Wpis z mikrobloga

Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo teraz zamiast każdy tir jechać swoją prędkością to zbijają się w długie sznury. I teraz jedzie konwój bez szczelin prawym pasem więc życzę powodzenia wjeżdżać wam z wolnego pasa rozbiegowego swoimi fabiami 1.0. Powolny węzeł 40km/h + rozbiegówka 250 metrów - życzę szczęścia najpierw wbijać pod tira a potem przeskakiwać na lewy gdzie wszyscy cisną 140 ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypominam, że 90% autostrad to tylko dwa pasy

U mnie pod maską siedzi 3.0 więc zawsze rozpędzę się aby wbić między tiry ale już wiem, że często na końcu rozbiegówki będzie stać jakiś pierdzik, który nie dał rady wcisnąć się między ciężarówki

#polskiedrogi #motoryzacja #bekaztransa #prawojazdy
SzubiDubiDu - Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo te...

źródło: wykopki glupie i nie mysla do przodu - nowe nie znalem

Pobierz
  • 276
@SzubiDubiDu: no i dobrze, jak masz parcha albo jesteś parchem, to won na powiatówki i pyrkaj 90 w polocie. Na autostradach powinien być nakaz jazdy maksymalną dopuszczalną prędkością jak są dobre warunki.
był moment zwężeń, robót drogowych, wszystko wolniej - to lewy pas elegancko non stop ~80 km/h a na prawym tiry 20 albo chwilami nawet stop


@assninja: a to ciekawe, bo zakaz wyprzedzania TIRami nie obejmuje takich sytuacji - jest tam wyłączenie dotyczące wyprzedzania jeśli wyprzedzany jedzie odpowiednio wolno.

Poza tym, jeśli gdzieś jest zwężenie i korek to należałoby się spodziewać że samochody z dwóch pasów będą się na nim przepuszczały zgodnie
@truth123456: to właśnie na A4 w poniedziałek widziałem, jak autobus wyprzedzał w UJ długi sznur ciężarówek na prawym, a za autobusem osobówka za osobówka. "Na pewno" przepisowa odległość była zachowana. I tak to się jeździ w tym kraju.
"Ważne, że żwirowcom #!$%@?"
Na autostradach powinien być nakaz jazdy maksymalną dopuszczalną prędkością jak są dobre warunki.


@tellet: Dlaczego nakaz? Po co mam lecieć 140 km / h, jeśli mam czas, nigdzie mi się nie spieszy, chcę nieco obniżyć spalanie, więc pojadę sobie 120 km / h? To i tak jest znacznie szybciej niż samochody ciężarowe.