Wpis z mikrobloga

Nie wierzę. Rekrutywka wczoraj mnie próbowała przekonać argumentami niematerialnymi do tego, że praca w systemie hybrydowym jest fajna :D Nie wierzę :D

To się dzieje naprawdę?

Plułbym w mordy tym, którzy się godzą na pracę w hybrydzie, albo stacjonarnie, w IT

#homeoffice #praca #pracbaza #pracait #programowanie #programista15k #programista25k #zalesie #bekazpodludzi #januszex
  • 287
Nie znam kogoś kto nie jest kretynem i:

- sra na swój czas wolny i chce go przeznaczać na stanie w korkach

- sra na swój samochód i jego eksploatację, za którą pracodawca mu nie zwróci


@sikalafou: jak ktoś nie jest kretynem to za dojazd do pracy płaci mu pracodawca, tak samo jak za samochód i paliwo, a jak potrafisz negocjować to zapłaci za ten samochód i paliwo nawet jak będziesz
@sikalafou ojej, jak ktoś może mieć inne preferencje niż wykopek, kto to słyszał xD Takie aspołeczne osoby, które nie potrafią zrozumieć, że ktoś może lubić coś innego i mieć inne preferencje najlepiej właśnie oglądać tylko jako kafelki na callu więc dobrze, że nie jeździsz do biura.
@sikalafou: To jest trudny temat bo z jednej strony dobrze by było jakby każdy miał wybór i pracował jak mu najwygodniej, ale z drugiej strony najlepiej żeby wszyscy pracowali w tym samym trybie. Przerobiłam już kilka firm pracując 100% zdalnie i to jest problem jak część ludzi pracuje z biura a część 100% zdalnie, bo ci z biura gadają ze sobą na kawkach i herbatkach i przy okazji ustalają też różne
Nie umiem rozmawiać z ludźmi zdalnie, czuję się jakbym robił prezentację, dlatego x razy w miesiącu warto przyjechać omówić co istotniejsze sprawy.


@TomaszA2: lepiej się omawia na meetach online
A ja uwielbiam prace stacjonarnie. Nienawidze pracowac w domu gdzie rozprasza mnie wszystko i zamiast pracowac to robie inne rzeczy. A w pracy to zaraz kawka ze znajomymi, wspolna przerwa, ktos jakiegos placka przyniesie zeby zjesc, jakis owocowy piatek itp. Nie pracuje w IT


@kaminami: dlatego to nie temat dla ciebie. W IT się robi robotę i potem zajmuje swoimi sprawami (na ho ofc), a nie przychodzi do pracy żeby pić
co ty praca w biurze jest zajebista, może dostaniesz #!$%@? próbując się skupić na openspace, gdzie jest 100 innych osób ale za to jadąc z/do biura postoisz sobie w korkach albo poocierasz się w komunikacji miejskiej z innymi kołchoźnikami XDD


@GrandeConnection8884: ta. Skup się nawet w biurze gdzie jest 6 osób. Przerabiałem. Ten kichnie, ten beknie, ten odbierze telefon, ten opowie żarcik, ten puści śmieszny filmik. Tak to mogą sobie pracować