Wpis z mikrobloga

#rowery
Co myślicie o dojeździe do pracy rowerem 35 km w jedną stronę? Obecnie jeżdżę rekreacyjnie rowerem xc z prędkością średnią 25 km/h
Myślałem o zakupie #szosa żeby jeździć 35 km/h, wtedy dojazd zająłby mi godzinę. W pracy mam prysznic, więc mógłbym po dojeździe się wykąpać i przebrać
  • 23
  • 1
@Idaho59 @Stormweaver
Nie ma żadnych świateł, ruchu samochodowego praktycznie brak. Drogi wiejskie z dobrym asfaltem. Skrzyżowanie gdzie samochodem czasem muszę się zatrzymać jest jedno, ale akurat tam można swobodnie wjechać na ścieżkę rowerową bezkolizyjnie
@Kalorek: jeśli tak to twoim pytaniem jest: czy szosą będzie szybciej? tak będzie szybciej; ja mam gravela i szosę i na co dzień dojeżdżam do pracy gravelem, ale czasem na nockę przy idealnej pogodzie jadę szosą i jest zauważalnie szybciej
@Kalorek: nie no trzymam kciuki:)
Mimo wszystko 35kmh, jak koledzy pisali, to nie taki hop siup. Tak dzień w dzień, tam i z powrotem.
Dużo 3. strefy (σ ͜ʖσ)
  • 0
@JCash: No właśnie zdaję sobie sprawę, że to nie tak hop siup. Raczej potraktuję to jako wyzwanie żeby kiedyś zejść do tej średniej 35km/h.
Raczej nie będę jeździł codziennie rowerem tylko powiedzmy raz w tygodniu
@Kalorek: to dasz radę. Na szosie, przy odpowiedniej sylwetce, szybkiej oponie (gp5000 28mm) będzie zdecydowanie szybciej niż na dotychczasowym rowerze. Nie będzie takiej konwersji co prawda że tam 25 to tu będzie 35kmh, ale jeśli dojdzie do tego fakt, że planunujesz jechac raz/ dwa razy w tygodniu, czyli będziesz mógł dobierać lepsza, bezwietrzna pogodę to dasz rade. Będzie to taki "mocniejszy" trening;)

Nie zastanawiaj się tylko kupuj szosę. Będziesz miał frajdę
@Kalorek: jak najbardziej warto spróbować, np piątki i czwartki. A jak się przyjmie odpowiednia kalkulacja czasu dojazdu do zabawy z tego i w miarę normalnego funkcjonowania przed i po pracy to rozszerzyć na cały tydzień. pomysł z szosą też nie głupi
żeby jeździć 35 km/h


@Kalorek: Założenia ambitne, ale nie poddawaj się ( ͡º ͜ʖ͡º) Tylko zaplanuj sobie więcej czasu na dojazd. Zaufaj mi.