Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Uważam się za max przeciętnego #programista15k i pewnie cierpię na impostor syndrome, ale jak pracuję z ludźmi z mojej firmy to mam wrażenie, że ci ludzie są jeszcze słabsi ode mnie. Któryś raz z rzędu mam szkolenie z jakiegoś toola/feature'a, który znam, a ludzie gadają albo o totalnych podstawach lub w ogóle powielają złe praktyki XD Z kolei w firmie zajmuję się totalnym gównem. Mam wrażenie, że się cofam w tej robocie, problem w tym, że ten schemat powtarza się w już mojej kolejnej. Ktokolwiek reluje?

#pracait #programowanie #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Tak, z tym, że nie jestem programistą15k ale inżynierem mechaniki 15k.
Każda praca w korpo po dwóch latach to już dla mnie katorga, bo specyfika korpo wygląda tak, że nic się nie dzieje nowego ani rozwojowego. A jak czasem dostaje do ogarnięcia ludzi w temacie to widze zagubione miny i ciągle dostaje pytania jako senior o byle głupotę, którą to już ludzie na studiach powinni zrozumieć. I tak
@mirko_anonim: enterprise programming mordo. Klepanie w kółko tego samego w ten sam sposób. Zmieniałem robotę co roku i nigdzie nie trzymano się patternow czy to software house czy firma produktowa. Szybka szpachla ifem i lecimy na produkcję, kod napisany tu i teraz jutro już jest legacy Bo nigdy nie będzie zrefaktoryzowany a za 5 lat albo to będzie działać i nikt tego nie będzie tykał albo system będzie cały przepisywany od
@mirko_anonim: Miałem tak długo w kilku firmach, których pracowałem. Jeśli sam to widzisz i masz ambicje - celuj wyżej i szukaj miejsca gdzie będziesz się cały czas rozwijał. Tak na prawdę stoisz przed wyborem - zostaje tu gdzie mi wygodnie i jest totalna czillera, albo lece dalej, rozwijam się i bardziej inwestuję w swoją karierę.