Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza RODów?
Przecież to są grunty w centrach miast, które służą garstce emerytów.

Nawet nie chodzi o to żeby je zabrać i koniecznie betonować budując tysiące mieszkań,
ale można z nich równie dobrze zrobić parki dostępne dla wszystkich, a nie jakieś zamknięte księstwa udzielne dla wybranych z ujemną wartością dla innych,
bo co najwyżej można tam poczuć zapach palonych liści i libacje bezdomnych.

A tak wygląda przestrzeń 1 km od metra wierzbno i 4km do pałacu kultury.
analboss - #nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza...

źródło: metro wierzbno 1 km

Pobierz
  • 379
Nie kumam tej zawiści, jęczycie o wszystko co mają/robią inni w internecie zamiast wziąć się do roboty i sobie coś ogarnąć.


@cz4rnuch zwykły ból odbytu, bo nie dla wszystkich tych ogródków starczyło. Sami nie mają i stękają. Ja nie mam, ale uważam, że to coś wspaniałego i każdemu takiego ogródka życzę, bo by się zamknął i nie był takim materialistycznym frustratem.

Spoko, to niech dzialkowicze płacą rynkowe ceny za użytkowanie takiego gruntu
@dzem_z_rzodkiewki: @analboss pragniecie wywalenie rodowiczów w nadziei, że następcy jeszcze bardziej nie #!$%@?ą tego XD
Wyżej już któryś pisał "wiadomo, że jakiś deweloper siądzie na jakiejś części tego" XD pisał to mając naiwną nadzieję, że ta "jakaś część" będzie mała, albo społecznie użyteczna, a nie tak, że powstaną kolejne kurniki.

W obecnej sytuacji cieszę się, że jeszcze tego nie ruszają, bo jak ruszą to będzie tylko gorzej.

Na zdjęciu masz pogląd
keepmovin - @dzemz_rzodkiewki: @analboss  pragniecie wywalenie rodowiczów w nadziei, ...

źródło: 435fc2vufrbnjthx7hpcegmwnebxhufa

Pobierz
@WielkiNos: rody i brak menelstwa xDDD kiedyś mieszkałem blisko rodów to tam jeden tydzień bez interwencji policji, gdzie wyprowadzali jakiegoś żula z działek to był cud. Jakby te działki jeszcze były sensownie zadbane, a to większości metalowe blaszaki, które odstraszają swoim wyglądem i pokazuje jaka tam bieda panuje. Najlepiej to wyburzyć w pi.du i zrobić jakiś sensowny park i strefę gdzie ludzie faktycznie będą mogli spędzić miło czas
@granulat_dla_POsmaku te, które ja widywałam były zadbane. Ludzie hodowali tam własne pomidorki i ogórczki, organizowali sobie spotkania rodzinne, grillowali ze znajomymi, rozmawiali sobie z sąsiadami przez płot. Chcieliśmy kiedyś z niebieskim taki ogródek kupić, więc się ich trochę obeszło i pogadało z ludźmi. Może kiedyś.

Park to przestrzeń publiczna, rod jest społeczny i to unikatowy jeśli chodzi o zieleń rodzaj przestrzeni. Obecnie nie ma czegoś takiego jak miłe spędzenie czasu w parku,
komunizm to dawanie prawa do dzialki wartej miliony za pare stowek rocznie


@Oskariat: ale wiesz, że to nie jest ich działka i tylko ją dzierżawią?
Nie mogą nią całkowicie swobodnie rozporządzać. Zbudować można zazwyczaj jedynie jednopoziomową chatkę w konkretnie wyznaczonym miejscu.

A was już jakaś chora zawiść zżera, że ktoś sobie ogóreczki może posadzić na działce XD