Wpis z mikrobloga

Rekrutywka wczoraj mnie próbowała przekonać argumentami niematerialnymi do tego, że praca w systemie hybrydowym jest fajna :D Nie wierzę :D


To się dzieje naprawdę?


@sikalafou: no ja sam sie rekrutowalem 100% zdalnie i sam poprosilem o mozliwosc wpadania do biura raz na kwartał bo niektorych rzeczy zdalnie sie nie da zalatwic.
  • Odpowiedz
Masz bardzo ograniczone myślenie. Dla Ciebie najlepsza opcja jest praca zdalna i ok, dla kogoś innego najlepsza opcja będzie praca hybrydowa, dla jeszcze innego praca w biurze.

To, ze Tobie nie pasuje jakieś rozwiązanie nie znaczy z automatu, ze jest ono złe - po prostu jest nie dla Ciebie


@robertx: 1400 plusów - ja #!$%@?!
  • Odpowiedz
Nie znam kogoś kto nie jest kretynem i:

[...]

- sra na swój samochód i jego eksploatację, za którą pracodawca mu nie zwróci


@sikalafou: Jeżeli zauważasz w budżecie koszt przejechania 10-20km samochodem raz w tygodniu (uwzględniając amortyzację), to albo nie pracujesz w IT albo zarabiasz jakieś pod-pieniądze.
  • Odpowiedz
@sikalafou: Największą zaletą spotkania się w biurze z kolegami z zespołu jest możliwość podyskutowania nad decyzjami, które podejmujemy - poprzerzucania się pomysłami, porysowania kwadracików i strzałek na tablicy itd. Oczywiście, można to zrobić online, ale każdy kto robił to online i onsite powie, że onsite jest o niebo lepiej: łatwiej, przyjemniej i efektywniej. Jeżeli tego nie rozumiesz, jeżeli w ogóle nie pojawia ci się to jako jedna z (niewielu, przyznaję)
  • Odpowiedz
@sikalafou: do każdej pracy przychodzi się robić robotę. Ale praca to tez miejsce do socjalizowania się xd Skoro pracujemy 8 godzin dziennie(conajmniej) nie lepiej troche umilić ten czas?
  • Odpowiedz
@sikalafou: dobra, wielki panie programisto w euro zarabiający, ale szukający roboty w lokalnych kołchozach xD
Pobudowałeś chałupę na ugorze pod lasem, bo cię nie było stać na dom w mieście, a teraz plujesz jadem, bo dobrze wiesz, że ktoś tę robotę i tak weźmie i "zepsuje ci rynek".

Edit: jeszcze napisz, że wziąłeś na to kredyt i śmiesz tu stawiać siebie jako kogoś z "możliwościami" i klasę wyższą xD
  • Odpowiedz
Jeżeli zauważasz w budżecie koszt przejechania 10-20km samochodem raz w tygodniu (uwzględniając amortyzację), to albo nie pracujesz w IT albo zarabiasz jakieś pod-pieniądze.


@cochese: jakbyś dojeżdżał 500km do biura raz w tygodniu to byś zauważył. Zresztą to tylko jeden z czynników.
  • Odpowiedz
jeżeli w ogóle nie pojawia ci się to jako jedna z (niewielu, przyznaję) zalet spotkania się w biurze to znaczy, że albo nie pracujesz w IT, albo pracujesz w jednoosobowym projekciku, albo pracujesz w większym projekcie, ale dostajesz wyłącznie samodzielne zadania bo nie nadajesz się do pracy w grupie. Co, nawiasem mówiąc, korelowałoby ze stylem wypowiedzi który tu prezentujesz.


@cochese: nie trafiłeś z żadnym strzałem. Do tego uważam, że dużo
  • Odpowiedz
do każdej pracy przychodzi się robić robotę. Ale praca to tez miejsce do socjalizowania się xd Skoro pracujemy 8 godzin dziennie(conajmniej) nie lepiej troche umilić ten czas?


@kaminami: oczywiście, dlatego chcę być w tym czasie w miejscu, które lubię najbardziej na świecie, czyli moją chatę, z moimi zwierzakami, gratami i kobietą, która czasem pracuje z biura z domu :D A jak będę miał ochotę to spakuję auto i pojadę sobie
  • Odpowiedz
@sikalafou: mamy device lab ktory pomagalem stawiać i znaleźć kogos kto będzie wiedział jak co podłączyć zajmie wiecej czasu niz jak polece sam samolotem w dwie strony. True story, wlasnie planuje kolejnego tripa ;)
  • Odpowiedz
jakbyś dojeżdżał 500km do biura


@sikalafou: No to o czym my w ogóle rozmawiamy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taka odległość dyskwalifikuje pracę onsite oraz hybrydową, chyba że pracodawca zapłaci za "delegację" (formalnie to nie jest delegacja) raz na miesiąc albo dłużej. I żadna dyskusja o zaletach i wadach tego nie zmieni, niezależnie od wagi tychże.
  • Odpowiedz