Wpis z mikrobloga

Nie wiem gdzie ta bieda i kryzys. Na każdym kroku auta po 200-300k i słyszę "to ludzie którzy wszystko wydali na samochód" a później jadę do polskiego hotelu (700-800 zł za nocleg to standard) i okazuje się że hotel w pełni obłożony. W hotelowej restauracji żeby coś w 3 osoby zjeść trzeba wydać 300 zł i pełno ludzi (i mówią PO POLSKU a nie po niemiecku albo angielsku). Idę z żoną i dzieckiem do parku rozrywki (300 zł za 3 osoby) i park pełen ludzi. Idę do zoo i tłum taki że ciężko oglądać zwierzęta. Chcę iść do centrum nauki ale okazuje się że nie ma już biletów. Restauracje pełne, ciężko o wolny stolik. Już teraz muszę rezerwować hotel na Boże Ciało bo kończą się pokoje. #pieniadze #finanse #inflacja #kryzys #polska #ekonomia #gospodarka
  • 124
@DrCieplak tylko ci się tak wydaje. Ja wyglądałem na dziwaka kupując i oglądając towary w sekcji -30%, -70% z terminem ważności do jutra. Teraz takie produkty znaleźć to jak wygrać w lotto. Jest to bardzo smutne, szczególnie, że to głównie osoby starsze. Inn przykład, moja połówka złapała się za głowę jak dostała rachunek za prąd po tych podwyżkach. prawie pięciokrotnie wzrosła oplata za energię elektryczną. Już skończyło się suszenie glowy 20 minut,
jak ja uwielbiam czytać takie rzeczy... Jaka bieda? Gdzie ta bieda? Panie ja w około widzę same bogactwa... Może najlepiej do Monaco się przeprowadzić i się zacząć dziwić że w ogóle się o głodzie słyszy...

Bieda kochani to nie jest tylko to co zobaczycie raz na jakiś czas. Ale bieda występuje systemowo w raportach i statystykach. Jak by się czytało gazety ekonomiczne czy też portale to by się wiedziało jaka jest skala
@DrCieplak: w tym kraju masz 36 mln ludzi więc trudno żeby w sezonie takie hotele były puste. Jak chcesz zobaczyć biedę to sobie wklep w gps jakieś jezioro obok biednej dzielnicy. Gwarantuje Ci że zobaczysz typowe pijane Karyny z tłustymi włosami z trójką kaszojadow. Obok będzie jej chop wychudzony Sebastian po dragach krzyczący do niej zamknij się #!$%@? ten. Oczywiście w tle będzie lecieć muzyka z #!$%@? i będzie czuć smród
@0pln Super kraj, gdzie żeby kupić mieszkanie/wybudować dom trzeba być programistą albo wyjechać na zachód na kilka lat xD Najtańsze auto z salonu to dwa lata pracy przeciętnie zarabiającego Polaka, a minimalna krajowa nie starcza na jedzenie i najem kawalerki xD
Wam już styki przepala od tej propagandy sukcesu. Przeciętna niemiecka rodzina zarabia tyle, że stać ich na najem domu, nowe auto i spokojne, bezstresowe życie odkładając przy tym niemałą kwotę. Nawet
w kraju z top20 czy top30 (nie chce mi sie teraz sprawdzać) najbogatszych i pewnie w top10 najbezpieczniejszych na świecie.


@0pln: W GDP na osobę jesteśmy koło 40 miejsca na około 200 państw to jakiegoś szału nie ma. Z bezpieczeństwem to też pojechałeś. Już tak nie cukrujmy tej Polski.
@DrCieplak bieda i kryzys są u zwykłych zjadaczy chleba. Bogaci są i będą coraz bogatsi. Mają kapitał i mają możliwości inwestować. Lepiej zapytaj się jak ostatnie lata wyglądają u ludzi zarabiających poniżej 4k na rękę w większym mieście i poniżej 3k na rękę w małym. Na pewno odczuli spadek poziomu życia.
@0pln Od czasu upadku komuny minęło ponad 30 lat, czyli niemal tyle ile to komuna trwała. Jak długo jeszcze będziemy obwiniać wszystko o swoją biedę ale nie samych siebie?
Zobacz, typowy Niemiec ma alternatywę w postaci taniego najmu, Polak nie ma. Bo większość pensji musi wydać na najem mieszkania, albo tyle samo na ratkę kredytu.Z tą różnicą, że płacąc ratę będzie posiadał to mieszkanie z kilkanaście lat. Po drugie, typowa niemiecka rodzina
@DrCieplak: Jesteś odrealniony jak typowy polityk. Jeśli czegoś nie widać to tego nie ma. Zejdź na poziom przeciętnego zjadacza chleba, który nie ma kasy, żeby wyjść/wyjechać z domu. Tych milionów nie zobaczysz na ulicach poza momentem gdy idą lub wracają z pracy.

Do tego w skrajnym ubóstwie żyje, aż 1,6mln polaków (poniżej 700zł na osobę w gospodarstwie jednoosobowym i niecałe 1900zł dla rodziny 2+2. A w tym seniorów tylko niecałe 250tys,
@DrCieplak jeszcze w większość tych ludzi na wycieczkach to Ukraińcy z całymi rodzinami. Nie jestem ruska onuca, bo zawsze mnie wkurzała ich obecność, tylko od lutego jak ktoś narzeka na nich - to na wykopie jest ruska onuca. Sorry za wątek ukraiński ale jechałem na majówkę pol polski i co drugie auto ja a4 miało rejestracje ua.