Wpis z mikrobloga

Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo teraz zamiast każdy tir jechać swoją prędkością to zbijają się w długie sznury. I teraz jedzie konwój bez szczelin prawym pasem więc życzę powodzenia wjeżdżać wam z wolnego pasa rozbiegowego swoimi fabiami 1.0. Powolny węzeł 40km/h + rozbiegówka 250 metrów - życzę szczęścia najpierw wbijać pod tira a potem przeskakiwać na lewy gdzie wszyscy cisną 140 ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypominam, że 90% autostrad to tylko dwa pasy

U mnie pod maską siedzi 3.0 więc zawsze rozpędzę się aby wbić między tiry ale już wiem, że często na końcu rozbiegówki będzie stać jakiś pierdzik, który nie dał rady wcisnąć się między ciężarówki

#polskiedrogi #motoryzacja #bekaztransa #prawojazdy
Pobierz SzubiDubiDu - Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo te...
źródło: wykopki glupie i nie mysla do przodu - nowe nie znalem
  • 276
dlatego jak widzisz dziadka w seicento lub blondynke w audi na rozbiegówce to hamujesz i robisz dystans na ślimaku. A później ciszniesz i wbijasz się jak tylko zaczyna sie przerywana. W 1.0 ecoboost miałem 150+ na końcu rozbiegówki


Wystarczy raz zobaczyć spanikowaną blondi hamującą na końcu rozbiegówki żeby przemyśleć taktykę wjazdu na autostradę (szczególnie że wtedy bardzo się skupiasz na obserwowaniu lusterek i bujaniu swojej łajby)


@dzem_z_rzodkiewki: Też tak zacząłem robić
@dzem_z_rzodkiewki: Sporo jeździłem po autostradach Ople Astra Combi 1.1 turbo (?) Rocznik 2012. Po 100k km przebiegu potrafiła się wyłączyć turbina i trzeba było zjechać zgasić silnik. Takim autem obładowanym w 5 chłopa na delegacje to się szybko nauczyłem planowania każdej sekundy na autostradzie. Na ślimakach zawsze zostawiam odstęp bo nie wiadomo co jeat dalej.
@Piotropatra: Przez tirowców tylko człowiek klocki ścierał, bo hamowanie ze 160 do 90 na jednej trasie WWA Gdańsk albo WWA Poznań to praktycznie zawsze min. cztery gwałtowne hamowania, bo przecież baran w większym nie patrzy w lusterka tylko się wcina. Raz laweciarz, trzy razy tir, cztery pięć takich tras w jedną i drugą i okładziny o połowę albo i więcej mniej.
@sayo300 nie mam BMW, wnioskuje po tym jak je miałem i jak jeździłem autami znajomych, stare leciwe auta, ale nie można im odmówić, że przyspieszały tak jak powinny.
Nikt normalny nie jeździ takim samochodem XD


@SzalonyAndrzej: z tym nikt normalny bym nie przesadzał, ale te samochody z DSG mają lepsze przyspieszenie, niż samochody o większej mocy z manualem xd
@Adamfabiarz: nie tak to jest zapisane. Musi jechać znacznie wolniej poniżej dopuszczalnego limitu (który wynosi 80 km/h). Żaden żwirowiec nie jeździ 80 km/h więc jak sypie swoje 89-91 km/h to może wyprzedzić coś co jedzie 70 km/h.


@MoonlightSh Natomiast legalnie może cały dzień wyprzedzać taką kolumnę jadąca 70kmh z prędkością 71kmh. I to zakładając że faktycznie to "znacznie poniżej" interpretować jako 10kmh, bo ponownie zostają wprowadzone Przepisy z powerpointa. Przepisy pisane
Za brak obowiązkowych odstępów również jest mandat i punkty karne. ( ͡º ͜ʖ͡º)
90km/h - 45 metrów odstępu. Nawet kolejny tir się powinien wcisnąć.