Wpis z mikrobloga

Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo teraz zamiast każdy tir jechać swoją prędkością to zbijają się w długie sznury. I teraz jedzie konwój bez szczelin prawym pasem więc życzę powodzenia wjeżdżać wam z wolnego pasa rozbiegowego swoimi fabiami 1.0. Powolny węzeł 40km/h + rozbiegówka 250 metrów - życzę szczęścia najpierw wbijać pod tira a potem przeskakiwać na lewy gdzie wszyscy cisną 140 ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypominam, że 90% autostrad to tylko dwa pasy

U mnie pod maską siedzi 3.0 więc zawsze rozpędzę się aby wbić między tiry ale już wiem, że często na końcu rozbiegówki będzie stać jakiś pierdzik, który nie dał rady wcisnąć się między ciężarówki

#polskiedrogi #motoryzacja #bekaztransa #prawojazdy
SzubiDubiDu - Jak tam klaskanie uszami bo tiry się nie wyprzedzają? Zadowoleni? Bo te...

źródło: wykopki glupie i nie mysla do przodu - nowe nie znalem

Pobierz
  • 276
  • Odpowiedz
  • 4
Od samego początku największy ból odwłoku na samochody ciężarowe mieli Ci co uważali że 140 to tylko sugestia. Ja przy grzecznej jeździe 110-130 zawsze potrafiłem się wpasować między tych co jadą 90 i 160, zaplanować sobie manewry tak, aby zbytnio nie zwalniać, a jak było trzeba to także ciut depnąć gruza.


@sickonce: dokładnie to, też moja średnia prędkość wynosiła jakieś ~120 bo akurat idealny kompromis między czasem jazdy, hałasem, spalaniem. Ponadto
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: Trasa Warszawa-Poznań, pociągi z ciężarówek po 20 pojazdów, a lewym pasem elegancko bez problemu. Na przeciwległym widziałem z pięć razy wyprzedzające się tiry, nie wiem czy mogli się wyprzedzać czy nie wytrzymali ciśnienia. Ale kto ma problem ten ma xd
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: o ile jestem w stanie zrozumieć osoby kupujące tak słabe auta do miasta, o tyle ciężko mi pojąć jak można kupić coś takiego robiąc regularne trasy, chyba tylko żeby mieć pocieszenie że ma się nowe, ale najgorsze auto z możliwych.
  • Odpowiedz
prawo ruchu drogowego jest po to aby nie powodowac zagrozenia i utrudnienia w ruchu

I teraz jedzie konwój bez szczelin prawym pasem


@SzubiDubiDu: a to jest złamanie Art. 19. - [Bezpieczna prędkość. Odstęp między pojazdami] - Prawo o ruchu drogowym.
3.
Poza obszarem zabudowanym, na jezdniach dwukierunkowych o dwóch pasach ruchu, kierujący pojazdem objętym indywidualnym ograniczeniem prędkości albo pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 7 m jest obowiązany utrzymywać taki
  • Odpowiedz
Ooo widzę, że łykopków zabolało, że ktoś ma lepsze auto od nich i od razu muszą kogoś zrównać z ziemią, takie typowe Polackie zachowanie.
  • Odpowiedz
@Czartu: Faktycznie moim marzeniem po wielu przygodach z autami używanymi był zakup fabrycznie nowego auta. Nie żałuję. Inna sprawa, że miałem budżet 60k zł, który ostatecznie z dodatkami i tak go przekroczyłem o 7.5k zł. Niełatwo dziś znaleźć auto poniżej 100 tysięcy, które jednocześnie będzie spełniał szereg warunków - np. stosunkowo długa żywotność silnika, dobre działanie na lpg, bagażnik 500+ L, itd.

Dodatkowo auto podoba mi się z wyglądu
Adamfabiarz - @Czartu: Faktycznie moim marzeniem po wielu przygodach z autami używany...

źródło: 20220527_055542

Pobierz
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: nie pojemność a moc się liczy. porównajmy co lepsze stare 3.0 gdzie połowa koni zdechła i z 220 zostało 110 plus wielka buda dociążona rdzą i szpachlą jakieś 2100 kg czy 1.0 110 km z gratisem od producenta czyli jakieś 125 i buda 1000 kg. To chyba ty drogi właścicielu grata w 3.0 masz problem z wbiciem się z takiego rozbiegu. Właściciele skód 1.0 się nie skarzą.
  • Odpowiedz
@jakubsciubidlo: No to się przygotuj na jazdę autostradą 120 km/h, bo ja na tyle zapinam aktywny tempomat i jadę, teraz jak wjadę na lewy pas to nie będzie jak zjechać XDXD I wydaje mi się że sporo ludzi tak robi, bo już teraz nie raz ciągnęły się procesje 120 km/h na lewym pasie, bo ktoś nie miał jak zjechać.
  • Odpowiedz