Wpis z mikrobloga

Panowie, którzy zainspirowali się tym wpisem zapraszam do dyskusji nad stworzeniem własnego zakładu ( ͡ ͜ʖ ͡)

Główne zasady:
- kameralna grupa. Maks. 10 chłopów
- mierzymy procentowo ((waga na start - waga na koniec)/waga na start)*100%

Wołam chętnych
@jotpol @Carguy @Bez_konserwantow @Chorazy_Torpeda @pirones @telemark @Caterpie @solar @kill15you @Peter_Mountain

#chudnijzwykopem #redukcja #odchudzanie #dieta #zaklad
  • 33
Ja się piszę tylko muszę wiedzieć co jeść. Oprócz rowerka stacjonarnego godzinę dziennie nie mam innych aktywności.

Waga startowa 125kg (tu nie jestem pewny, być może 120) dopiero wagę kupię 14go
@telemark: Mogę Ci ułożyć dietę, zaczynam zabawę z dietetyką to możesz być moim królikiem doświadczalnym :D
Sam podczas studiów zszedłem z 105kg do 78kg, ale obecnie kontuzja kolana + budowa domu + narodziny syna spowodowały, że wróciłem na 106kg
@telemark: No i żeby tez nie było monotematycznie, bo różnorodność jest kluczem, aby dostarczyć wszystkie wartości odżywcze.
To co wysłałeś ma 2055kcal, 75g B, 67g T, 297g W, więc makroskładniki nie najgorzej, ale mikroskładniki cierpią ~= owoce/warzywa/mięso/ryby
@jotpol: Dobry pomysł, zastanawiałem się nad tym i nie wiem czy będzie potrzebne porównywanie do wzrostu? Wszyscy jesteśmy na redukcji, czyli generalnie gang grubasków. Jeśli będziemy się porównywać procentowo to moim zdaniem nie będzie miało znaczenia, że jeden miał 188, a drugi 166, bo ten pierwszy schudnie 13% masy, a drugi 17%. Ale BMI byśmy zebrali do statystyk
@gdziemojimbuspiatka kwestią jest bardzo indywidualna, bo jeden będzie jadł kurczaka z ryżem cały rok, a inny woli bardziej złożone posiłki. Dieta przede wszystkim nie może nudzić i musi smakować, inaczej nie wytrwasz dłużej niż miesiąc, a potem i tak wrócisz do swoich przyzwyczajeń. Więc raczej widziałbym to na zasadzie jadłospisu na tydzień i potem konsultacje, co było ok, co byś zmienił itd
@Wojskowy_Brykiet pytanie jaki kto ma cel, bo samo zrzucenie wagi, mnie np nie zadowala. Moim celem jest polepszenie motoryki, sprawności, a co za tym idzie zbudowanie lepszej sylwetki. Sam wskaźnik BMI, czy nawet ilość zrzuconych kg nam tego do końca nie powie. Bo w końcu ten tłuszczyk, który tak namiętnie chodowaliśmy waży mniej od mięśni, patrząc na tą samą objętość.
Idealnie byłoby podzielić sobie wskaźniki typu:
Waga, Sprawność, Pomiary/Obwody, progres, Samozadowolenie, opinia
@Bez_konserwantow: @Mirkosoft Widzicie Panowie, ale ja np. mam problem z liczeniem kalorii. Bo np. Zjem miskę zupy. Skąd mam wiedziec jakie ona ma kalorie, makro skłądniki etc. Wyjeżdżam gdzieś i zawsze jem w knajpie. Kto mi powie ile ma ten kotlet z kurczaka z jakąś sałatką? Taki mam problem z liczeniem kalorii.
jakieś info poza:

Waga, aktywność, ile czasu chcesz spędzić na gotowaniu, na jakie produkty jesteś uczulony, jakich po prostu