Wpis z mikrobloga

Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo teraz zamiast każdy tir jechać swoją prędkością to zbijają się w długie sznury. I teraz jedzie konwój bez szczelin prawym pasem więc życzę powodzenia wjeżdżać wam z wolnego pasa rozbiegowego swoimi fabiami 1.0. Powolny węzeł 40km/h + rozbiegówka 250 metrów - życzę szczęścia najpierw wbijać pod tira a potem przeskakiwać na lewy gdzie wszyscy cisną 140 ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypominam, że 90% autostrad to tylko dwa pasy

U mnie pod maską siedzi 3.0 więc zawsze rozpędzę się aby wbić między tiry ale już wiem, że często na końcu rozbiegówki będzie stać jakiś pierdzik, który nie dał rady wcisnąć się między ciężarówki

#polskiedrogi #motoryzacja #bekaztransa #prawojazdy
Pobierz SzubiDubiDu - Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo te...
źródło: wykopki glupie i nie mysla do przodu - nowe nie znalem
  • 276
jeśli mam czas, nigdzie mi się nie spieszy, chcę nieco obniżyć spalanie, więc pojadę sobie 120 km / h?


@mroznykasztan: ale inni na autostradzie jadą 140, bo tyle jest dozwolone.
Jak masz czas i nigdzie ci się nie spieszy to jedź eską 120 albo zjedź sobie na powiatówkę i jeszcze mniej paliwa zużyjesz, jadąc 90!
Sama oszczędność i korzyści!
@SzubiDubiDu: I bardzo #!$%@? dobrze. Jak ktoś jest sprytny, to sobie poradzi nawet i 60 konną Fabią na pasie rozbiegowym. Tak to powinno wyglądać. Kaganiec na 80 kmh i won na prawy pas. Lewy tylko dla pojazdów, nie zaliczających się do grupy z zakazem wyprzedzania.
@SzubiDubiDu Nie mam prawa wyprzedzać na autostradzie? Jest jakaś określoną prędkość od której można wyprzedzać? Nie moja wina że przez przepis będą tworzyć się sznury ciężarówek na prawym pasie. Do tej pory na luzie można było wyprzedzić 1-2 ciężarówki i znów na prawy a teraz trzeba będzie wyprzedzić 5-6 nawet i dopiero na prawy xDD
@MojHonorToWiernosc: No właśnie przez to tworzą się korki na lewym pasie, bo na prawym i tak jadą tiry 90, za to na lewym wszystkie parchy i kapelusze blokują ludzi chcących jechać zgodnie z przepisami.
Wymuszając odgórnie prędkość np. minimalną dla osobówek 130, odsiałoby się takich kapeluszy.
@tellet Na jakiej podstawie ta minimalna? Dlaczego nie 120 albo 160 (i podwyższenie limitów prędkości do 220) Dotyczy tylko lewego pasa czy całej autostrady? Co z cenami autostrad? W górę? Ruch na autostradach się zmniejszy a koszty nadal podobne. Jak wprowadziny prędkość minimalną to się okaże że wielu wybierze drogi niższej kategorii więc dochody spadną.