Wpis z mikrobloga

Nie wiem gdzie ta bieda i kryzys. Na każdym kroku auta po 200-300k i słyszę "to ludzie którzy wszystko wydali na samochód" a później jadę do polskiego hotelu (700-800 zł za nocleg to standard) i okazuje się że hotel w pełni obłożony. W hotelowej restauracji żeby coś w 3 osoby zjeść trzeba wydać 300 zł i pełno ludzi (i mówią PO POLSKU a nie po niemiecku albo angielsku). Idę z żoną i dzieckiem do parku rozrywki (300 zł za 3 osoby) i park pełen ludzi. Idę do zoo i tłum taki że ciężko oglądać zwierzęta. Chcę iść do centrum nauki ale okazuje się że nie ma już biletów. Restauracje pełne, ciężko o wolny stolik. Już teraz muszę rezerwować hotel na Boże Ciało bo kończą się pokoje. #pieniadze #finanse #inflacja #kryzys #polska #ekonomia #gospodarka
  • 124
@DrCieplak: @0pln To taki bal na Titanicu. Światła się świecą, ludzie tańczą. Ale coraz więcej tych którzy na chwilę przerywają wir tańca i idą odpocząć na dziób, to widzą już majaczącą górę lodową.
Moja branża przez Covid przeszła na luzie. Przerwy, tarcze itp. Było różnie, ale ogólnie jakoś się kręciło. Jednak potem wojna, inflacja pokazała, że jednak nie będzie tak jak zawsze. Rzeczywistość nas dogania i tych w hotelach, w resteuracjach
Nie wiem gdzie ta bieda

polskiego hotelu (700-800 zł za nocleg to standard)


@DrCieplak: Pewnie w złym miejscu szukasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to w czasie podwyższonej inflacji bogaci robią się bogatsi, a biedni biedniejsi. Biedę zaczyna być dopiero widać, gdy jest spowolnienie gospodarcze wywołane zacieśnianiem, a u nas rząd dosypuje pieniędzy, a RPP już dało sobie spokój z zacieśnianiem.

Po wyborach ktoś będzie
@Luks_x: nie wiadomo co będzie, może będzie jakaś recesja, ale wszystko jest do ogarnięcia, tym bardziej, że nie tylko u nas tak jest.
Są cykle w gospodarce i jak ktoś nie był przygotowany to ucierpi, jak ktoś był ostrożny to zyska, bo mu się konkurencja wykruszy.

Takie oczyszczanie z nieefektywnych podmiotów też jest potrzebne żeby się jakoś rozwijać.
Minus, że to doprowadzi do jeszcze większej centralizacji, plus, że zasobów bez sensu
@DrCieplak: Dzisiejsza bo majówkowa cwaniaku. Ostatnio pięć nocek, cztery gwiazdki, centrum Gdańska, około 1800 zł. W restauracji hotelowej, 100 zł najdroższe danie (którym bez problemu się najesz, spory stek i dodatki których nie mogłem skończyć). W innych restauracjach za 100 zł mogłem się najeść, napić i jeszcze zakończyć posiłek deserem. Najdroższa restauracja, po drodze stek kosztował ok. 200 zł ale jego waga to było jakieś 900 g, z sałatką i frytkami/ziemniakami.
@Pilaf: nie wiem, nie oglądam ani tvn, ani tvp, ale może to lepsze wyjście żeby nie wpaść w marazm i depresję?
Jak ktoś ci mówi, że jest źle, #!$%@? i lepiej nie będzie to w końcu zaczynasz w to wierzyć i się załamujesz, nawet mimo tego, że fakty są inne i wcale tragedii nie ma.

Za psychoterapie i motywacje ludzie płacą grube siano psychologom, żeby ich ktoś poklepał po pleckach.
Może
Nie sprecyzowalem, miałem na myśli cenę za pokój. Co nie zmienia faktu że to bardzo drogo


@DrCieplak: No wlasnie. A ja sprecyzowalem ze chodzi mi o cene za osobe. Wiesz kiedy zaczalem rozrozniac te 2 rzeczy? Lata temu jak polecialem na fuerte na 2 tygodnie za 3kpln. I w rozmowie z kumpelm z pracy rzucilem: 3k za 2 tyg na fuercie? to nie sa pieniadze. A on mi odpowiedzial - ja
Jechać dalej i się nie załamywać, bo nie ma powodów, a wpływu na polityków i tak nie mamy, trzeba być sprytniejszym i przewidywać.


@0pln: No właśnie. Zasadniczo to masz rację. Jednak to ci "inni" i to prawie wszyscy się zebrali w jednym momencie by skorzystać z okazji i zrobić to co chcą. Tak to jest, że ktoś rządzi, ma kasę itp. Teraz jest taki problem, że może to być Chińczyk korzystający