Wpis z mikrobloga

Mam odłożone 150k i ciągle rośnie. Nie wiem w co zainwestować. Przyszłościowo chcemy z różową się postawić (działka teścia ale najbardziej opłacalne będzie przepisanie jej dopiero po naszym ślubie ze względu na podatki) i najchętniej to bym zaczął działać już, teść budowlaniec, szwagier dekarz, więc koszt robocizny mi odpada (chyba że będę czekał długo i nie będzie miał siły już, żeby pomóc, o co też się boję) a nie chcę żeby ta kasa nie traciła ciągle na wartości, no ale jeszcze nie jesteśmy po ślubie, więc na nie swojej ziemi to chyba słaby pomysł? No i zastanawiam się co działać najlepiej, bo na termin ślubu czeka się z reguły 2-3lata a po tym czasie ta kasa to będzie pewnie warta połowę mniej.

Co byście doradzili miraski? Najbardziej mi się uśmiecha zacząć budowę bo i tak to jest nasz cel życiowy a z czasem jak kasa będzie leżeć "w szufladzie" to pewnie kupię sobie za to worek cementu...

Ewentualnie mógłbym z ojcem zainwestować i kupić jakieś mieszkanie 50/50 i wynająć lub coś w tym stylu.

Bardzo proszę o porady.

#nieruchomosci #mieszkanie #budujzwykopem #budowadomu #kupnomieszkania #inwestycje #ekonomia #pytaniedoeksperta

Co zrobić z odłożoną kasą?

  • Liczyć że przepisze po ślubie i działać z budową 25.6% (297)
  • Kupić 50/50 mieszkanie z ojcem i wynająć 48.5% (563)
  • Inna opcja (napisz komentarz, proszę). 26.0% (302)

Oddanych głosów: 1162

  • 83
@masqar: Hydraulikę, elektrykę, całe wykończenie jest w stanie zrobić razem z moim ojcem, obydwoje się na tym znają. Teściu już postawił ostatnio dom drugiej córce i wszystko robili sami oprócz okien, a dach firma wujka więc policzył tylko dniówkę pracownikom.

Tylko kwestia tutaj jest czas, bo ma już swoje lata i póki jest w formie to jeszcze może pomóc. A jak mam czekać 3 lata na termin ślubu z tą kasą
@Analny_Madafaka: darowizna z ojca na córkę dalej wchodzi w jej wyłączny skład majątku nawet po ślubie. W wypadku darowizny na Was obydwoje od połowy wartości działki będziecie musieli odprowadzić podatek od darowizny. Druga sprawa co powstanie na jej ldziałce po darowiźnie na nią to jest jej własność. Po darowiźnie na nią może po małżeństwie jedynie przekazać połowę udziałów w działce darowizną na Ciebie i wtedy możesz myśleć o budowie.