Wpis z mikrobloga

Jak masz specyficzny problem / pytanie to nie dość że na #reddit w 99% przypadków znajdziesz odpowiednią społeczność, to jeszcze zawsze zawsze trafi się osoba chętna do pomocy. Np okazało się że mój konkretny model laptopa ma swój dedykowany subreddit i dzięki ich pomocy mogłem go wskrzesić. Jest FAQ, jest wiki, są przypięte tematy.
Tymczasem na wykopie, elektrodzie czy innych forach by przemo jak w #!$%@? lesie xD Odpowiedzi nie na temat, trollowanie, głupkowate porady, przeklejki z Googla nie sprawdzając czy się zgadzają. Jakby Polska nawet w kwestii kultury internetowej była opóźniona te 10-20 lat.

#internet #przemyslenia #wykop #takaprawda
L3gion - Jak masz specyficzny problem / pytanie to nie dość że na #reddit w 99% przyp...

źródło: cover7

Pobierz
  • 26
@L3gion: Tylko zauważ, że angielski zna praktycznie każdy, więc automatycznie społeczność reddita jest dużo większa. No i też powiedz czy po pracy masz ochotę wejść w internet i dalej pracować, ale tym razem za darmo? Tak mają ci ludzie, co się zajmują naprawą elektroniki xD Co innego dyskusja który procesor czy zasilacz lepszy, a co innego udzielanie porad jak coś naprawić. Zwłaszcza, że różni idioci się trafiają i jeden da radę,
@L3gion o to to. Reddit to serio skarbnica wiedzy na różne tematy, społeczności na subredditach fajnie się organizują z tymi wszystkimi poradnikami dla nowicjuszy, ludzie chętnie pomagają sobie nawzajem i dzielą się spostrzeżeniami w temacie i naprawdę można dużo stamtąd wynieść. Wiadomo, jak wszędzie, znajdą się czasem jakieś toksyki, ale nie ma co porównywać tego do obrzucania się gównem na wykopie czy FB xD w ogóle wykop to już nawet jeśli chodzi
@L3gion: Niedawno w gorące wpadł wpis gościa, który się pytał jak zacząć naukę w it i w ogóle, to komentarze jak na jakiejś #!$%@? elektrodzie, żeby wkleił sobie w google, przecież masz sporo tutoriali itd. xD
@yourgrandma: z drugiej strony, na reddicie rzadko widuję takie niekonkretne pytania od leniwej osoby, która nic nie sprawdziła przed wysłaniem posta. Jak widzisz na tagu kolejne takie samo pytanie to przewracasz oczami.

Reddit z natury rzeczy jest bardziej podzielony na suby (tagi to jednak trochę co innego) i znacznie wieksza baza użytkowników. Do tego działa odsiewanie zielonek itp.

@ottersideofme typowe bordo
@L3gion w sumie jak miałem problem, ze laptop mi się zacinał przy graniu w lokacjach z duża ilością npc mimo, że użycie cpu i gpu było na 50% to na reddicie mi pisali z pretensją, że tak ma być, nie znasz się, wszystko jest git i #!$%@?. Dopiero na wykopie ktoś mnie naprowadził na pojęcie dual channel ramu.
@L3gion: mam takie same obserwacje, szczególnie drażnią mnie komentarze nie na temat, które są plagą na wykopie. W zasadzie uważam, że większość tutaj serio uwierzyła, że jest "elitą internetu", a jedyne co mamy to wyścig po plusy na najmocniejszy pocisk/hejt/rzyg. Po prostu przeciętny użytkownik wykopu nie ma nic ciekawego do napisania i swoje braki kamufluje chamstwem, chłopskim rozumem i buractwem.Przepaść jest ogromna między redditem, a wykopem. Gdy poczyta się komentarze na