Wpis z mikrobloga

@Reezu po prostu uważam,że nie mają się czym chwalić. Każdy producent powinien podnieść cenę za nie zmieniana gramaturę jeśli już musi coś zrobić . Chwalenie się tym to reklama z dupy i tyle.
Przecież nikt nie kupi masła 200 g mówiąc, że przez #!$%@?ą Unię musi wyrzucić 20 g bo potrzebował tylko 180 g


@smk666: Tak może i by było jeszcze całkiem niedawno, dzisiaj polaryzacja w publicznej dyskusji zaszła tak daleko że jakby unia zakazała walić gruchy do jogurtów HOMOgenizowanych to znalazłaby się przynajmniej jedna osoba której to przeszkadza bo przedsiębiorca będzie stratny
butelki na wódkę - małpa, 500, 700.


@general_bomba: sprzedaż alkoholu wysokoprocentowego w opakowaniach poniżej 500 ml powinna być zabroniona. #!$%@? by strzelił te #!$%@? małpki służące rozpijaniu narodu. Część by się oduczyła chlać przed pracą/w pracy, a reszta by mniej wydawała na wódę. Czysty zysk dla społeczeństwa.
@Madridista98

+1 Apeluję o to samo w wypadku alkoholi, bo jak widzę piwo 0,33 to XDDDDDDDDD Podobnie chipsy, napoje czy kosmetyki. Tutaj 10g mniej, tutaj 30ml mniej, a opakowanie oczywiście bez żadnych zmian wizualnych.


Piwo 0,3 jest bardzo spoko szczególnie jak chcesz w upał napić się zimnego i orzeźwiającego, ale nie chcesz rezygnować z jazdy samochodem.
chyba dawno Laysow nie kupowałeś

@kucyk:
No jakoś ostatnio 15 lat temu jeszcze na studiach.

dzisiaj polaryzacja w publicznej dyskusji zaszła tak daleko

@Werdna:
Widać to również w tym wątku. To jest straszne, że ludzie tak się okopują w swoich przekonaniach, że nawet zdroworozsądkowe tematy są dla nich niedopuszczalne. Oczywiście agresja wobec każdego, z kim się nie zgadzają jest gratis.
Dobrze wiedzieć. Już wiem jaki makaron kupię kolejnym razem. Strasznie mnie wkurza konieczność doktoryzowania się nad opakowaniami i gramaturą produktów. Zazwyczaj to olewam, bo nie mam czasu na optymalizowanie 50 groszy, ale teraz będę wiedział co brać, już wolę wydać odrobinę więcej na produkt firmy stosującej uczciwe praktyki marketingowe, niż mieć z tyłu głowy, że pewnie zostałem wyruchany przy wyborze produktu.
@CichyBob: akurat standaryzowanie byłoby zdrowy dla konkurencji, ci co mają standardowe opakowanie ale dobrego produktu sa poszkodowani, tak konkurencja dotyczyłaby tylko jakości a o to chyba chodzi. Dodatkowo najbardziej rypani są obecnie starsi ludzie, którzy nie sprawdzają pakowań i nie zdają sobie sprawy, że ich producent "masełka" nie dba o konsumenta tylko chce każdego wyrolować.
Wolność wolnością ale na #!$%@? komu opakowanie 380 g makaronu


@smk666: Tu nie ma się co śmiać, bo odkąd Lubella zaczęła robić 400g spaghetti to zacząłem kupować po dwa, ale później poznałem się z Barillą, która robi opakowanie 1kg, więc #!$%@?ć Lubellę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
polecam patrzyć na cenę za kg


@wiktore1709:
Tylko co Ci po patrzeniu na cenę za kg jak zmniejszone gramatury po prostu są niewygodne? Pisałem już w kontekście masła - masz w przepisie 200g, wiec nie kupisz jednego "nowego" opakowania 180 g tylko dwa, z czego zostanie Ci 160 g które albo wyrzucisz nim się zepsuje albo zjesz na siłę.