Wpis z mikrobloga

Taki projekt sobie zrobiłem kuchni z ikea.
-blat na wyspie będzie wysunięty 20cm, żeby wygodnie się siedziało, ale będzie osobny stół do jedzenia, to bardziej jako dodatek
-piekarnik po płyta, robiłem też wersję z piekarnikiem w zabudowie w stojącej szafie obok lodówki, ale wolę jednak mieć więcej blsru roboczego
-będę musiał opuścić sufit w obrębie kuchni żeby okap mógł tak wisieć, okap też wybiorę jakiś ładny

Co myślicie? Jakieś uwagi przy zamawianiu kuchni z Ikei?

#kuchnia #remont #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #architekturawnetrz
PanLodowegoOgrodu - Taki projekt sobie zrobiłem kuchni z ikea.
-blat na wyspie będzie...

źródło: f92bffb4f2cb438a8268b097f73548ef

Pobierz
  • 35
@PanLodowegoOgrodu ja mam jedna… zrobiłbym sobie zmywarkę na wysokości jakiegoś metra nad ziemią żeby się nie schylać do tego gowna, strasznie mnie to irytuje xD… ktoś sprawdzał u siebie taki patent? W stylu podwieszanego piekarnika, tyle że zmywarkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

No może jeszcze drugą - zlew tylko jednokomorowy i tak blisko lodówki? Szafkę odstępu bym sobie zrobił żeby przestronniej było…
Płyta indukcyjna na wyspie to bardzo wygodne rozwiązanie, natomiast przerabiałem już to i moim zdaniem spory problem generuje okap, który trzeba podpiąć do wentylacji dlatego trzeba zbudować sufit podwieszany z wzmocnieniem pod instalacje okapu wyspowego. Sugeruje zastanowić się nad płytą z okapem, albo okapem wbudowanym w blat no chyba, że bardzo chcesz się bawić w te sufity.
@kosmita Moi znajomi mają akurat inne, więc nie wiedzialem, że to standard. Nie pryska, wyspa jest na tyle duża, że co ma pryskać spada na nią. Szczerze chyba ani razu jeszcze z podłogi niczego nie musiałem zmywać po gotowaniu w tej sposób. Tobie tak pryskało? Ale ja dość schludnie sobie radzę w kuchni.
Tobie tak pryskało?


@PanLodowegoOgrodu: przy smażeniu, steaki i inne wrzucane na gorący olej.

znajomi mają akurat inne, więc nie wiedzialem, że to standard


@PanLodowegoOgrodu: może nie standard, ale 9 na 10 projektów jakie realizuję to właśnie to. Kiepsko się to starzeje, bo powłoki są cienkie, słabo znoszą kamień i mydło (ale to w łazienkach). Co kto lubi.
@PanLodowegoOgrodu: parę problemów widać:
-zlew niefunkcjonalny, nie dość że malutki to dostęp tylko z dwóch stron,
-okap w oknie,
-nie bardzo rozumiem jak chcesz mieć płytę na wyspie oraz używać wyspy jako miejsca do siedzenia? będziesz tą płytę zdejmował/chował jak będą goście czy pryskał olejem gościom w twarz, oraz wędził ich zapachem?

Zlew powiększyć i przenieść z pół metra w lewo, płyta na drugą stronę i będzie funkcjonalnie
@Deska_o0 nie masz aż takiej tragedii z tym zapachem, olej też mi nie pryska o dziwo. Używam takiego rozwiązania aktualnie i normalnie znajomi sobie siedzą z winkiem, a ja na przeciw mogę robić kolację. Mi się to podoba. Jak ktoś aż tak bardzo będzie się bał zapachów, to usiądzie kawałek dalej przy stole, ale ja nadal będę mógł z nim rozmawiać, a nie być odwrócony dupa do niego
@PanLodowegoOgrodu: żyłem z takim rozwiązaniem, potem trafiłem na takie gdzie płyta była po drugiej stronie i było to nieporównywalnie lepsze i wygodniejsze, wyspa działała jak zamiennik stołu, można było nawet w planszowki grać przy gotowaniu, pamiętam że jak przychodziło do flambirowania czy stir fry to każdy musiał się ewakuować
@PanLodowegoOgrodu: @kosmita @Me_how1 .
Co lepiej mieć na wyspie (3m x 1,2m) zlew czy płytę? Zalety zlewu: bezpieczniej dla siedzących po drugiej stronie (szczególnie dzieci) , prostszy montaż okapu, można zostawić gary z jedzeniem na płycie która nie jest na widoku, możliwość zgarnięcia okruszków prosto do podwieszanego zlewu, mniej zapachów rozchodzi się po mieszkaniu…

Zalety płyty na wyspie: możliwość mieszania w garach przodem do domowników, gości…

#kuchnia #gotujzwykopem #dom #budujzwykopem #
@PanLodowegoOgrodu: jeżeli te dodatkowe dziesięć minut w ciągu godziny gotowania przodem jest dla ciebie aż tak ważne żeby przebić wszystkie minusy wypisane przez ludzi to rób, nie uważasz że trochę to dziwne iż nikt plusów takiego rozwiązania nie może znaleźć?
Co lepiej mieć na wyspie

@appmstt: nie ma uniwersalnych odpowiedzi. W wielu mieszkaniach może być problem ze skanalizowaniem wyspy.

Jak widzę otwartą kuchnię bez reszty wnętrza to robię krok w tył od takiego "projektu".