Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza RODów?
Przecież to są grunty w centrach miast, które służą garstce emerytów.

Nawet nie chodzi o to żeby je zabrać i koniecznie betonować budując tysiące mieszkań,
ale można z nich równie dobrze zrobić parki dostępne dla wszystkich, a nie jakieś zamknięte księstwa udzielne dla wybranych z ujemną wartością dla innych,
bo co najwyżej można tam poczuć zapach palonych liści i libacje bezdomnych.

A tak wygląda przestrzeń 1 km od metra wierzbno i 4km do pałacu kultury.
analboss - #nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza...

źródło: metro wierzbno 1 km

Pobierz
  • 379
@WielkiNos: dobry lewak z ciebie

@Gumaa ja rozumiem ze jestes ubogi i nie bardzo ogarniasz ile kosztuje dzierzawa gruntu, ale podpowiem ci ze w centrum Warszawy nie jest to 300zl rocznie.

Przynajmniej po komentarzach mozna poznac kto tutaj zarabia mniej niz 10k na reke i klepie biede.
Przecież to są grunty w centrach miast, które służą garstce emerytów.


@analboss: jeździłem do pracy rowerem. Żeby nie jechać wzdłuż ruchliwej drogi jechałem boczną i musiałem potem przejechać przez ROD. Furtki z obu stron były zawsze otwarte. Ale widocznie komuś to przeszkadzało, bo pojawiła się stalowa linka w poprzek.
@analboss: a puknij się w łeb xD
RODy to super sprawa dla ludzi co mieszkają w blokach i nie mają dostępu do ogrodu czy innego własnego miejsca rekreacyjnego. Zwłaszcza patrząc na dzisiejszą betonozę stawianą przez patodeweloperów, to RODy mogą się okazać strzałem w dziesiątkę za jakieś dziesięć, dwadzieścia lat, jak się ludzie zorientują jak się dali wyruchać na nieruchomościach.
To w jakim są stanie i jak wygląda zarządzanie ogródkami to jest
@analboss mi to ogólnie nie przeszkadza sama idea ogrodkow, niech mają ci co faktycznie o to dbaja, często emeryci w mieście nie mają absolutnie nic innego do roboty. Problemem są śmiecie którzy robią tam domy całoroczne i ogrzewają takim syfem że zima przechodząc obok to można się udusić.
@WielkiPowrut88: nawet lepiej, chce to zabrać bo DROGA LOKALIZA I MIESZKANIA 22k za m2 OBOK XD. Pan deweloper zwietrzył inwestycję żeby mikrokawalerek naklepac jak w Hongkongu z czego 70% kupi fundusz inwestycyjny a nie ludzie będą sobie grilla palić albo spędzać czas z rodziną i znajomymi.
Rod to swietna inicjatywa dla ludzi mieszkających w mieście bo pozwala mieć namiastkę własnego ogródka, fajne miejsce do organizacji imprez (domówki są fajne jesli nie
@analboss: Mi ogródki działkowe absolutnie nie przeszkadzają.
Oczywiście w centrach miast RODy są lekką przesadą, ale na przedmieściach i przy osiedlach powinny one być nienaruszone - w końcu ogródki działkowe są jednym z niewielu (obok parków) miejsc w mieście, w którym można odpocząć i mieć jakikolwiek kontakt z naturą.