Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza RODów?
Przecież to są grunty w centrach miast, które służą garstce emerytów.

Nawet nie chodzi o to żeby je zabrać i koniecznie betonować budując tysiące mieszkań,
ale można z nich równie dobrze zrobić parki dostępne dla wszystkich, a nie jakieś zamknięte księstwa udzielne dla wybranych z ujemną wartością dla innych,
bo co najwyżej można tam poczuć zapach palonych liści i libacje bezdomnych.

A tak wygląda przestrzeń 1 km od metra wierzbno i 4km do pałacu kultury.
analboss - #nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza...

źródło: metro wierzbno 1 km

Pobierz
  • 379
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: To chyba tylko latem bo w zimie odłączają prąd i wodę. Brzmi trochę jak bajki o fliperach co robią remont za 10k i sprzedają za 250%. Jak chcą mieszkać w lecie na działce to niech mieszkają, to jakiś problem? Też pewnie będę chciał z dzieciakami kilka razy namiot rozłożyć.
  • Odpowiedz
ludzie wyprowadzają się z mieszkań i idą na RODosy a mieszkania lecą pod najem krótkoterminowy. To są zamknięte osiedla szopek 35m^2 chowające się pod przykrywką ogródków działkowych.


@PfefferWerfer: #!$%@? ich do zarządu jak na polaka nosacza zwyczajnego przystało. Zamieszkiwanie całoroczne na rod jest nielegalne i jego konsekwencją jest utrata prawa do działki. A kolejka chętnych jest dłuuuuga
  • Odpowiedz
@cz4rnuch a u mnie nie można się doprosić o chociażby egzekwowanie regulaminu, zlicytowanie porzuconych i zapuszczonych działek, nakazy uprzątnięcia działek zbieraczy, na których są mini wysypiska, zakazu całorocznego mieszkania, libacji itp. Sam wyłożyłem łachę od dwóch lat, odkąd babcia przestała z niej korzystać, i wolę spędzać czas na ogródku przy moim mieszkaniu niż tam. W Tym roku ją opitolę z dużym zyskiem. Super korzyść dla społeczności.
  • Odpowiedz
@Misiopysioo: no ale widzisz, pod domem masz ogarnięte a na jakimś zadupiu zapuszczone rodosy, dobrze rozumiem? Jak źle to trzeba wywalić prezesa. To ject fucha właściwie za darmo, więc nie dziwię się, że są tacy, którym się nie chce.
  • Odpowiedz
ale 90% ludzi ich zlało, bo zero korzyści z nich, tylko miejsca parkingowe zajmują na osiedlu.


@huggus: może i nie ma z nich żadnej korzyści ale za to masz zaparkowanych więcej samochodów niż mieszkańców osiedla, bonusowy dym z grilla i wypalania traw/liści praktycznie od marca do października oraz okazjonalne hałasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To chyba tylko latem bo w zimie odłączają prąd i wodę.


@cz4rnuch: Tutaj nie odłączają bo wiedzą że ludzie mieszkają.

Zamieszkiwanie całoroczne na rod jest nielegalne i jego konsekwencją jest utrata prawa do
  • Odpowiedz
A tak wygląda przestrzeń 1 km od metra wierzbno i 4km do pałacu kultury.


@analboss: OPie, z taką szkołą liczenia odległości w linii prostej i kreatywnego zaokrąglania to z Krakowa do Wiednia jest 300 km więc trzeba napisać petycje o nową linię tramwajową łączącą Kurdwanów z kanałem Dunajskim.
  • Odpowiedz
@Misiopysioo: zresztą widziałem dziesiątki RODosów i nigdy nie widziałem takiej patoli jak opisujesz. Zawsze się znajdzie jakiś procent źle zarządzanych jednostek, co nie znaczy, że możesz to ekstrapolować na wszystkie RODy.
  • Odpowiedz
Czemu nikt w Polsce nie rusza RODów?


@analboss: po pod RODo państwo zabierało działki, płacąc śmieszne pieniądze. By to odzyskać, to trzeba by zapłacić działkowiczom za zasadzenia. A że to Polska, to ta grupa społeczna nasadziła, dziko też rośnie i domagają się odszkodowań. Za drzewo jak Klon liczą sobie np 12 tysięcy złotych. Z jedno... Więc będą okupować RODo aż do śmierci. Na pohybel wszystkim.
  • Odpowiedz
Jeśli zarząd zechce to egzekwować, problem się pojawia gdy zarząd sam mieszka na ROD xDDD


@PfefferWerfer: Ale oprócz lesnych dziadów w lokalnym zarządzie masz zarząd krajowy. A krajowy tępi całoroczne mieszkanie jak może bo robi im zły pr. Jak się chce to można rozwiązać problem. Trzeba chcieć.
  • Odpowiedz
taaa, zróbmy sobie wszędzie Hong Kong bez przestrzeni dla ludzi, dla dzieci.


@cz4rnuch: Tylko ROD to nie jest przestrzeń dla ludzi i dzieci, a jakieś getto dla wybranych za płotem i bramą na pilota.

Ile ja się musiałem nakombinować żeby sobie kwadraty odhaczyć na squadrats.com ;)
Poziom trudności podobny jak odhaczenie jednostki
  • Odpowiedz
Nawet nie chodzi o to żeby je zabrać i koniecznie betonować budując tysiące mieszkań,

ale można z nich równie dobrze zrobić parki dostępne dla wszystkich


@analboss: no i bardzo dobrze że są ROD, jak ktoś wpadnie na pomysł ich likwidacji to zaraz na terenie położą swoje tłuste łapy patodeweloperzy
  • Odpowiedz
@analboss przecież ROD-y to w większości strefa, która jest już na coś przeznaczona. Np. autostrada, duża droga itp.

Miasto wie, że za 10 lat w tym miejscu będzie autostrada, więc nic nie robi z terenem. Zamiast zamknąć i mieć łąkę przez 10 lat, to pozwala bawić się mieszkańcom. Jeszcze kilka zł na tym zarobi. A jak przyjdzie czas to zabierze i zbuduje, to co zaplanowane. (A potem na szybko ludzie odsprzedają dzierżawę, bo może znajdzie się ktoś się nie zorientuje, że za rok zamykają xD )

Nie można tam postawić np. bloków, bo przecież nie można by ich zburzyć za 10 lat. Tak samo np. z parkami szkoda kasy na inwestycję.
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: Biorę tam działkę postawie kozę i będę z buta do roboty chodził ile taki ROD może kosztować 50k z domkiem? ale wtedy tylko czekać aż cię wyjebią, jak z mieszkania socjalnego. Matka mi opowiadała o znajomym z liceum chyba plastycznego co jak w 90tych dostał mieszkanie socjalne w kamienicy w śródmieściu Warszawy to robił wszystko pod siebie wyremontował i siedział tam 30 lat kupił meble, wszyscy się pukali w
  • Odpowiedz