Wpis z mikrobloga

np do takich Lays 140g mógłbyś spokojnie zmieścić trzy razy tyle, a tak kupujesz folie.


@kucyk:
Akurat powietrze w chipsach jest po to, aby się nie kruszyły w transporcie ale tak, jest wiele innych przykładów gdzie opakowanie mogłoby być kilka razy mniejsze, chociażby krem, który wrzucił @Grzesq.

Szaty graficzne niech sobie będą dowolne, ale opakowania powinny być ustandaryzowane.

@FrasierCrane:
Zgadzam się. Już dawno wprowadzono do transportu standardowe kontenery i
W sumie nie byłoby to głupie, gdyby UE zestandaryzowała wymiary opakowań tak samo jak w przypadku wódki. Na przykład, że makaron może być tylko w paczkach 200, 500, 1000 g i większych, mąka czy cukier 0,5, 1 kg lub więcej, kostka masła 200, 500 g, czekolada 100, 200, 300 g i tak dalej. Wolność wolnością ale na #!$%@? komu opakowanie 380 g makaronu, 900 g mąki, czekolada 80 g czy kostka masła
@smk666 akurat byłem chwilę temu we Francji i robiłem zakupy w jakimś wiejskim sklepie. Coś jak Lidl. I tam makaron był na kilogramy. I to jest świetne. Idziesz sobie , pakujesz dokładnie tyle ile ci potrzeba, nie ma cefalo..cefonalowych opakowań. Mnie to się bardzo zapodobało. Aż się dziwię, że dobrej pory w unii nikt na to nie wpadł. Ryż makaron , towary sypkie , suche i wielorazowe opakowania.
@smk666: albo jeszcze lepiej. Wymóg, aby na froncie opakowania, wyraźną, dużą czcionką podawać gramaturę. Na każdym produkcie. tak, żeby było to dobrze widoczne. Wtedy na pierwszy rzut oka zobaczysz kostkę masła 180g i będziesz wiedział, że lecą w wuja