Wpis z mikrobloga

Dzieci zawsze dostają nazwisko ojca, nie da się inaczej.


@Krupier: da się. Biorąc ślub wybieracie jakie będą nosić dzieci (jej, twoje, dwuczłonowe). Jak rodzice nie mogą się dogadać a nie mają ślubu, chyba domyślnie sąd nada dwuczłonowe w kolejności matki-ojca, ale tego nie jestem pewna, bo dawno to czytałam
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus jak baby nie wiedzą? Przecież urzędnik stanu cywilnego wszystko dokładnie tłumaczy. W dodatku trzeba wpisać decyzję o nazwisku w formularzu i się pod tym podpisać
  • Odpowiedz
@Zarrakash: To ci coś powiem na ucho. Z ust niejednej 23 latki słyszałam, a nie mieszkam w jakims zacofanym mieście z tumanami pato julkami - że lepiej być wdową lub rozwódka niż stara panną.
To bardzo silny podświadomy wrecz kompleks u kobiet i żadna nowoczesność ani feminizm do tej pory go nie zmieniła. Mówić se mogą, tak jak że kasa sie nie liczy albo faceci że wielkość członka ich nie
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus jednak kobieta trafia pod opiekę mężczyzny trochę bardziej. To on jest najczęściej głową domu, opanowany, lepiej zarabiający, rozwiązujący problemy. Myślę, że choć tyle może zrobić kobieta, jak przyjąć dar nazwiska swojego wybrańcy.¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@barnej-flinston: co xd poczytaj sobie skąd się wziął zwyczaj zmiany nazwiska. W ogóle nie ze względów religijnych a pozycji społecznej i to niekoniecznie kobieta zmieniała nazwisko. Trochę zagłębić wiedzy buraku pseudokatolicki
  • Odpowiedz