Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się że kiedyś kupowało się po prostu kartę z górnej półki która gwarantowała granie "wszystko na ultra" przez pewien czas


@Krs90: To był stosunkowo krótki okres czasu, kiedy konsole zahamowały rozwój grafiki gier, bo się producentom sprzęt nie zwracał. Wcześniej tak nie było i teraz, za sprawą RT, znów się rynek zrywa ze smyczy.
Wydaje mi się że kiedyś kupowało się po prostu kartę z górnej półki która gwarantowała granie "wszystko na ultra" przez pewien czas, a tutaj kupujesz kartę za 9-10k która już teraz się krztusi. Mogę się mylić, ale jakieś takie to, nie wiem, średnie ¯\(ツ)/¯


@Krs90: dobrze piszesz, wydaje Ci się. Przecież poziom "ultra" pojawił się jako forma future-proofingu, tj. jako zestaw ustawień który nie liczy się w ogóle z wydajnością (czy
@Krs90: to jest problem, za przeproszeniem, debili którzy muszą wszystko mieć ustawione na najwyższe. Na nich się zarabia sprzedając im okropnie drogie konstrukcje.
Fakty są takie, że na ustawianiach med-high nie zobaczysz specjalnej różnicy na monitorze a do 60fps wystarczy karta która nawet połowy ceny 4090 nie kosztuje.

@BennyLava: sporo racji, ogrywam sobie rome 2 lajtowo na ustawienaich extreme w 80-100fps w 4k na 5600x + 3070, pamiętam ile było
@Krs90 to jest w końcu ten upragniony postęp w grafice.
Było tyle lat narzekania że nic się nie dzieje w grafice gier, teraz kiedy coś się w końcu ruszyło niestety pokazało że sprzęt znowu nie nadąża.
Taka to już cena postępu, jak wychodził crysis to też mało komu to działało
  • 3
to jest w końcu ten upragniony postęp w grafice.


@carving85: Tylko czy to jest faktycznie aż tak duży postęp? Cienie, światła to wszystko wygląda fajnie, ale czy odczuwa przy tym człowiek efekt WOW jak przy jakimś Half-Life 2? Czy czujesz że karta za 9000-10000 zł jest tego warta? Moim zdaniem chyba najlepszą grafikę na ten moment ma The Last Of Us 2, bo taki Starfield wygląda momentami jak gra z 2015