Wpis z mikrobloga

Wykop usunął mój wpis w którym napisalem że nie ma czegoś takiego jak lobby lekarskie które ogranicza liczbe miejsc bo sam dostałem się po roku nauki na top uniwersytet medyczny w kraju.

Nie wiem co było powodem ale chyba kogos zabolało że był zwyczajnie za glupi i w przeszłości się nie dostał a wpis zaburzył jego światopogląd.

#moderacja #wpis #wykop #medycyna #lekarski #lekarz #studia
  • 95
  • Odpowiedz
  • 2
@gracilis wszyscy, którzy zrobili 20% z biologii, 10% z chemii i matmę ledwo na 30 płaczą, że jest takie lobby ( ͡º ͜ʖ͡º)
miałem ucznia (uczę prywatnie matmy). maturę zdał 4 lata temu a dopiero rok temu poprawił biologię tak, aby się dostać na medycynę. i dało radę :) wystarczyło bardziej się przyłożyć

więc ja Ci gratuluję, masz rację, nauka i praca można samemu bez problemu się
  • Odpowiedz
@gracilis: to co piszesz jest tak głupie xD dobrze zarabiam więc nie ma biedy w moim kraju xD

przecież tu nie chodzi o to że nie da się dostać tylko o to że szkodzimy sami sobie szkoląc zbyt mało lekarzy - kiedy społeczeństwo się starzeje. Musisz pouczyć się statystyki bo w tym problemie nie chodzi o jednostkę i tak - nawet ograniczając liczbe studentów nie oznacza to ze jednostka sie nie
  • Odpowiedz
@93michu93: Studenci kończący lek na tych wszystkich pipidówach będą płakać kiedy przyjdzie do zdania LEPu. Później jak już się uda zdać, to będą obstawiać POZty w innych pipidówach, bo dostanie się na speckę będzie trudne
  • Odpowiedz
@93michu93:

Zobaczymy jak dobrze pojdzie ci wybor specjalizacji jak dostaniesz 3 miejsca na dermatologie w Dolnoslaskim xD


No wiadomo, że każdy by chciał iść na dermę i trzepać 300 zł za 10 minut przepisania recepty, ale może po prostu nie potrzebujemy zatrzęsienia dermatologów? Brakuje geriatrów, internistów, no ale w tym nie ma hajsu to nikt w to nie idzie a potem krzyk, że 90% roku nie może skończyć jako chirurdzy plastyczni
  • Odpowiedz
@gracilis: Widzisz jaki ty głupi jesteś i nic o życiu nie wiesz? 3 z5 znajomych co są lekarzami dostało się na uczelnie medyczne dzięki ich rodzicom też lekarzom. Nigdy się z tym nie kryli. Jeden który w połowie wyleciał ze studiów, po miesiącu na nie wrócił. Na medycynę rocznie przyjmowane są setki studentów chyba logiczne, że spora część z nich nie dostaje się po znajomościach. Ale widać twój tok myślenia lekko
  • Odpowiedz
@gracilis: Komuś się widocznie pomylił 2023 z ~1983

To teraz absolwenci medycyny to jest naprawdę elita. Ludzie którzy napisali 2 rozszerzenia blisko 100%,i potem przetrwali gruby odsiew, wkuwali całe książki i znosili profesorski mobbing.

Za to lekarze urodzeni 1945-1969 to jest mniej pewny 'sort' :)
Bo wtedy faktycznie były miejsca 'rektorskie' i inne patologie. Nie było opcji, żeby dziecko z 'mocnej' rodziny lekarskiej nie dostało się i nie przepchało przez medycynę.
  • Odpowiedz
Studenci kończący lek na tych wszystkich pipidówach będą płakać kiedy przyjdzie do zdania LEPu. Później jak już się uda zdać, to będą obstawiać POZty w innych pipidówach, bo dostanie się na speckę będzie trudne


@Myrszula: teraz kazdy zdaje bo dali im baze z pytaniami xD
iles tam procent pytan jest z bazy, niezdaja tylko tluki, ktorym nie chcialo sie spojrzec w nia.

No wiadomo, że każdy by chciał iść na dermę
  • Odpowiedz
Moje dziecko ma AZS, przeciez moge ze zmianami zaczekac tydzien na wizyte prywatna, walic, ze zmiany zdaza sie nadkazic


@93michu93: A to wina systemu czy tego mitycznego lobby, że dermatologie wyjeżdżają do większych miast otwierać prywatne placówki? Zwiększysz liczbę miejsc na dermie to będziesz miał 10 nowych przychodni w Wawie a nie dostęp do publicznego dermatologa w powiatowym, to nie liczba miejsc na specce jest problemem.
  • Odpowiedz
@Tran_Soptor No nie najlepsi, bo możesz mieć najlepszy wynik z Leku, a i tak nie dostaniesz się, bo pierwszeństwo mają osoby pozarezydenckie xd znajoma tak nie dostała się niedawno na gastro
  • Odpowiedz
Zwiększysz liczbę miejsc na dermie to będziesz miał 10 nowych przychodni w Wawie a nie dostęp do publicznego dermatologa w powiatowym, to nie liczba miejsc na specce jest problemem.


@pianinka: liczba miejsc jest problemem - jesli otworzysz 10 nowych przychodni w wawie to pewnie ktores upadna z powodu braku klientow, albo chociaz spadna ceny (do prof. Szepietowskiego we Wro aktualnie jest 350zl za 10 min). No i wracamy do tego co
  • Odpowiedz
chyba kogos zabolało że był zwyczajnie za glupi i w przeszłości się nie dostał a wpis zaburzył jego światopogląd.


@gracilis: dawaj tutaj screena z tym wpisem to sobie ocenimy. Jestem na 95% pewny (znając styl i chamski język w Twoich wpisach), że wpis został usunięty za chamstwo i obrażanie innych.
Poza tym, podobno byłeś gastrologiem i porzuciłeś zawód lekarza (tak sam kiedyś pisałeś)?

Druga sprawa jak coś znasz ze swojego punktu
  • Odpowiedz