Wpis z mikrobloga

@zeszyt-w-kratke: No chyba nie bardzo:

Naszym celem jest to, by nowy instrument był z jednej strony bardziej atrakcyjny dla osób o niższych dochodach i większych rodzin, z drugiej, by ograniczał jego nadużywanie przez osoby, których wysokie zarobki pozwalają na uzyskanie kredytu w zwykłej ofercie rynkowej. Istotnym założeniem jest także mniejsza presja na rynek mieszkaniowy i związany z tym wpływ na wzrost cen oraz precyzyjnie adresowana pomoc państwa.


https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/jest-gwarancja-wsparcia-w-zakupie-pierwszego-mieszkania-w-2024-r

Czyli wycofanie
  • Odpowiedz
" Z jednej strony bardziej atrakcyjny dla osób o niższych dochodach i większych rodzin, z drugiej, by ograniczał jego nadużywanie przez osoby, których wysokie zarobki pozwalają na uzyskanie kredytu w zwykłej ofercie rynkowej."

Gratulacje.
Będzie tak jak mówiłem - Mariusz 7k netto będzie musiał wziąć kredyt 4k, a pjoter "po co było cokolwiek robić" dostanie kredyt zero xD

Haha
  • Odpowiedz
Czyli wycofanie beki, wprowadzenie nowego projektu z limitem m2 i dochodów dla najbiedniejszych.


@forfiterex: czyli dodanie jakiegoś dętego limitu, żeby takie forfitery przestały się pluć i łatwiej było przepchnąć xD
  • Odpowiedz
skończ już tę robotę na dzisiaj


@forfiterex: nie mogę, mój janusz powiedział, że mam dzisiaj nadgodziny, Anetka już robi kapuczinę, cały biurem będziemy siedzieć do wieczora i kręcić zasłużona bekę xD
  • Odpowiedz
Będzie tak jak mówiłem - Mariusz 7k netto będzie musiał wziąć kredyt 4k, a pjoter "po co było cokolwiek robić" dostanie kredyt zero xD


@onomatopejusz: oberwą ludzie co się dorabiają i starają, a bańka jak była tak będzie bo osoby co się urodziły z kapitałem nadal będą kupować całe piętra pod biezpieczna inwestycję
  • Odpowiedz