Wpis z mikrobloga

Taki projekt sobie zrobiłem kuchni z ikea.
-blat na wyspie będzie wysunięty 20cm, żeby wygodnie się siedziało, ale będzie osobny stół do jedzenia, to bardziej jako dodatek
-piekarnik po płyta, robiłem też wersję z piekarnikiem w zabudowie w stojącej szafie obok lodówki, ale wolę jednak mieć więcej blsru roboczego
-będę musiał opuścić sufit w obrębie kuchni żeby okap mógł tak wisieć, okap też wybiorę jakiś ładny

Co myślicie? Jakieś uwagi przy zamawianiu kuchni z Ikei?

#kuchnia #remont #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #architekturawnetrz
Pobierz PanLodowegoOgrodu - Taki projekt sobie zrobiłem kuchni z ikea.
-blat na wyspie będzie...
źródło: f92bffb4f2cb438a8268b097f73548ef
  • 35
blat na wyspie będzie wysunięty 20cm, żeby wygodnie się siedziało


@PanLodowegoOgrodu: nie bedzie wygodnie przy 20cm. zlew czarny spoko, ale dobierz odpowiedni czarny (nie ultra czarny mat, ale onyx czy coś z drobinkami). obecnie jest era kamienia i trzeba poprostu zyc z tym ze w czarnym zlewie bedzie kamien. z kolorem onyx czy podobnym to sie gubi. Natomiast baterie bym wybral ze szczotkowanej stali nierdzewnej. zlew tez bym raczej odsunal
@kosmita: czarny zlew to żaden problem

co jest złego w czarnym zlewie


@PanLodowegoOgrodu: w zlewie nic, ale z bateriami jest problem. Wszystkie są malowane i dosłownie chwilę po zaczęciu używania tego zlewu zacznie odpadać farba, bo co zmywanie to uderzysz garem o tą baterię. Moja po 3 latach wygląda, jak gówno i mam zamiar zmienić na srebrną. Może i nie wygląda tak dobrze, jak nowa czarna, ale czarną to by
@PanLodowegoOgrodu: przesunąłbym zlew w lewo i lodówkę wziął wolnostojącą. Te w zabudowie mają śmiesznie płytkie półki w środku. Nie rozumiem o co chodzi niektórym z okapem w oknie, jak on jest nad płytą przecież. Chyba kiepsko z wyobraźnią przestrzenną.
było kupić coś porządnego


@bb89: może i tak, ale jak mam wywalać kasę na kran to już lepiej wolę ją przepić. Po 3 dniach od remontu to już i tak wszystko jedno ¯\(ツ)/¯