Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza RODów?
Przecież to są grunty w centrach miast, które służą garstce emerytów.

Nawet nie chodzi o to żeby je zabrać i koniecznie betonować budując tysiące mieszkań,
ale można z nich równie dobrze zrobić parki dostępne dla wszystkich, a nie jakieś zamknięte księstwa udzielne dla wybranych z ujemną wartością dla innych,
bo co najwyżej można tam poczuć zapach palonych liści i libacje bezdomnych.

A tak wygląda przestrzeń 1 km od metra wierzbno i 4km do pałacu kultury.
analboss - #nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza...

źródło: metro wierzbno 1 km

Pobierz
  • 379
tymczasem tysiące ogródków w Niemczech, Czechach i Francji xD


@mentari: Jeszcze zacytuje strone, na ktora sie powolujesz Z TYSIACAMI OGRODKOW. W Polsce masz więcej ogródków działkowych niż w Niemczech (przy ich ponad dwukrotnie większej populacji), 5x tyle działek co w Czechach, 90x tyle co we Francji. Dalej będziesz szczekać artykułami z pierwszych rezultatów Google? xD I jeszcze ten twój szajs ktoś plusuje. I jak tam, wydaje się, że przy takiej liczbie
XpedobearX - >tymczasem tysiące ogródków w Niemczech, Czechach i Francji xD

@mentari...

źródło: Mapa_Polski_liczba_dzialek_w_woj3(2)

Pobierz
@analboss: jeśli plan przewidzuje sensowen odleglości miedzy budynkami, budowe przedszkola samorzadowego oraz sklepów. DOtego jakiś teren zielony z placem zabaw to jestem jak najbardzieja ZA. Jeśli NIE, to niech deweloper wypierpapier i zamienić to na park ogólnomiejski z boiskami, placami zabaw, trawnikami, sralnikami dla psow i ławkami.
zresztą widziałem dziesiątki RODosów i nigdy nie widziałem takiej patoli jak opisujesz. Zawsze się znajdzie jakiś procent źle zarządzanych jednostek, co nie znaczy, że możesz to ekstrapolować na wszystkie RODy.


@cz4rnuch: bo patola na działkach to mniejszość, duża mniejszość.

Nikt normalny nie będzie płacił sporych pieniędzy za działkę tylko po to by ją zaniedbać i robić na niej #!$%@?.

Ale wykopki sobie coś uroiły i trzymają się swojego chochoła.
@analboss: Gdybym był dziadkiem z RODem i warunki ich własności były inaczej zbudowane to już bym dawno cisnął innych dziadków do zrobienia na czymś takim osiedla by zarobić bo i tak im to zabiorą ¯\(ツ)/¯

na google earth to najlepiej widać, pełno biurowców, mieszkania po 22k/m2 a po środku zaniedbany ROD z którego nawet ludzie już nie chcą korzystać bo jest non stop w cieniu


@dzem_z_rzodkiewki: Nie no fajna taka
@analboss: @dzem_z_rzodkiewki ale żeście się uczepili. Mało macie parków w mieście, że przeszkadzają wam ROD? Najlepiej to wszystkich wywłaszczyć i zlicytować - komusze myślenie. Nikt wam nie broni nabycia prawa do takiej działki. Sam mam i znajomi też kupują. Mamy spokój, czyste trawniki, miejsce gdzie wypuścić dzieciaki i odrobinę prywatności. Nie wszystkie ROD to meliniarnie. Przemawia przez was zazdrość, jesteście deweloperami łasymi na te tereny albo naiwniakami myślącymi, że powstanie w
@dzem_z_rzodkiewki: dasz nowe tunele to przyjedzie więcej aut, to ślepy zaułek. Trzeba

ODowcom oczywiście należałaby się jakaś tam rekompensata


@enron: za co? podpisują umowy dzierżawy, płacą jakieś śmieszne składki tylko, właścicielem gruntów jest przeważnie miasto. To za co mieliby rekompensat dostać? Wynajmujesz mieszkanie od kogoś, ta osoba postanawia sprzedać mieszkanie to domagałbyś się rekompensaty? No nie.


@Lrrr: jakoś mieszkańcy mieszkań spółdzielczych mogli się uwłaszczyć. Ludzie płacą spore kwoty za
@analboss: Czy ja dobrze rozumiem, wykopki się zesrały o działki RODOS bo nie mogą sobie po nich spacerować, i chcą aby deweloperzy zabrali im te ziemie robiąc w tym miejscu patodeweloperke? XD Hatfu na was komuchy #!$%@?, ładnie nam się wykopowe boomerstwo odpaliło. Dalej widzę cebula w narodzie mocno, najlepiej wszystko wszystkim zabrać, bo przecież ja nie mam to inni też nie mogą mieć. Nie mogę się doczekać aż zrobi się