Wpis z mikrobloga

@thorgoth: mam na ciebie wysrane typie, banuj a nie odgrażasz się z czarnolisto xD rowerzysta nie przejechał po przejeździe rowerowym tylko po przejściu dla pieszych więc powinien był przeprowadzić swoje dwa kółka, wyjechał zza innego pojazdu. Jakby zszedł i przeprowadził elegancko przez pasy to by miał czas spojrzeć czy nic nie nadjeżdża i by sie nie połamał. Kierowca ma mandat, rowerzysta ma połamane kości.

W #!$%@? mam przepisy o moim pierwszeństwie,
@Krupier: fajnie, że egzaminator worda zwrócił mi uwagę gdy czekając na lewoskręcie stałem przed pasami. Egzaminator kazał mi wjechać na pasy póki nie ma pieszych i czekać aż będę miał miejsce aby wreszcie skręcić w lewo. Gdy spytałem a jak piesi przyjdą a ja będę na pasach to powiedział, że wtedy piesi muszą czekać aż z nich zjadę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
Kierowca ma mandat

@SzubiDubiDu: kierowca ma cofnięte uprawnienia i sprawe w sądzie, jak to bywa przy obrażeniach powyżej 7 dni.

W #!$%@? mam przepisy o moim pierwszeństwie, gdy chodzi o moje bezpieczeństwo.

Możesz sobie mieć gdzie tam chcesz, grunt żebyś tego nie przekładał na uniwersalną zasadę dla wszystkich.
fajnie, że egzaminator worda zwrócił mi uwagę gdy czekając na lewoskręcie stałem przed pasami. Egzaminator kazał mi wjechać na pasy póki nie ma pieszych i czekać aż będę miał miejsce aby wreszcie skręcić w lewo. Gdy spytałem a jak piesi przyjdą a ja będę na pasach to powiedział, że wtedy piesi muszą czekać aż z nich zjadę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SzubiDubiDu: no ok, ale co ma
@SzubiDubiDu: zaraz, zaraz. A czy to przypadkiem nie ty jako pierwszy napisałeś komentarz (wyjątkowo głupi, no ale w sumie nie powinienem mieć do ciebie o to pretensji, ktoś głupi cię tego nauczył) dotyczący prawa? :D

topkek^2, kolejne samozaoranie.

Wierz dalej egzaminatorom. Powodzenia w sądzie z taką argumentacją. :D
@thorgoth: "ROWERZYSTA NIE MA PIERWSZEŃSTWA PRZED NADJEŻDŻAJĄCYMI SAMOCHODAMI. Dotyczy to np. sytuacji, kiedy cyklista chce przeciąć drogę z pierwszeństwem przejazdu. Mimo że jest przejazd rowerowy to rowerzysta może na niego wjechać dopiero wtedy gdy nic nie nadjeżdża, bądź kierowca samochodu go przepuści. "

To z jakiegoś rowerowego bloga. Było na jakimś tiktokowym filmie od lubelskiej Policji, że rowerzysta nie ma pierwszeństwa na przejeździe rowerowym, chyba, że jedzie równolegle do drogi i
@trololo55: na dnie rowu mariańskiego żyją ru-rurkowce.

A tak na poważnie, to co trzeba zrobić, żeby żyć w tym kraju, egzekwując swoje prawa? Samochody stają na chodniku, zajmują wiekszosc drogi, wpieprzaja sie na przejscia. Co trzeba, chuchać na zimne, bać sie postawic krok i przepraszać, że sie akurat w gruzie nie siedzi?

Skoro decyduje prawo masy, to po co nam te wszystkie przepisy? Co prawda samochody pod szlaban kolejowy tez potrafią
  • 1
@reaktiv: co ty chłopie za farmazony sadzisz xD
Sytuacja którą wkleiłeś jest wtedy, gdy DDR jest częścią drogi podporządkowanej i zachodzi na skrzyżowaniu z drogą główną. Tu nic takiego nie ma miejsca. A nawet gdyby tak było, to i tak rowerzysta który już jest na przejeździe ma pierwszeństwo wobec wszystkich innych uczestników ruchu.

Jak czytanie przepisów ze zrozumieniem leży to też zawsze możesz zadzwonić do najbliższego wydziału ruchu drogowego, oni wytłumaczą.
@thorgoth: Gdyby tylko istniał jakiś przepis zakazujący przechodzenia przez przejście zza przeszkody, gdyby tylko istniał przepis nakazujący zachowanie szczególnej ostrożnosci podczas przechodzenia przez przejście/zbliżania się do niego.

Szczerze? Gdyby chłop nawet jechał 20km/h to też by #!$%@?ł, jeśli odpowiednio by się zgrali jak w tym przypadku. Ja też bym #!$%@?ł, a w takich sytuacjach zwalniam i uważam. Pewnych sytuacji w zwykłym ruchu ulicznym nie wyeliminujesz. Oczywiście teoretycy wykopowi, którzy mają prawo
@krucjan: tak, na przykład progi oraz strefy 30km/h które docelowo będą w każdym mieście UE. To zajebiście zmniejsza element nieuwagi. Ide o zakład że będziesz jednym z husarzy którzy będą przeciw temu protestować.


@thorgoth: Ty za to byłbyś pierwszym husarzem skaczącym z radości jakby wprowadzili strefy 5km i pierwszeństwo pieszych w każdym miejscu. Wtedy byłoby idealnie, 0 wypadków.
  • 1
@reaktiv: xD

Prawo o Ruchu Drogowym

art. 27

punkt 1.

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem


Gdzie ty znalazłeś "rowerzystów" dla których coś jest niejasne w tym przepisie?
Mam straszną wiadomość - ten przepis obowiązuje w niemal całej Europie.

A teraz zagadka dla ciebie: jest taki kraj, nawet mamy z nim kawałek granicy, w którym faktycznie, jest tak jak
"ROWERZYSTA NIE MA PIERWSZEŃSTWA PRZED NADJEŻDŻAJĄCYMI SAMOCHODAMI. Dotyczy to np. sytuacji, kiedy cyklista chce przeciąć drogę z pierwszeństwem przejazdu. Mimo że jest przejazd rowerowy to rowerzysta może na niego wjechać dopiero wtedy gdy nic nie nadjeżdża, bądź kierowca samochodu go przepuści. "


To z jakiegoś rowerowego bloga. Było na jakimś tiktokowym filmie od lubelskiej Policji, że rowerzysta nie ma pierwszeństwa na przejeździe rowerowym, chyba, że jedzie równolegle do drogi i auto skręca