Wpis z mikrobloga

Nasłuchałem się pozytywnych opinii o zleceniu projektu wnętrza architektowi i dostałem pierwszą ofertę.
Szukam też ofert z nadzorem aby ktoś przyjechał parę razy i przypilnował ekipę.

Zastanawiam się czy warto. Dla 150m2 mam cenę 738pln brutto za metr czyli 110k całość, z nadzorem x2 to daje 220k.
Musiałbym wziąć większy kredyt :/
Co myślicie?

#projektowaniewnetrz #architekturawnetrz #remontujzwykopem #projektowanie #nieruchomosci
e.....p - Nasłuchałem się pozytywnych opinii o zleceniu projektu wnętrza architektowi...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-30 202759

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@elvp: szukaj innego.

Jak ja szukałem to rozstrzał był od 140zl do 300zl za m2 za projekt. Nadzór to zwykle drugie tyle.

Ja wziąłem bez nadzoru. Sam projekt.
  • Odpowiedz
@elvp czekaj, czekaj, 220k za to, że ktoś Ci zaprojektuje wnętrze i przypilnuje? XD


@Lonate: znam firmę w krk która za wykończenie i przypilnowanie mieszkania + projekt wnętrz weźmie od 4k za metr w górę, a w ofertach o pracę nawet widełek nie podadzą XDD
  • Odpowiedz
@elvp: 100zl za metr koncepcji xD 100 za zestawienie materialow xD
Cos czuje, ze zestawienie to bedzie "szafka z drewna z glowy afrykanskiego czarodzieja" do zamowienia tylko u jego znajomych z dunskiej pracowni, kolejki na 48 miesiecy do przodu, cena 20000 koron za 1cm3, a do tego fotel z plandeki ze starego jelcza, ale tylko rocznik 76. Nie, to zupelnie nie ten odcien co fotel z ikei ktory wyglada identycznie, musi
  • Odpowiedz
@elvp: Jesteś pewien że w tej cenie jest sam projekt? Ja patrzę w tej chwili na firmę, która bierze 700/m2, ale w tym oprócz projektu jest robocizna. "Nadzór inwestorski" to chyba nie polega na tym, że Ty ogarniasz ekipę, a firma tylko wpadnie raz na jakiś czas popatrzeć jak im idzie.
  • Odpowiedz
@elvp: ale rozumiem, że to jest już z robotą i materiałami no nie? Konstruktor takiego domku to może powącha za całość tyle co za metr kwadratowy usługi premium z nadzorem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@elvp: cena jest z kosmosu. We Wrocławiu stawki rynkowe to 150-200 zł za metr.

Uważaj na jeszcze jedną rzecz, na którą ja się złapałem, jaka jest właśnie ten dobór materiałów. U mnie jeszcze był dobór wyposażenia, co brzmiało sensownie. Założyłem, że po co będę latać po sklepach i wybierać podłogi albo szukać lampy i realnie oszczędzę masę czasu.

Architektka niestety zupełnie zignorowała mój budżet i zrobiła wykończenie za 550.000 cebulionów xD
  • Odpowiedz
@elvp za połowę tego możesz wybrać sobie na youtubie prezentację wnętrz w stylach, które Cię interesują i zamówić wszystko to samo (meble, sufit i kolory ścian).
  • Odpowiedz
@elvp a ja zrobiłem tak, najpierw znalazłem przykładowe aranżacje które mi się podobają, następnie za pomocą AI wygenerowałem kilkanaście koncepcji, potem za pomocą skatchup zaprojektowałem rzuty - w sumie zajęło mi to 12h (które traktuje dodatkowo jako naukę nowych rzeczy) trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem by płacić takie pieniędze za projekt mieszkania :( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@youk obawiam się że praca projektantów też niedługo może być zagrożona przez AI, już teraz widzę jak wiele pracy można zautomatyzować generatywnymi modelami - oczywiście nie mówię o jakiś wydziwianych i artystycznych projektach, ale o zwykłych mieszkaniach które pewnie stanowią większość, ale nie dziwię się bo niektóre stawki projektantów są tak odklejone (jak ta z posta na górze)
  • Odpowiedz