Wpis z mikrobloga

Nasłuchałem się pozytywnych opinii o zleceniu projektu wnętrza architektowi i dostałem pierwszą ofertę.
Szukam też ofert z nadzorem aby ktoś przyjechał parę razy i przypilnował ekipę.

Zastanawiam się czy warto. Dla 150m2 mam cenę 738pln brutto za metr czyli 110k całość, z nadzorem x2 to daje 220k.
Musiałbym wziąć większy kredyt :/
Co myślicie?

#projektowaniewnetrz #architekturawnetrz #remontujzwykopem #projektowanie #nieruchomosci
e.....p - Nasłuchałem się pozytywnych opinii o zleceniu projektu wnętrza architektowi...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-30 202759

Pobierz
  • 47
@elvp: Płacić za projekt to jeszcze jakoś rozumiem, chociaż te 110k to i tak mega drogo. Ale następne 110k za "nadzór", który równie dobrze może się skończyć na "jest git, dobrze chłopaki robią", to po prostu xDDD. Każdy kierownik budowy by pozazdrościł takich stawek, a kierownicy budowy biorą za to jeszcze odpowiedzialność prawną xD
@elvp: Cena odklejona. Nawet u Mirucia pełny projekt jest za jakieś 400zł/m2. U normalnego architekta, który nie lansuje się w TV dałem w tym roku jakoś 150zł/m2, przy czym to było mieszkanie, więc mały udział korytarza w całej przestrzeni, ogólnie wszystko bardziej upakowane. IMO dom powinien wyjść taniej w przeliczeniu za m2.
projektu wnętrza architektowi


@elvp: Jeżeli to tylko projekt wnętrza, to cena jest tutaj kilkukrotnie zawyżona. Zakładam, że to jakieś mieszkanie w stanie deweloperskim, bo przy budowie domie, to teoretycznie miałbyś już większość (jak nie wszystko) przemyślane i poukładane w projekcie.

W wycenie pisze, że jest to premium, więc może faktycznie jest w tej cenie coś ekstra. Sprawdź poprzednie projekty, które ta firma realizowała. Zapytaj o to ile osób będzie nad takim
@youk: kim są ludzie którzy tyle płacą? Rozumiem jakieś biuro, gabinet itp.
Przecież dla wielu nowych domów taki wydatek to kilkadziesiąt procent kwoty całej budowy.
No jakoś mnie wewnętrzny Żymianin powstrzymuje przed wydatkiem nawet za kilka tysięcy, który tylko skraca mój czas aby zastanowić się (podpatrzyć u innych, w necie) co tak na prawdę mi się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bdg-bro: kim są ludzie, którzy płaca za projekt wnętrza domu? nie są to kasjerzy z biedronki ;) miałam inwestorów nauczycieli, lekarzy, konstruktorów, agentów nieruchomości, psychologów itd. jest dużo tematów i nowych rozwiązań, o których zwykły zjadacz chleba nie wie. możesz oczywiście poświecić swój czas na szukanie w internecie i prosić wykonawce, żeby zrobił jak na zdjęciu, ale zawsze pojawią się jakieś niespodzianki związane z budową, a wykonawca woli mieć przygotowane rysunki
@elvp: sam korzystałem z architekta z nadzorem, mam znajomych którzy brali architekta bez nadzoru. Te ceny które wymieniłeś to jest jakiś kosmos, totalnie za drogo, szukaj innego architekta. Chyba, że to bait, to ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)