Wpis z mikrobloga

Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo teraz zamiast każdy tir jechać swoją prędkością to zbijają się w długie sznury. I teraz jedzie konwój bez szczelin prawym pasem więc życzę powodzenia wjeżdżać wam z wolnego pasa rozbiegowego swoimi fabiami 1.0. Powolny węzeł 40km/h + rozbiegówka 250 metrów - życzę szczęścia najpierw wbijać pod tira a potem przeskakiwać na lewy gdzie wszyscy cisną 140 ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypominam, że 90% autostrad to tylko dwa pasy

U mnie pod maską siedzi 3.0 więc zawsze rozpędzę się aby wbić między tiry ale już wiem, że często na końcu rozbiegówki będzie stać jakiś pierdzik, który nie dał rady wcisnąć się między ciężarówki

#polskiedrogi #motoryzacja #bekaztransa #prawojazdy
SzubiDubiDu - Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo te...

źródło: wykopki glupie i nie mysla do przodu - nowe nie znalem

Pobierz
  • 276
działa to dobrze bo odblokowuje lewy pas. Jeśli nie potrafisz się rozpędzić w swojej 1.0 to nie wjeżdżaj na autostradę.


@Astolus: na pewno do mnie to? Niestety mój silnik nie ma nawet 1.0, bo jest elektryczny. I mam dwa w aucie.
@SzubiDubiDu: @assninja @goferek to jest ciemnogród. W takim pierwszym z brzegu Hamburgu codziennie jest korek przez cały dzień dzięki temu zakazowi. Prawy pas to sznur tirów, lewy pas często zatamowany przez tiry które chcą zjechać na prawy bo połączenie dwóch autostrad i muszą się zatrzymać na środkowym pasie, a na lewem #!$%@? osobówki. Więc jak ktoś jedzie z tej drugiej autostrady to ma #!$%@? codziennie.
@BomBom: 16.5 sekundy na benzynie i 17 sek na gazie do setki. Oczywiście na pusto - kierowca i 1 torba. Przy pełnym załadowaniu robi się bardziej niecałe pół minuty.

Mogę jeździć i bardzo sobie cenię - w rok po wyjechaniu z salonu zrobiłem 37 tys km. W tym roku będzie nawet ciut więcej około 40 tys. km. A więc zgodnie z moimi potrzebami. Wcześniejszym autem niby klasę wyżej, a tak naprawdę
Co do samego zakazu wyprzedzania tiry są wyjątki od tej reguły - np. gdy jeden z przodu jedzie znacznie (a więc o 10+ km/h różnicy) wolniej od tego z tyłu.


@Adamfabiarz: nie tak to jest zapisane. Musi jechać znacznie wolniej poniżej dopuszczalnego limitu (który wynosi 80 km/h). Żaden żwirowiec nie jeździ 80 km/h więc jak sypie swoje 89-91 km/h to może wyprzedzić coś co jedzie 70 km/h.
@SzubiDubiDu: Do usług. Już od 1 lipca przejechałem wyjechałem Fabią po polskich drogach szybkiego ruchu ok. 2000 km i żyję.

@MoonlightSh Ok. Ale nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że żaden tir nie jeździ 80 km/h - jeżdżą z taką prędkością często: cysterny, ciężarówki załadowane materiałami niebezpiecznymi, załadowane do oporu wywrotki, pojazdy specjalistyczne (np. ciężarówka-dźwig), ciężarówki wojskowe.
@SzubiDubiDu: @BomBom stwarzacie problemy, które nie istnieją i z nimi dzielnie walczycie, jeździcie chociaż po autostradach i eskach? Jak waszym zdaniem się nie da wjechać nawet autem 1.0 z rozbiegowego na prawy i z prawego na lewy to lepiej oddajcie prawko.
Niestety, ale cały ten przepis to kwintesencja P0lactwa. Tutaj zawsze największym poparciem cieszą się przepisy które mają #!$%@?ć komuś, tłuszcza musi się nad kimś znęcać i ktoś musi być poszkodowany, wtedy dopiero przepisy mają duże poparcie. P0laczek zawsze poprze przepisy znęcania się nad innymi Polakami.
Sam zakaz idiotyczny i wprowadzony typowo po piSSdzielsku, czyli całkowicie na rympał. Rozumiem zakazy odcinkowo w wybranych miejscach, ale tak jak teraz to dla kierowcy może się