Wpis z mikrobloga

Wykop usunął mój wpis w którym napisalem że nie ma czegoś takiego jak lobby lekarskie które ogranicza liczbe miejsc bo sam dostałem się po roku nauki na top uniwersytet medyczny w kraju.

Nie wiem co było powodem ale chyba kogos zabolało że był zwyczajnie za glupi i w przeszłości się nie dostał a wpis zaburzył jego światopogląd.

#moderacja #wpis #wykop #medycyna #lekarski #lekarz #studia
  • 95
  • Odpowiedz
No wiadomo, że każdy by chciał iść na dermę i trzepać 300 zł za 10 minut przepisania recepty,


@pianinka: Jeżeli dostają 300 zł za 10 minut przepisania recepty to znaczy tyle, że ich w cholerę brakuje i jak najbardziej ich potrzeba więcej.
  • Odpowiedz
Jeżeli brakuje lekarzy i prawników bo ludzie są za głupi by ten zawodów wykonywać / żeby się nauczyć to należy obniżyć poprzeczkę i doinwestować szkolnictwo żeby średnio starać się problem przynajmniej nie ignorować. Lepszy kiepski lekarz z którym pogadamy nic teleporada z kimś kto tylko wystawia receptę .


@yuio: W teorii państwo gwarantuje jakiś minimalny poziom wiedzy i umiejętność lekarza, inaczej niepotrzebne byłyby studia i dyplom.

@Tran_Soptor:

Każdemu maturzyście wydaje
  • Odpowiedz
to daj znac jak dostaniesz sie na specjalizcje


@srgs: ale jakąkolwiek? To przecież jest problem tylko przy niektórych. No chyba, że przewidujesz że obecny nagł przyrost uczelni spowoduje problem za kilka lat?
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: a zwiekszyli ilosc miejsc na specjalizacjach? no bo jak co niektorych lekarzy trzeba czekas latami to moze by zwiekszyc ich ilsoc, ale jakos to sie nei udaje
  • Odpowiedz
@gracilis: ale co ma to do tego, kto gdzie kto skonczyl studia? I tak dostajesz ten sam papierek.

Zawsze mnie #!$%@? jak ktoś skonczyl np. pedagogikę gdzieś w Warszawie na prestizowej uczelni i zarabia ci z 3500 netto, a ktoś skończył bardziej opłacalny kierunek gdzieś w jakiejś gówno uczelni, a i tak zarabia więcej. Z kierunkami medycznymi jak fizjo czy pielęgniarka, to samo. Liczy się tylko kwit, ze nim jesteś.

A
  • Odpowiedz
@srgs: a czyli mówisz o tym co będzie teraz. No to w takim razie rzeczywiście może być ciężko. Ale to nie jest żaden argument w kwestii "lobby lekarskiego", no bo to jest nowy problem.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@yuio: samo centrum symulacji medycznej które budują w Warszawie to 150 milionów
Do tego potrzebne są jeszcze szpitale kliniczne z wieloma oddziałami - psychiatrią, ginekologią, geriatrią, interną, onkologią etc. Miasta wojewódzkie często nie mają wszystkich oddziałów na miejscu, jak chcesz to ogarnąć logistycznie?
Nawet zakładając że ktoś szalony wybuduje nowe szpitale to kto w nich będzie przyjmował i jeszcze uczył studentów?
  • Odpowiedz