Wpis z mikrobloga

@thorgoth #!$%@? wykopki co jeżdżą pewnie autem do kościoła raz w tygodniu 2 kilometry jak zwykle najbardziej aktywne w takich postach

tu nie ma kogo stawiać w sytuacji poszkodowanego, jeden imbecyl zero instynktu samozachowawczego na rowerze, no #!$%@? jakoś mam wrażenie że im starszy człowiek tym bardziej się nie potrafi zachować na przejściu, drugi niby z winą, zero instynktu przed przejściem, ale #!$%@? w środku lasu to jednak się chłopu nie dziwię
@thorgoth: nie ma sensu się szarpać, elita wykopków w 99,9% sytuacji wypadkowych z pieszym lub rowerzystą znajdzie winę w pieszym lub rowerzyście, bo niewystarczająco się rozglądał, nie odskoczył, bo wyszedł z domu a mógł nie wychodzić itd itp

jedyny wykopowy wyjątek to Hajto i jego ofiara
@Krupier: I właśnie nie rozumiesz podstawowej rzeczy, że jeden przepis nie jest wyznacznikiem całości.
Pogrubiony tekst miał ci wskazać na to, że rowerzysta tylko w konkretnej, określonej sytuacji ma pierwszeństwo.
Ale ten przepis nie wyklucza przepisów o wymuszeniu pierwszeństwa którego rowerzysta nie może dokonać.
W tej konkretnej sytuacji rowerzysta nie mógł wjechać na przejazd rowerowy bo nie miał pierwszeństwa. I tu sprawa pierwszeństwa jest ucinana, rowerzysta nie mógł go "nabyć" wjeżdżając
jeszcze krótsza piłka - czym jest skrzyżowanie i dlaczego przejazd rowerowy/kolejowy nim nie jest?


@thorgoth: Porównywanie przejazdu kolejowego do przejazdu dla rowerów idealnie pokazuje twoją odklejkę z analogiami.

przejscie dla pieszych to skrzyżowanie?


@jamajskikanion: Mowa o przejeździe rowerowym. Tak mi się napisało, nic to nie zmienia w temacie. Dalej obowiązuje szczególna ostrożność. Kolega wyżej mnie zmylił swoimi bzdurnymi analogiami do skrzyżowań i innych takich. ( ͡° ͜ʖ ͡
I właśnie nie rozumiesz podstawowej rzeczy, że jeden przepis nie jest wyznacznikiem całości.

Pogrubiony tekst miał ci wskazać na to, że rowerzysta tylko w konkretnej, określonej sytuacji ma pierwszeństwo.


@Tasde: ale ja to wiem. I ta konkretna sytuacja miała już miejsce - rowerzysta znajdował się na przejeździe więc nabył już pierwszeństwo przed innymi pojazdami. Nie wiem serio czego tu nie rozumiesz.

W tej konkretnej sytuacji rowerzysta nie mógł wjechać na przejazd
Pobierz
źródło: FireShot Capture 985 - Rowerzysta jedzie dość powoli i ostrożnie, Ponad 100 metrów wcześniej_ - wykop.pl
nie ma sensu się szarpać, elita wykopków w 100% sytuacji wypadkowych z pieszym lub rowerzystą znajdzie winę w pieszym lub rowerzyście, bo niewystarczająco się rozglądał, nie odskoczył, bo wyszedł z domu a mógł nie wychodzić itd itp


@hu-nows: idę o zakład, że oni by w podobnej sytuacji nawet niewidomego pieszego oskarżyli. XD No bo po co się pcha na przejście skoro nic nie widzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Krupier: Nie chce mi się na te urojenia odpisywać, więc po prostu przekopiuje co już napisałem, bo jak widać jakbym rzucał kamieniami w ścianę

@Krupier: I właśnie nie rozumiesz podstawowej rzeczy, że jeden przepis nie jest wyznacznikiem całości.
Pogrubiony tekst miał ci wskazać na to, że rowerzysta tylko w konkretnej, określonej sytuacji ma pierwszeństwo.
Ale ten przepis nie wyklucza przepisów o wymuszeniu pierwszeństwa którego rowerzysta nie może dokonać.
W tej
@thorgoth z ciekawości dziecko będziesz uczył ze ma pierwszeństwo na przejściu i nie musi się rozglądać? Niech wali prosto pod koła auta, przecież ma pierwszeństwo.

Generalnie oczywiście walić prądem kierowcę bo jechał na pewno za szybko i oczywiście wina leży po jego stronie…ale generalnie trzeba mieć bardzo ograniczona wyobraźnie żeby w takiej sytuacji na pewniaka wyjechać na przejście.
Nie chce mi się na te urojenia odpisywać, więc po prostu przekopiuje co już napisałem, bo jak widać jakbym rzucał kamieniami w ścianę


@Tasde: XD

Chłopie, to ty wyskoczyłeś z jakąś absurdalną teorię o wymuszeniu pierwszeństwa przez rowerzystę, który był już na środku przejazdu, na którym już nabył pierwszeństwo. Nie kompromituj się już bo kompletnie nie rozumiesz prostych przepisów, a dodatkowo wklejasz linki do tekstów, które tylko potwierdzają to co ja
@thorgoth: Zdajesz się ignorować fakt, że rowerzysta nie jechał po przejeździe dla rowerów, tylko po przejściu dla pieszych, czego nie ma prawa robić i za co grozi mandat.

Cytat z poniższej, policyjnej strony:

W sytuacji kiedy obok przejścia dla pieszych jest wydzielony i odpowiednio oznakowany znakami przejazd dla rowerzystów, rowerzysta nie musi zsiadać z roweru i może przez nie przejechać. Taki przejazd jest wyraźnie widoczny obok przejścia dla pieszych i
Zdajesz się ignorować fakt, że rowerzysta nie jechał po przejeździe dla rowerów, tylko po przejściu dla pieszych, czego nie ma prawa robić i za co grozi mandat.


@NigdyNieJemNaCzczo: chyba inny film oglądałeś. Spójrz na znaki pionowe.
@thorgoth: gdybym był na miejscu rowerzysty to bym nie postąpił tak głupio. Co z tego, ze ma pierwszeństwo jak nie ma wyobraźni? Jeżdzę często rowerem po miescie, ale bardzo mocno wyznaje zasadę zachowania szczególnej ostrożności bo mam świadomość co jest moją strefą zgniotu.
chyba inny film oglądałeś. Spójrz na znaki pionowe.


@Krupier: no chyba inny, to znak pokazuje gdzie był rowerzysta czy stopklatka z rowerem na przejściu dla pieszych ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

specjalnie kolorami Ci pomalowałem co gdzie jest
zielony - znak pionowy
żółty - przejazd rowerowy
czerwony - przejście dla pieszych
niebieski -
Pobierz
źródło: rowerek_ala
@Krupier: Czy ty jesteś głupi czy upośledzony? Wklejam ci link dokładnie tłumaczący sytuację prawną a ty dalej swoje urojenia i jeszcze kolegę wołasz xD
Typie, czego nie rozumiesz gdy ci tłumaczę, że rowerzysta nie może wjechać pod nadjeżdżający pojazd a ten rowerzysta wjechał na przejazd gdy w pobliżu nadjeżdżało auto? Które słowa są tu za trudne?
Może jak dziecku ci obrazkowo wytłumacze idiotyzm tego co gadasz.
Masz obrazek poniżej, według twojego
Pobierz
źródło: image