Wpis z mikrobloga

#programowanie #it #programista15k

Czy w typowych polskich kontraktorniach typu czyste b2b, stawka godzinowa i praca na projektach, z reguły otrzymuje się pensję roczną, rozumianą jako jakiś procent rocznych dochodów? W firmach produktowych zawsze dostawałem premie, czasem dość wysokie, typu 20% rocznych dochodów. W ofertach od kontraktorni, które dostaję jednak tego nie ma.
  • 9
  • Odpowiedz
@JamesJoyce nie spotkałem się nigdy jeszcze z rocznymi premiami w ktraktorniach, co jest zwykle związane z umową ze stawką godzinową - która z drugiej strony otwiera często opcje "legalnego" OE wewnątrz kontaktorni, i podbicie stawki przez obsłużenie 1,5-2 FTe bookingu na różnych projektach w 8h pracy. Opcja premii zazwyczaj powiązana jest z umową ze stawką dniową i zadaniowy czasem pracy, co jak wiadomo, może się wiązać z darmowymi nadgodzinami i zazwyczaj jest
  • Odpowiedz
@some_ONE: ciekawe rzeczy piszesz, sprzedawcy mają bonusy prowizyjne za sprzedaż i są u nas jawnie wyłączeni z systemu bonusów rocznych wypłacanych za zrobienie planu przez firmę. Przy czym sprzedawcy mają tak niską bazę że gdyby nie prowizje to stać byłoby ich tylko na karton pod mostem. Największa rotacja i największe narzekania są zawsze w dziale sprzedaży - jak są jakieś negatywne opinie na Glassdoor to praktycznie zawsze od sprzedawców. Programiści mają
  • Odpowiedz
@Krolik: a pracujesz na plantacji programistów czy nie? bo z tego co kojarzę to nie, a ja się odnosiłem do typowych polskich plantacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz