Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@kubas_782: Prędzej nie kraj dla ludzi którzy chcą mieć mieszkanie i dziecko. Czyli nie dla tych którzy chcą się ustatkować. Polska krajem balangi do końca życia. 500+ ja #!$%@?ę xD.

I jest jakieś zdziwienie że jest debata o zasadności aborcji.
@Maly_Jasio: jakbym chciał posłać dziecko do żłobka na cały tydzień to bym musiał zapłacić 2500euro w Holandii (rząd zwróci od 33 do 95 %, gdzie my dostajemy tylko 33% zwrotu), drogo?
Internet, tv 110

Telefony - 60

Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480

Paliwo do prywatnego auta - 280

Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100

Siłownia 50


Zamiast jezdzic na silownie biegaj po zakupy. W ten sposob zaoszczedzisz 50+280zl. Dodtakowo nie bedziesz mial czasu na Neflix i wypisywanie glupot w internetach, znow oszczednosc 110+100.

Nie dziekuj zaoszczedzilem ci miesiecznie 550zl.
@kubas_782: mam podobnie z tym ze kredyt prawie 4K bo zmienna. Przedszkole 2k i za kilka miesięcy drugi mi wpadnie na przedszkole i przez rok edukacja dzieci będzie za 3800 miesięcznie.
Jak widzę na yt albo insta filmiki ze 6k wystarcza na godne życie to #!$%@? mnie strzela.
Aby godnie żyć w tym kraju przy dwójce dzieci to minimum 20k netto na rodzine trzeba mieć.
ja serio nie mam pojęcia jak funkcjonują ludzie zarabiający 3k.


@kubas_782: Jeśli jeden rodzic pracuje to podpowiem, jadą na kasie od ciebie. Wbrew pozorom mają tyle samo dzieci lub więcej. 500+ i dodatki do dużej rodziny, zapomogi becikowe, dopłaty do wyżywienia, komunalna klitka za darmo.

Ci co zarabiają po 3k we dwójkę np jakaś młoda para ledwo wiąże koniec z końcem i primo, nie mają dzieci, drugie primo część z nich
twoja obecna czy jakaś inna?


@Brunoxp: Dziewczyna która mi się spodobała i myślałem że coś z tego będzie.

to sie tej laski zapytaj czy juz ma to 8 netto bo chciałeś sie związać( ͡° ͜ʖ ͡°).


@kedziorw1: Ona jest 7 lat po studiach IT i jeszcze nie dobiła do 8k brutto.
@kubas_782 u mnie
wynajem mieszkania z opłatami i wszystkim ~ 1600/mc
jedzenie - ~ 700zł/mc
telefon 15zl/mc
karta miejska 50zl/mc
na jakies zachcianki z 300-500zl/mc

Koszty zamykam w 3-3.5k miesięcznie w Warszawie

auta nie mam ( ͡ ͜ʖ ͡)
@kubas_782: No ale te 6600 to nie są wydatki na jedną osobę tylko na 4. Wlasciwie to 5600 bo dostajesz 1000 co miesiąc od państwa. Żeby utrzymać wyżej opisany poziom życia musicie zarobić z partnerką średnio 2800 netto. Nie jest to chyba aż takie niebotyczne.
ja serio nie mam pojęcia jak funkcjonują ludzie zarabiający 3k.


@kubas_782: Nie wiem, jaki problem sobie to wyobrazić. Na przykładzie twoich wyliczeń:

Kredyt - brak
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - żłobka brak, przedszkole publiczne, więc przyjmę 1000
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv, telefony - 150
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - brak
Paliwo