bo na termin ślubu czeka się z reguły 2-3lata a po tym czasie ta kasa to będzie pewnie warta połowę mniej.

Co byście doradzili miraski? Najbardziej mi się uśmiecha zacząć budowę bo i tak to jest nasz cel życiowy a z czasem jak kasa będzie leżeć "w szufladzie" to pewnie kupię sobie za to worek cementu...

Ewentualnie mógłbym z ojcem zainwestować i kupić jakieś mieszkanie 50/50 i wynająć lub coś w tym stylu.

Bardzo proszę o porady.

#nieruchomosci #mieszkanie #budujzwykopem #budowadomu #kupnomieszkania #inwestycje #ekonomia #pytaniedoeksperta

Co zrobić z odłożoną kasą?

  • Liczyć że przepisze po ślubie i działać z budową 25.5% (297)
  • Kupić 50/50 mieszkanie z ojcem i wynająć 48.5% (565)
  • Inna opcja (napisz komentarz, proszę). 25.9% (302)

Oddanych głosów: 1164

  • 83
  • Odpowiedz
To fajnego masz ojca xD


@RuchOporu: Ludzi się poznaje dopiero gdy zaczyna się spór o pieniądze, pierwsze 30 lat mieliśmy wzorowe - myślisz że się spodziewałem tego jak mieliśmy dżentelmeńską umowę i zaczynałem prace?( ͡° ͜ʖ ͡°) Mało kto żeniąc się jest pewien że dojdzie do rozwodu, a jednak one są powszechne i co chwile słychać o tym jak to najbliższa osoba nasyła policję na drugą czy tam ciągnie alimenty od wrobionego w dziecko.

Ludzie są różni
  • Odpowiedz
@Analny_Madafaka: Idziesz do urzędu stanu cywilnego i za miesiąc masz ślub, a jak ładnie uargumentujesz, to i przyspieszyć można. Wesele zrobicie w innym terminie. Zresztą jaki problem tak naprawdę. Teść przepisuje działkę na córkę już, jutro i sobie ogarniacie pozwolenie. Minie pół roku to akurat będziecie po cywilnym ślubie i można się budować. Przecież nie planujecie się rozwodzić, prawda? :)
  • Odpowiedz
@Wynoszony: po co polecasz korporacyjne obligacje, jeśli op prawdopodobnie się na tym nie zna. Korporacyjne obligacje to dno, to już bezpieczniej kupić jakiekolwiek akcje z GPW które są w trendzie wzrostowym. A najlepsze dla kogoś kto nie wie w co zainwestować będą lokaty.
  • Odpowiedz
@Analny_Madafaka: już wiem że zostaniesz wydymany wcześniej czy później i to ostro XD stawiać dom na działce której dopiero masz zostać właścicielem....to już lepiej idź i postaw w kasynie wszystko na czerwone XD
  • Odpowiedz
@wolepiwo: Doskonale wiem z czym to się wiąże, ale nie mam pomysłu w co obecnie zainwestować to co zgromadziłem, żeby nie okazało się za kilka lat że moje oszczędności nagle są nic nie warte. Dlatego pytam Was o zdanie w tym temacie.
  • Odpowiedz
@Wynoszony:

jeśli kurs akcji spadnie, to tracisz, a na obligacjach tylko zyskujesz.


@Wynoszony: xd nie tracisz dopóki nie sprzedasz, ale jak inwestujesz 100 tys to bym nawet nie myślała o sprzedaniu na minusie tylko o dokupieniu kolejnych akcji - uśrednianie. Generalnie w tym momencie i tak nie polecam ładować
  • Odpowiedz
@Analny_Madafaka: nic nie robić póki nie będziesz właścicielem. Ojciec kuzynki obiecal jej przepisanie całego piętragdzie mieszkała, kiedy zrobiła generalkę za 200 tys to stwierdził, że jenak nie przepisze, ale może sobie mieszkać dalej xD
  • Odpowiedz
Tak jak już pisano powyżej, jeśli jesteś jej pewny to weźcie ślub cywilny dla papierka i ogarnięcia technikaliow, a wesele i drugi ślub (czy kościelny czy humanistyczny) weźmiecie za te 3 lata
  • Odpowiedz