Wpis z mikrobloga

np do takich Lays 140g mógłbyś spokojnie zmieścić trzy razy tyle, a tak kupujesz folie.


@kucyk:
Akurat powietrze w chipsach jest po to, aby się nie kruszyły w transporcie ale tak, jest wiele innych przykładów gdzie opakowanie mogłoby być kilka razy mniejsze, chociażby krem, który wrzucił @Grzesq.

Szaty graficzne niech sobie będą dowolne, ale
  • Odpowiedz
W sumie nie byłoby to głupie, gdyby UE zestandaryzowała wymiary opakowań tak samo jak w przypadku wódki. Na przykład, że makaron może być tylko w paczkach 200, 500, 1000 g i większych, mąka czy cukier 0,5, 1 kg lub więcej, kostka masła 200, 500 g, czekolada 100, 200, 300 g i tak dalej. Wolność wolnością ale na #!$%@? komu opakowanie 380 g makaronu, 900 g mąki, czekolada 80 g czy kostka masła
  • Odpowiedz
w kazdym sklepie ktory sprzedaje dany produkt musisz miec minium np.50% tych standardowych obejtosci


@gharman:
Oczywiście, nie od razu Rzym zbudowano.
  • Odpowiedz
@DeoLawson: jako ciekawostkę powiem że w Niemczech masło nadal ma w standardzie 250g, nawet nie widziałem kostek 200g. I inicjatywa sprzeciwiania się tego typu praktykom jest tutaj od dawna. Z tym że robią to sklepy a nie producenci.
Qiudo - @DeoLawson: jako ciekawostkę powiem że w Niemczech masło nadal ma w standardz...

źródło: 1000006087

Pobierz
  • Odpowiedz
@smk666: z jednej strony to dobry pomysł ale z drugiej strasznie słaby, pomyśl o produktach egoztycznych i premium. Gdzie czekolada np. 30g kosztuje 20+zł a masło powinno mieć 250g a nie 200g :(
  • Odpowiedz
@smk666 akurat byłem chwilę temu we Francji i robiłem zakupy w jakimś wiejskim sklepie. Coś jak Lidl. I tam makaron był na kilogramy. I to jest świetne. Idziesz sobie , pakujesz dokładnie tyle ile ci potrzeba, nie ma cefalo..cefonalowych opakowań. Mnie to się bardzo zapodobało. Aż się dziwię, że dobrej pory w unii nikt na to nie wpadł. Ryż makaron , towary sypkie , suche i wielorazowe opakowania.
  • Odpowiedz
@DeoLawson:
No i mieliby rację.
Nie róbmy z ludzi tak nieudolnych, że nie potrafią gramatury przeczytać na opakowaniu.

Albo to się dobije na dowsizingu albo w cenie. Jak ogarniczymy downsizing to będzie się to w cenie odbijać na to samo wyjdzie.

A obecnie masz możliwość sobie kupić masło 165g, zamiast 200g, gdy nie potrzebujesz 200g.
  • Odpowiedz
@smk666 w dobie dbania o środowisko to w ogóle powinni powywalać jakieś szynki pakowane po 50g, 80g czy 100g, sery pakowane po 100g i mnóstwo innych podobnych produktów.
  • Odpowiedz
@smk666: Sloiki i nakrętki powinny priorytetowo zostać ustandaryzowane. Każdy yeahbunny słoiczek jest inny, nakrętki nie dobierzesz, zostaje tylko wyrzucić bo drugi raz ponownie nie użyjesz (°°
  • Odpowiedz
gdyby UE zestandaryzowała wymiary opakowań


@smk666: i do tego powinni zestandaryzować wzory opakowań szklanych
butelki na piwo - 300 i 500, wszystkie zwrotne
butelki na wódkę - małpa, 500, 700.
Słoiki na dżem to samo
nie ma żadnego racjonalnego powodu, aby każdy producent miał swój wzór butelki
  • Odpowiedz
@smk666: albo jeszcze lepiej. Wymóg, aby na froncie opakowania, wyraźną, dużą czcionką podawać gramaturę. Na każdym produkcie. tak, żeby było to dobrze widoczne. Wtedy na pierwszy rzut oka zobaczysz kostkę masła 180g i będziesz wiedział, że lecą w wuja
  • Odpowiedz
@Promilus: passatę pomidorową/przecier można zamrozić. Przelewasz do pojemnika do robienia kostek lodu (najlepiej silikonowego) i kolejnego dnia przekładasz zamrożone kostki do woreczka strunowego.
  • Odpowiedz
I tam makaron był na kilogramy.


@muchabzz: nie wiem gdzie Ty żyjesz, ale takich sklepów jest pełno w całej Polsce, nawet w marketach Auchan cały dział jest z produktami na wagę, w tym makaron.
  • Odpowiedz