Wpis z mikrobloga

Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo teraz zamiast każdy tir jechać swoją prędkością to zbijają się w długie sznury. I teraz jedzie konwój bez szczelin prawym pasem więc życzę powodzenia wjeżdżać wam z wolnego pasa rozbiegowego swoimi fabiami 1.0. Powolny węzeł 40km/h + rozbiegówka 250 metrów - życzę szczęścia najpierw wbijać pod tira a potem przeskakiwać na lewy gdzie wszyscy cisną 140 ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypominam, że 90% autostrad to tylko dwa pasy

U mnie pod maską siedzi 3.0 więc zawsze rozpędzę się aby wbić między tiry ale już wiem, że często na końcu rozbiegówki będzie stać jakiś pierdzik, który nie dał rady wcisnąć się między ciężarówki

#polskiedrogi #motoryzacja #bekaztransa #prawojazdy
SzubiDubiDu - Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo te...

źródło: wykopki glupie i nie mysla do przodu - nowe nie znalem

Pobierz
  • 276
@SzubiDubiDu: dlatego jak widzisz dziadka w seicento lub blondynke w audi na rozbiegówce to hamujesz i robisz dystans na ślimaku. A później ciszniesz i wbijasz się jak tylko zaczyna sie przerywana. W 1.0 ecoboost miałem 150+ na końcu rozbiegówki

Wystarczy raz zobaczyć spanikowaną blondi hamującą na końcu rozbiegówki żeby przemyśleć taktykę wjazdu na autostradę (szczególnie że wtedy bardzo się skupiasz na obserwowaniu lusterek i bujaniu swojej łajby)
Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni?


@SzubiDubiDu: BARDZO. Ostatnio jechałem Katowice - Wrocław A4 i był moment zwężeń, robót drogowych, wszystko wolniej - to lewy pas elegancko non stop ~80 km/h a na prawym tiry 20 albo chwilami nawet stop. Dobre kilka kilometrów tirów jechało grzecznie w kolejce, nie było żadnego szeryfa, żadnego wyprzedzania przez nich etc. Dla mnie 10/10
@SzubiDubiDu: Pojazdy muszą zachować bezpieczny odstęp pomiędzy sobą, ta linia na obrazku wygląda jak P-1b, linia + przerwa to 6 metrów, tutaj wchodzi nam PORD Art. 19 ust. 3a - zgodnie z tym przepisem, podczas przejazdu autostradą lub drogą ekspresową kierujący ma obowiązek zachować odpowiedni dystans od pojazdu jadącego przed nim, który wyraża się w metrach jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej w km/h prędkość pojazdu kierującego.

Jeśli te pojazdy